Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, ja też pomidorki wsadziłam, ale straszne z nich mikroby, zastanawiam się, czy one do jesieni zaowocują :roll:
A co do odchudzania, moje koleżanka zawsze powtarza, że najpiękniejszą formą, jest forma kulista! Nie zaprzątaj sobie tym głowy... życie jest takie piękne ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, jak patrzę na roślinki ogryzione przez ślimaki, to zastanawiam się co zastanę w ogrodzie jak wrócę do domu ;:145 A tam codziennie leje, to oślizgłe gadziny mają raj bez nadzoru!
W Twoim szaliczku mnóstwo kwitnień, a co to w poprzedniej serii zdjęć pomiędzy niezapominajką, a lakami?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj MARYSIU , U Ciebie w ogrodzie też już królują piwonie i różaneczniki , clematisa montanę w ubiegłym roku ściachałam do ziemi , gdyż nie pilnowany zawładnął magnolią , myślałam ,ze z niego już nic nie będzie , ale odbił i kwitnie , rośnie bardzo szybko , ale też jak zakwitnie to jest co podziwiać pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu. Ja również posadziłam pomidorki część do szklarni a reszta do gruntu. Te w gruncie ładne krzaczki i padły. Mogą być dwie przyczyny Maksiu zdeptał lub deszcze je zniszczył. No cóż szkoda. :( Ślimorki znowu szaleją u mnie upodobały sobie pekińską
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu faktycznie ależ Ci coś złośliwie obgryza liście. Też bym była zła na sprawcę ;:306
Tę kalinę bardzo lubię https://images92.fotosik.pl/184/f7c35f90da1d4e30.jpg kupiłam kilka lat temu, nie wiem co jej nie służy nic nie rośnie, jaka posadziłam taka jest ;:202
Jak to dobrze, że pogoda nam się poprawiła. Miłego wypoczynku, zwiedzaj do woli.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

To teraz już tylko czekać na czerwień pomidorów ;:215
Kalina w momencie się wybieli. Ależ ona piękna!
Mam nadzieje, Marysiu, że niedziela była rzeczywiście taka miła dla Ciebie jak sobie ją zaplanowałś.
Pozdrawiam. ;:3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, u mnie też jeszcze bzy kwitną, a nawet tulipany. Tegoroczny maj nie jest łaskawy. Akacjowe liście zmarzły i dopiero teraz pojawiają się nowe. W zeszłym roku już była obsypana kwieciem. Wszystko opóźnione, dużo mam strat, sporo roślin oberwało mrozem. ;:174
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!

Lucynko nieszpułkę można konsumować jako dodatek do mięcha czy drobiu typu kaczka czy gęś ;:215 Pięknie kwitnie stopowiec, miałam mu zrobić kolejną fotkę ale znowu była burza, ogród śliski a ja pojechałam na spotkanie z koleżankami. Wieczorem to już zdjęcia nie wychodzą ładne.
Koperkową burza zerwała, irysy pewnie będą przeźroczyste ale jak słońce zaświeci będzie git ;:215
Dobrego nadchodzącego tygodnia ;:196

Martusiu Koziorożcu zgładź paskudy, bo jak zjedzą agrest to pójdą dalej ;:14 Na pewno coś Ci w ogrodniczym poradzą. Ślimaki mnie załamały i będę próbować nowy sposób na nie...zobaczymy!
Pozdrawiam i dobrego tygodnia ;:196

Basiu pomidorki przetrwały burzę i dzielnie stoją, no to jutro pójdzie do gruntu papryka, bo już najwyższy czas. Część posadzę w razie czego do tunelu :D
Dobrze Basiu nie będę sobie zaprzątać głowy i jutro coś dobrego upiekę ;:306 ;:196

Martusiu 64 Nie mogę sobie poradzić ze ślimakami w dodatku są w większości maleńkie i takie twarde, a ja na ogół je przekłuwam ;:204
Zapomniałam jak nazywa się kwiatek, ale obiecuję że jak przypomnę sobie to napiszę...mam na końcu pamięci ;:306 To chyba jest lepnica wariegata, ale głowy nie dam :oops:


