Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Ale zdajesz sobie sprawę że zwykła tabletką odrobaczającą nie wykasujesz lisowi tych najgroźniejszych chor?b jak właśnie bąblowica? Po dwa - różne substancje działają na r?żne pasożyty i nie każda tabletka je ma, jedna zadziała na tasiemca czy glisty, a inna nie. Z pasożytami to bym aż tak nie panikowała, one są w glebie, w oborniku i wszędzie , w większości podstawową higiena załatwia sprawę, rękawiczki ochronne i mycie.
Nie wiem jak u was ale u nas gmina robi co jakiś czas zrzuty srodk?w przeciwpasożytniczych i szczepionek. Przeważnie na wiosnę nim lisy zaczną mieć młode, bo jak lis karmi młode to nie powinno się to znaleźć w jego menu.

Lisa bym nie tykała na własną rękę. Szczególnie,.że jest teraz okres ochronny i większość ma młode. Jeśli by się okazało że to samica która zostawiła w morze młode to jej zniknięcie byłoby wyrokiem śmierci dla niego. Jeśli bardzo Ci ten lis przeszkadza to oszczędź mu życia i zgłoś to do organizacji która to profesjonalnie i odlowi. Nie powinno się dzikich zwierząt przenosić ale jeśli ma mu grozić odstrzał ...

A wracając do tematu wątku , jestem zachwycona jak.ci to rośnie. Susza faktycznie daje się we znaki. Ale sałatkę to masz przepiękną!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś
Podziwiam ciemnolistną pekinkę, wielkie ziemniaczki i w ogóle wszystkie dorodne warzywka mimo suszy. :D
Wszystko co piszecie o lisach to prawda.
U nas też chodzą a warzywniki są dodatkowymi płotami ogrodzone.
Oczywiście nie ma pewności ,że nic nie skaziły , koty też łażą i trzeba mieć świadomość - tak ,jak piszesz , nic bez mycia nie jeść.
Czytałam o tym ,że lisy lubią owoce - co mnie zaskoczyło i często podjadają.
Więc nawet tam mogą zostawić niebezpieczne patogeny.
Na pocieszenie - w dziwnym mieście ,jakim jest Sopot Dużo lasów i zieleni lisy, dziki i sarny chodzą sobie wszędzie, niszczą ogródki. Ostatnio widzieliśmy liska obok bloku przy głównej ulicy Trójmiasta ;:oj
Wczoraj rozsadzałam jedne z pomidorków od Ciebie :D
Rosną ładnie ,mimo zimnych parapetów.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agnieszko i mnie zachwyciła ciemna pekinka! ;:63 ale wszystkie jarzynki wyglądają smacznie...u mnie malizny, ale i tak bób wyszedł, groszek też a w szpinaku grasuje nornice ;:124 Jednak zawsze jakieś warzywka własne muszę mieć. Pomidory już też siedzą w tunelu na stałe ;:215
Ale kury masz? po co lis przychodzi?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Dziewczyny, pozwolę sobie temat lisa przenieść niebawem do wątku kurzego, bo to grubsza sprawa jak się okazuje ;:224 Ale nie dziś, bo mam na razie tylko telefon a chciałabym podzielić się kilkoma zdjęciami.
Zimno się zrobiło, przed chwilą zakrywałam w ogrodzie donice i podsypałam znów ziemniaki by je całkiem zakryć i uchronić przed przymrozkiem. W tunelu chodzi grzejnik i o pomidory się nie boję, a nawet mi już mimo chłodu skielkowaly dynie i ogórki.
Marysiu nornice nawet na szpinak się połasiły? ;:202 u mnie też trochę kopią ;:218
Aguś ta pekińska jest naprawdę udana ;:oj

Obrazek
Maja dzięki bardzo, ostatnio spadło sporo wody i tego właśnie było trzeba :)
Madzia u nas od wiosny też nie ma ciśnienia w wodociągach, wszyscy muszą podlać swoje trawniki :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

:wit
Perfekcyjnie jak co roku Aga u Ciebie i wszystko ładnie rośnie a pomidorki to masz ładniejsze niż ;:195 :;230 o bobie nie wspomnę. ;:333 Z czasem i pisaniem u mnie kiepsko,ale wątek Twój podglądam i trzymam ;:215 za powodzenie. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Ależ to wszystko u Ciebie wielkie.
U mnie ledwo z ziemi coś tam wyłazi, a podobno to i tak sukces, gdzie indziej nic.
Jest sucho i bardzo zimno, rok kompletnie nie na uprawy.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agnieszko jaka cudna ta kapusta! może robić za roślinę ozdobną ;:306 Pomidorków Ci zazdroszczę, nawet jak nie są najlepsze to i tak lepsze od marketowych :D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś
Wszystkie warzywka godne pozazdroszczenia :D
Jednak pomidorek z kulkami w kuchni mnie rozbroił totalnie :D
Pekinka zasługuje na miano rośliny ozdobnej.
Ago ,kto Ci będzie podlewał warzywka :?:
Trzymam kciuki co by nic nie pomarzło.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
len-a
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 29 wrz 2017, o 06:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Jestem pod wrażeniem wielkości roślinek ;:oj Na Podlasiu susza okropna. W moim rejonie nie padało chyba od miesiąca i prognozy nie dają pocieszenia, wszystkie nawet przelotne opady nas omijają ;:145 Ziemia wysuszona a na dodatek zimno... Chyba będzie to słaby rok.


