Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Twój ogród pięknieje z roku na rok ;:224 Ilość kwiatów cebulowych u Ciebie przyprawia mnie o zawrót głowy ;:oj Moje bardzo ubogo w tym roku, bo większość zjadły gryzonie. Muszę jesienią dosadzić co nieco, bo bardzo mi ich brakuje ;:218
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Tylko gospodarskie oko widzi, że nie wszystkie tulipany zakwitłyObrazek Jednak jak się patrzy na to z boku, to nie widać, żeby czegoś brakowało. Masz je w wielu miejscach, kwitną cudnie, nie ma się do czego przyczepić. A jeszcze te szafirki, jak niebieska wstążeczka ;:oj Muszę i ja zabrać się za pielenie niezapominajek, bo za chwilę będą dominować. W tym roku mam je wszędzie ;:108
Ewelinka jak modelka, a z magnolią to już dwie modelki ;:63
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko dawno mnie nie było na forum ale najwyższy czas to zmienić. Trzeba wziąć się w garść. Tęsknię za forumową rodziną. Więc jestem. ;:162
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ale się u Ciebie dzieje ;:oj
Domek wygląda bardzo ładnie.
Jak jeszcze dojdzie kostka to będzie super
Tak naprawdę dopiero teraz widać potencjał Twojego nowego ogrodu
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy relacji
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Cebulowe rządzą! Świetnie to wygląda na wiosennych rabatach.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit Ewlinko! Puk, puk!
Pokaż, co tam nowego w Twoim ogrodzie zakwitło. ;:180 ;:180
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Za nami połowa maja i jak na razie pogoda nas nie rozpieszcza. Oby druga połowa miesiąca była łaskawsza . W zasadzie nie mam co narzekać bo rośliny dostały sporą dawkę wody więc jak się ociepli ruszą z kopyta ;:138 . U mnie przekwitły ostatnie tulipany ale swoimi główkami cieszą teraz czosnki . Piwonie i róże w pąkach i już nie mogę się doczekać kwiatów . Poza tym kilka irysów które zakupiłam z dziewczynami z czeskiej szkółki ma pąki więc będę miała swoje falbaniaste cudeńka ;:138 . Ciekawe czy będą zgodne odmianowo.


Obrazek

Obrazek


Lucynko zestawienie niebieskie irysy i różowe tulipany poszło już w niepamięć ;:224 . Teraz jest fioletowo :;230 . U mnie nadal deszczowo i zimno . Maj nie należy na razie do udanych ale nic na to nie poradzimy. Oby tylko kolejne miesiące były cieplejsze. Pozdrawiam ;:196 .


Warzywnik przed deszczem.


Obrazek

Obrazek


Wiolu aktualnie moje rabaty kipią zielenią i ewentualnie gdzieniegdzie fioletem . Czekam na piwonie bo te zakupione rok temu ładnie przyrosły i mają sporo pąków. Zakwitnie kilka nowych ;:138 . Poza tym czekam na kwiaty nowych irysów . Oby miały falbany o których marzę od pewnego czasu ;:224 . Magnolie chyba są zadowolone, że po posadzeniu mają tak często wodę. Marzę by doczekać takich pięknych magnoliowych drzewek jak u Ciebie ;:196 Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Stasiu niestety majowa pogoda nie zachęca do niczego. Ostatnio w niedzielę byliśmy na działce u teściów bo było cieplutko a poza tym to kisimy się w domu :wink: . Mamy w planach wyjazd do Arboretum w Bolestraszycach ale czekam na ładny weekend. Ta niedziela ma by ciepła ale ponoć burzowa. Zobaczymy i ocenimy . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Marysiu Emilka lubi ogródek coraz bardziej i zaczyna wściubiać nosek we wszystko :lol: . Te powojniki są z grupy Atragene i one tak właśnie kwitną wcześnie. Mają cudne dzwoneczkowate kwiaty . Aktualnie zrobiło się u mnie mniej kolorowo ale to taka cisza przed burzą . Czekam na piwonie bo mają mnóstwo pąków. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek



Olu uwielbiam róż w ogrodzie ;:167 . Dziękuję za podpowiedź .


Obrazek

Obrazek



Izabello witaj i dziękuję za pochlebne opinie na temat moich rabatek . Aktualnie koloru jest mniej ale to niebawem się zmieni. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Ewo nie przesadzaj :oops: , wcale nie zawsze. Teraz jest głównie zielono . Wierzę, że magnolie będą u mnie rosły. W okolicznych ogrodach dają radę więc jestem dobrej myśli. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Małgosiu o tulipanach już nie pamiętam :wink: ,może jesienią znowu dosadzę . Ja też niezapominajki mam dopiero od zeszłego roku więc to żaden wstyd. Nie spodziewałam się, że tak ochoczo będą się wysiewać. Magnolie były moim marzeniem i od kilku lat planowałam zakup. W końcu się udało i teraz liczę, że nie będą bardzo problematyczne. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Basiu niezapominajki mają w sobie sporo uroku. Niby takie malusie kwiatki mają ale w ilości tkwi cały ich urok. Mam je dopiero od zeszłego roku ale już nie wyobrażam sobie by ich miało zabraknąć. Buziaczki ;:196 .


