Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cudne, cudne te wszystkie deszczowe, zaplatane fotki. ;:433 ;:433 ;:433
A klon jaki piękny.Co to za odmiana ?
Coraz bardziej mam chec na niego.Taki pomarańczowy lub różowy najbardziej by mi pasował.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Wiesz co Jadziu chyba mocno dmuchałaś, i rozdmuchałaś te chmury tak, że i u Ciebie i u mnie pada ;:306 , rano jakoś przestało po nocy, wiec pojechałam na działeczkę, dalej wysadzałam i siałam, jednak znowu zaczęło padać, a raczej lać tak, że świata widać nie było, więc musiałam się zebrać i wracać do domu, jutro znowu spróbuje cos porobić ;:108 Jadziu przesliczne zdjęcia zapłakane, tylko te ślimory ;:185
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu cudowne zdjęcia zapłakanych sasanek, aż dech zapiera, jak przyroda potrafi być piękna. Śliczna Maigold już kwitnie ;:63 ;:63 ;:63 .
Super, że rożyczki już zbierają się do kwitnienia. Jadziu a co to za roślinka https://images89.fotosik.pl/181/091a5d17c28b5456.jpg
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U mnie też mokro , padało kilka dni, dobrze chociaż,że to był spokojny deszcz i zaraz wsiąkał w ziemię. Przynajmniej nie trzeba podlewać. :tan
U Ciebie już kwitną róże. ;:138 ;:138 ;:138
Moje się dopiero zbierają. Ale w końcu też zakwitną.
Przepiękne są te zdjęcia z kroplami deszczu. Cudo.
Jadziu jak mam ukorzeniony patyczek róży z zeszłego roku, to jak myślisz, kiedy mogę go przesadzić? Bo mnie już korci. ;:218
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękne zdjęcia z diamencikami wody ;:167
Powiem Ci, że u mnie też ślimaków jakby mniej... Zbyt wiele nie chodze po ogrodzie, ale w tych miejscach gdzie na ogół pasą się nie ma. Może wybrały inną stołówkę? ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Prawdziwą inwazję ślimaków miałaś i to jeszcze tych najobrzydliwszych z obrzydliwych, czyli bezdomnych ;:202 One sobie robią kryjówki pod ziemią, czasami nawet takie kilkucentymetrowe i tam czyhają w ukryciu, żeby przyatakować co smakowitsze kąski. U mnie już leje od tygodnia i mam już serdecznie dość tego deszczu. Nie mam jak pojechać na działkę, wszystko czeka na posadzenie, ślimaki maja raj, a ja tylko zerkam, czy znowu pada. Dzisiaj udało mi się pojechać na chwilkę, posadziłam kilka dalii i kobee i zebrałam mrowie ślimaków, ale jak na razie bezdomnych jest znikoma ilość.
Pięknie kwitnie Twój ogródek, kokoryczka żółta, goryczka, takie przeciwstawne kolory, oba takie nasycone, cudnie to wygląda. I różyczki takie już wypasione Maigold jak zwykle ogromna i obsypana kwiatami ;:oj Zapomniałam dzisiaj zajrzeć do Elżbietki, czy dała radę oprzeć się suszy. Teraz przydałoby się bezdeszczowe ciepełko, żeby wszystko rosło. Kotka akrobatka fajnie balansuje na krawędzi ;:63
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Wreszcie 1,5 dnia cudnej pogody dzisiejsza była wyjątkowa i obie z Amelką siedziałyśmy sobie na ławeczce w słonku ;:167 jednak znów pod wieczór popadało jednak tylko chwilkę .Oczywiście ślimaki nadal atakują teraz przeniosły się nawet na floksy także dziennie muszę przeglądać wszystkie rośliny .Mszyce też nie odpuszczają nadal atakują róże chodzę strzepuję kurcze kiedy wylęgną się młode biedronki one w sekundzie się z nimi uporają. Dzisiaj nawet natrafiłam na skorka, który sie nimi pożywiał siedział sobie na Munstead wood. Coraz więcej róż pokazuje kolorek nawet mój powojnik Omoshiro też już pokazuje kwiat

Obrazek

spotkałam też taką kolorową Puklicę to też jedna z tych żywiących się owocami Kiedyś było jej sporo w ogródku parę lat temu