Tereniu piwonii mam sporo, chociaż w większości takie zwykłe ale się rozrastają i nie mam sumienia wyrzucić część. Różaneczników nie mam dużo parę jedynie i część jeszcze nie kwitnie. Clematisa posłałam na aronię i nie przeszkadza mi tam. Cieszę się że jest taki żywotny, bo i mnie się podoba. pozdrawiam serdecznie ;:168

Joasiu ojej szkoda pomidorków w gruncie! Powiem Ci że te z gruntu smakują jednak inaczej. Nie ma to jak dojrzewania na słoneczku! Pieski niestety nie szanują roślinek i trzeba je okiełznać. Pieski nie roślinki! Ślimaki mnie doprowadzają do szewskiej rozpaczy ;:145

Dorotko dostałam od Eli kilka ślicznych chryzantem, kazała uszczyknąć po posadzeniu, ale tego nie zrobiłam i dobrze, bo ślimaki zrobiły to za mnie ;:124 Może kalina lubi glinę, bo w mojej wsi jest jej sporo w ogrodach i cudnie kwitnie. Moja rośnie w polu i trochę się ociąga. Dziękuję zwiedzać będę w czerwcu a na razie walczę w ogrodzie ;:168

Bea pamiętam że pisałaś mi to samo tydzień, a może dwa że już kalina się zabieli...i co ;:306
Niedzielę spędziłam na babskim spotkaniu przy dobrym obiadku więc czegóż chcieć więcej ;:162
Pozdrawiam Cię serdecznie;:168

Małgosiu u mnie jeszcze też ostatnie tulipany trzymają płatki ale to już końcówka, bzy cały czas skulone i wisteria też. Szkoda omarzniętych roślin, bo czytam w różnych miejscach o stratach i jakoś odbieram je zawsze osobiście ;:168

Dobrej nocy :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu i to jest prawidłowa postawa! Ja w sobotę piekłam ciasto z rabarbarem - pychota!!!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam deszczowo ,burze od wczoraj ale za to jest tak ciepło ,że wszystko rośnie w oczach ,zwłaszcza chwasty ;:223 .Roślinki masz śliczności ,moje po przymrozkach odbijaja więc jest nadzieja :tan ,że ich nie stracę ,może urodą grzeszyć nie bedą ale będą.Pomidorki też wsadziłam do gruntu ,zrobiłam taką skrzynie jak Ty masz i wyścielę słomą,jescze mi się zmieściły dwie cukinie i dynia ,podobno choroby się tak nie czepiają jak jest słoma .Pożyjemy ,zobaczymy ;:108
Pozdrawiam serdecznie i dużo ;:3 życzę ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Piękne chmurki. ;:63 ;:63
Kalina piękna.Czytałam,ze mszyce ja lubią ??
właśnie dosalam maluteńką sadzonkę. :wink:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu kochan, czytam, że i Ty nie możesz sobie z tymi paskudami poradzić, tyle ich masz, no u nas na razie nie widać zbyt wiele ich, ale było sucho, dzisiaj w końcu popadało, tak solidnie i porządna, pierwsza burza się trafiła, teraz to ciekawe jak sie te paskudy u nas rusza, choć nie czekam na nie wcale ;:185 Stopowiec bardzo mi się podoba, miałam go chyba nawet, ale zniknął, i nie ma, no wszystkiego mieć nie muszę, ale bardzo bym chciała jednak ;:306 , cudne Marysiu zdjęcie nieba ;:167 pozdrawiam i oby już tych śliskich nie było u Ciebie :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Jestem ze słoneczkiem w prezencie. ;:3 ;:3 ;:3. Jutro musi Tobie zaświecić skoro świt i pozostać aż do samego zachodu. Nie ma innej opcji. ;:185
Buziaki zostawiam. ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”