Obrazek


Obrazek


Ewo-ewka36jj lubię kolorową wiosnę i nawet kolor żółty ma prawo wtedy kwitnąć . Nie ma nic lepszego jak kolorowy ogródek po zimie. Niestety z tymi cebulowymi jest kiepsko. U mnie zawiodły trochę tulipany bo miałam ich dużo więcej a sporo nie zakwitło albo w ogóle nie wyszło z ziemi.


Obrazek

Obrazek


Maryniu dzięki i taka powinna być wiosna- kolorowa. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Madziu coś tam już zaczęliśmy zagospodarowywać ale na razie na małą skalę. Chcemy najpierw uporać się z utwardzeniem i z ogrodzeniem a potem będzie czas na trawnik, rabaty itd. Pewnie dopiero na wiosnę będę mogła poszaleć ;:224 .


Obrazek

Obrazek


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Agnieszko tulipany pozostały już tylko wspomnieniem. Wycięłam już prawie wszystkie przekwitnięte kwiaty. Cebule kupowałam w Biedronce i Lidlu a także w necie ;:108 . Szkoda, że tego roku miałam tak dużo braków ;:222 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Moniko niestety tego roku cebulowe trochę mnie zawiodły. Mówię tutaj głównie o tulipanach bo zostało mi ich dużo mniej. Nie wiem czy zgniły czy może zjadły je gryzonie ;:185 . Pozostałe dzielnie się trzymają ale ciekawa jestem jak długo. Lubię wiosenne cebulowe w dużych grupach ale jak tak dalej pójdzie to będzie ich u mnie tylko trochę :( . Sadzenie takiej ilości cebul nie jest przyjemnym zajęciem . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Iwonko pozbyłam się sporej ilości niezapominajek bo od tych deszczy łapała już mączniaka. Szafirki świetnie wyglądają w takich rzeczkach a , że załapałam się na przeceny dużych paczek to sadziłam bez opamiętania ;:224 . Wydaje mi się, że szafirki kwitną też całkiem długo więc warto je mieć. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Olu witaj z powrotem ;:196 :wit .


Susan nadal kwitnie ;:215 .


Obrazek

Obrazek


Małgosiu dziękuję ;:196 . Nie spodziewałam się, że z takiej rudery zrobimy kiedykolwiek jako taki domek :;230 . Na razie jest coraz lepiej i oby tak było bo jeszcze sporo przed nami. Ogród na razie musi czekać na swoją kolej. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to jesienią będę mogła sadzić żywopłoty i może zacznę powoli obsadzać skarpę . Reszta w kolejnych latach. Pozdrawiam :wit .


Reine des Violettes zapowiada się cudnie .

Obrazek


Brateczki nadal ładnie kwitną.

Obrazek


Wandziu zgadzam się ;:138 . Cebulowe już powoli kończą swój spektakl ale będą kolejne fajne rośliny. Ciekawa jestem co tego roku pokażą róże ;:224 . Pozdrawiam .


Obrazek

Vielchenblau ma mnóstwo pąków ;:138 .

Obrazek


Lucynko jestem , jestem. Pogoda lekko zniechęciła mnie ogrodowo ale już wróciłam :wit .


Skarpa lekko sfatygowana. Może jak doczeka się murka oporowego to będzie wyglądała porządniej .

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękny ogród Ewelinko ;:63 ;:63
A co to jest na ostatnim zdjęciu ?? Ładne cosik.
Brateczki ładnie kwitną i pięknie prezentują sie pod ta ścianą ceglana. ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Aniu ten jegomość to żarnowiec/szczodrzeniec we własnej osobie ;:108 . Nie pytaj tylko o odmianę bo gdzieś mi się zagubiła plakietka ;:131 . Dopiero zaczyna otwierać kwiaty ale ma ich sporo więc czekam na pełen rozkwit ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Takiego samego żarnowca miałam
Pięknie kwitł a po dwóch latach przemarzł i tak go straciłam....Podpatruję we wszystkich ogrodach podpór pod róże pnące. Moja News Dawno tak się rozrosła że potrzebuje porządnego wsparcia.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko córy szczęśliwe na dworze, słodkie. ;:167
Amanogawa pięknie Ci kwitła. ;:oj Moja chyba przemarzła, bo miała kilka kwiatów. ;:174
Czosnki piękne i ładnie wkomponowane w rabaty.
Warzywnik ładny, będą dziewczynki mieć radość ze zbierania plonów. ;:215
Też już mam dość deszczu, bo trawnik nie zrobiony i nie mogę patrzeć na swój ogród po spaleniu ponad pięćdziesięciu bukszpanów. ;:223
Ciepła i słońca życzę, aby wypad do Bolestraszyc się udał.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko zostaw niezapominajki jak najdłużej na rabacie, żeby się wysiały, one bardzo wędrują po ogrodzie, ale w tym też ich urok U mnie ostatnio mocno przerzedziły się, ale to chyba moja wina, którą naprawiam.
Ceglasta ściana daje dużo uroku roślinom ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”