Obrazek

no i oczywiście mój cudny Maigoldzik do znudzenia pokazywany .Jak on cudnie pachnie mnie kojarzy się z kremem Nivea, ale to cudny różany zapach ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

nasza panienka sałatkowo-różana ;:167 ;:167 :wink:

Obrazek

Obrazek

IWONKO ślimakowa plaga dalej jest jednak nigdy nie miałam tylu małych ślimaków no skaranie boskie z nimi. No widzisz najpierw narzekaliśmy na suszę a teraz na nadmiar deszczu nam nigdy pogoda nie wygodzi .Swoje doniczkowe dalie wszystkie postawiłam na altanowym na podeście, bo przecież by mi zgniły na tym deszczu, a tak powoli pokazują młode przyrosty .Jednak idzie to wszystko baaaardzo wolno .oj kotka jest bardzo zwinna przyglądałam jej się kiedyś jak chciała zapolować na wiewiórkę jednak gdzie jej zwinność do wiewiórkowej :;230 Kokorycz i goryczka rosną w innych częściach ogródka .Dzisiaj właśnie przeprowadziłam podział goryczki bo mam dwie w różnych miejscach i ta jedna wcale nie kwitła dlatego poszła w bardziej słoneczne miejsce, Za chwilkę na skalniaku zrobi się tłoczno ;:224 Muszę zacząć uszczuplać wszystkie rosnące tam rośliny

Obrazek

Obrazek

BASIU tylko pozornie gdzieś sie podziały, jednak wciąż wychodzą ,a ja je tłukę .Oczywiście winniczki puszczam wolno .Dzisiaj nawet Amelka pomagała mi robić ślimakom A KYSZ kurcze nawet z chodnika zbiera i wyrzuca w krzaki,żeby ich nikt nie rozdeptał :;230 Ona nie boi się owadów, a jeszcze w ubiegłym roku to panicznie bała sie każdego robala .Od kiedy dałam jej dźdżownicę na rękę wie ,ze one nic nie zrobią .Dzisiaj bawiła sie w ratownika robalowego wyławiała z pojemników z wodą patyczkiem, a nawet ręką wyłowiła pściółę

Obrazek

Obrazek

IRENKO jak chcesz możesz go przesadzić tego patyczka z pewnością będzie miał już fajne korzonki .Przez te deszcze z jednego pojemnika z patyczkami dzisiaj sporo ich wyrzuciłam .U mnie też mokro i tylko boje się o dalie ,żeby mi nie zgniły jednak moja gleba przepuszczalna 2 dni słoneczka i będzie dobrze. ;:180 za pochwały moich wypocin

Obrazek

Obrazek

DAYSY to zapłakane czuprynki powojnika Pamelka jedna jest też sasankowa Wszystkich zaskakuje to zbliżenie ,a to tylko kwiat Heliotropu kolor niesamowity .Mam juz posadzone w donicy ubiegłoroczne sadzonki, bo je przezimowałam i te dwa lata temu też dalej będą czarować i przyciągać owady

Obrazek

Obrazek

IWONKO widzisz jakie mam mocne płuca :;230 ,ze nadmuchałam ci deszcz a u mnie zaraz pokazało się słoneczko.Jednak ślimorowej plagi Ci nie życzę takiej jak u mnie .Gdybym na parę dni zostawiła go samopas pożarły by wszystko ;:222

Obrazek

Obrazek

ANIU ten klonik to Garnet jest purpurowy ;:167 gdy go widziałam u brata to musowo musiał u mnie zagościć Nie było innej opcji :;230

Obrazek

Obrazek

BEATKO kochanie jak nie zimno ,to mokro, pogoda nas nie rozpieszcza w tym sezonie . Tylko pozornie zmalała ilość i gdybym 2 x dziennie nie robiła obchodu wszystkich roślin to połowa byłaby już zniszczona.Taka deszczowa pogoda dobrze też wpływa na rozwój bambusów za ogródkiem ;:222 Życzmy sobie teraz ciepełka a jakby było fajnie gdyby nocą padało a w dzień cudnie świeciło słonko jak było jednego roku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu mój asterek alpejski od Ciebie też się już szykuje do kwitnienia.
Pogoda u mnie dzisiaj taka, jak i u Ciebie - w końcu cieplej. Z tym, że ja do wczesnego popołudnia kiblowałam w pracy.
Ale po pracy wpadłam na trochę na działeczkę (no, wpadłam to określenie trochę chyba na wyrost - raczej przykuśtykałam :lol: ), pousuwałam trochę niechcianej fauny i flory (szkodniki i zajęte grzybem liście) i do domu, bo zaczęło się zanosić na deszcz.