Sorry, ale umieszczanie informacji o pogodzie w sytuacji kiedy nie podajemy swojej choćby orientacyjnej lokalizacji
zdecydowanie mija się z celem :wink: / moderator jokaer
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Maj nie rozpieszcza temperaturami, ale chociaż wody tak nie skąpi jak kwiecień i warzywa na przekór jesieni, tfu, wiośnie jakoś sobie rosną.

Witku miło mi bardzo, że zajrzałeś i dzięki za ciepłe słowa :D U mnie też kiepsko z czasem, ale nie chcę rezygnować z wątku i coś czasem piszę, bo mam kolejnego roku dobre porównanie sezonu :wink:

Madzia fakt, słaby coś ten sezon, póki co, ale może to poprzednie nietypowe lata tak nam wywindowały oczekiwania, ostatecznie jest dopiero wiosna, a już było kilka letnich dni i nawet zima się nie przedłużała, nie ma co narzekać :wink: U mnie popadało, mam nadzieję, że u Ciebie też.

Marysiu jest śliczna ta pekinka, a jak się panoszy, już się rozłożyła na sałatę i kapustkę, swoje grządkowe sąsiadki :;230 Nie powiedziałabym, że te doniczkowe pomidory lepsze są niż marketowe ;:218 ;:130 Zwłaszcza że ostatnio w markecie trafiłam na świetną odmianę czarnych, pachnących pomidorów z Hiszpanii, a te żółte karzełki smakują słabo, ale wyglądają ładnie. Posiałam je, bo mój tato chciał takiego pomidora w donicy i dostał dwa i jego bardzo cieszą.

Aguś kto będzie podlewał, hmmm, mam nadzieję, że chmurka ;:215 U mnie przymrozek w kwietniu zabrał wszystkie owoce z niskich gałęzi dwóch czereśni, ale zostawił trochę wyżej i wszystko na trzeciej, a warzywom nic się nie stało. W maju u mnie już nie mroziło.

Len-a witam miło ;:196 dziękuję, mam nadzieję, że u Was też już popadało. Może pogoda jeszcze się poprawi, to dopiero początek sezonu ;:333


Pomidory w szklarni zaczynają wiązać ;:138

Obrazek

Obrazek

Rozsady ogórka, dyni, kukurydzy i fasolki wzeszły zadowalająco, ale nie mam ani jednej cukinii ;:202 Dziś dosiałam, na razie stoją na grzejniku.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czosnek przesadzany wiosną całkiem nieźle rośnie (ten lasek w tle to rumianki, nie mam serca ich wyrwać, bo jak kwitną wygląda to uroczo)

Obrazek

Obrazek

Gwiazda pekinka zaczęła się zakręcać

Obrazek

Bób i ziemniaki

Obrazek

Obrazek

Sałaty już nie stoją w równym rzędzie, bo co dzień wyrywam dwie na sałatkę. Jedyny plus chłodnego maja to taki, że za szybko nie zakwitną :lol:

Obrazek

Groszek Telefon

Obrazek

Moje warzywa rosną w chwastach i kwiatach ;:223


Obrazek

Pierwsze pomidorowe zbiory, nie zbyt smaczne :wink: Czekam na lato i zbiory właściwe ;:138

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agnieszko! a u mnie zimno i groszek wzeszedł po miesiącu i jak wyszedł tak stoi ;:oj Wszystko nie ma odwagi wyżej się wychylić, bo jak nie zimno to wieje ;:oj Dobrze że chociaż cukinia Ci nie wyszła :;230 :;230 Żartuje oczywiście! ;:4
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś
Wszystko piękne i wielkie.
Pomidorki malutkie nie smaczne bo bez słonka pewnie chowane :?
Warzywa z kwiatami super rosną, odwracają uwagę szkodników.
U mnie groszek tak ,jak i u Marysi, tylko zaledwie 40 procent wykiełkowało.
Cukinie są ,ale dynia nie wyrosła :lol:
Całe towarzystwo paprykowo - pomidorkowe -Marysiowo -Agusiowe jeszcze w chacie bo zimno.
W Wądołku takie pomidorki w szklarni będą w lipcu. :lol:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Aguś piękne masz ta małe pomidorki :) Groszek telefon ponoć jest bardzo dobry, mój w tamtym roku się nie udał bo wszystkie były z jakiegoś powodu robaczywe, w tym roku mam nadzieję, będzie ok. Warzywka wspaniałe, bób jaki wielki ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”