Oj te Twoje Złotko faktycznie kwitnie cudnie ;:oj

ta biała azalia też wygląda ślicznie.

Ale najśliczniej to wygląda ta sałatkowo-różana Panienka, którą proszę wyściskać i wycałować ode mnie ;:196 ;:168

Dobrej i słonecznej soboty kochana ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

O matko!!Róże już ci kwitną. w pakach dużo ;:215
Wszystko wcześniej.Czosnki piękne.
Azalie ciekawe.Chyba taka sama białą mam.
No i panienka jest najlepsza.Sama radość. ;:167
Pozdrawiam i dobrej soboty życzę. ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Znów leje tym razem konkretna burza, a calutki dzień było tak słonecznie ;:167 .Jakby miało nie lać jak jutro mamy odpust parafialny. U nas to normalka jak mnie pamięć nie myli to tylko jednego roku nie padało a tak wszystkie lata .Przed burza wróciłam z wieczornego obchodu i znów mnóstwo tych małych oślizłych Kurcze w tym roku to jakiś armagedon z nimi. ;:222 Co najgorsze wszystko im smakuje, jednak w tym roku nie gustują w liściach cebulowych. Znów pościągałam z ostróżek,lilii nawet z mięty i rozchodnika nie mówię już o liliach bo i na nich było ich sporo dzisiaj .Normalnie ręce opadają. Przy takich opadach niewiele nacieszę sie cudną Maigold .No i jak nie ogrodnica, to teraz ciągłe deszcze ;:222

Obrazek

Obrazek

ANIU róża kwitnie i nawet nie ma kiedy się nią nacieszyć i nawąchać Sporo róż już szykuje sie do kwitnienia jak tak dalej będzie lało to wszystko zgnije ,a grzyb będzie szalał.o 17 opryskałam mydłem potasowym z wyciągiem z tabaki i cały oprysk spłynął z deszczem ;:222 Taką pajęczą familię zobaczyłam przy rurkach murarek ale gromada i jak to wyżywić takie głodomory :;230

Obrazek

Obrazek

BEATKO ciepło, ale zaś leje i to porządnie z muzyką i fleszami ,a od wtorku znów jakieś ochłodzenie zapowiadają .No koniec świata z tą pogodą ;:222 Dobrze ,ze z palcem lepiej, ale w przyszłości już nie przesuwaj więcej mebli :wink: Dzisiaj miałam wolne od Amelki to nawet nie zajrzy, bo mama i tata są w domu po co jej babcia .Oczywiście jak się zjawi to nie omieszkam przekazać buziaków temu małemu ;:167 łobuziakowi od Ciebie ;:196

Obrazek

Obrazek

;:196 Życzę wszystkim słonecznej niedzieli
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U mnie po tej zlewie przedwczorajszej znośnie.Dzis burza była.Ale z lekkim deszczem.
Gdzieś dalej chyba bardziej padało.
Woda w ogrodzie szybko wsiąkła.Ale nad stawem pełno. i chyba nie szybko tam wsianie. :roll:
Cudny ten ciemnoczerwony czy tez bordowy rodek.Takiego jeszcze nie widzialam.Ty zawsze masz Jadziu jakieś ciekawe roślinki. ;:215
Motylkowe zdjęcia bardzo mi sie podobają :)
Ale tyle pająków.WAW!!Ale chyba dobrze,bo przeciez dużo muszek i innych wlapia. ;:108
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Współczuję Ci Jadziu tego ślimaczanego ataku... ohyda z nimi. U mnie nawet spokojnie, ale boję się mówić, bo pewnie siedzą gdzieś w krzakach i czekają na odpowiednią chwilę ;:222
Róża prezentuje się cudownie! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu przepięknie kwitnie Ci róża chyba pierwsza na forum czyli otwarcie sezonu różanego już jest , moja dopiero jest w pakach , ale pachnie tak jak mówisz niesamowicie, Elżbietka przeżyła zimę i rośnie i to dobrze może i kwiat będzie oby nie zapeszać ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”