Czyszczenie opryskiwacza ze środków ochrony roślin

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ODPOWIEDZ
Alili
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2019, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Czyszczenie opryskiwacza ze środków ochrony roślin

Post »

Czy jest możliwe umycie opryskiwacza tak, by móc zastosować inny środek/środek na inną roślinę, bez śladu po poprzednim? Od kiedy po wypłukaniu i umyciu opryskiwacza ciśnieniowego mimo wszystko uszkodziłam rośliny (wcześniej był w nim środek chwastobójczy... ) mam dwa opryskiwacze - jeden do pryskania rzeczami nieszkodliwymi, a drugi, stary jak świat, do usuwania chwastów. Myślę nad zakupem spryskiwacza akumulatorowego, ale - czy jest możliwość używania go do obu zastosowań i np. tylko wymiany zbiornika? Stosunkowo duży procent działki to brukowany obszar, który co jakiś czas musi być traktowany rondupem...
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czyszczenie opryskiwacza ze środków ochrony roślin

Post »

Kwestia dokładnego przemycia wodą i "przedmuchania" powietrzem. Warto na koniec nalać wodę do zbiornika po takim umyciu i wylać ( z 2 razy powtórzyłbym tą czynność ) bo na dnie zbiornika może zostać reszta starej cieczy (rurka może się tak ułożyć, że zwykłe przedmuchanie nie usuwa jej do końca gdy np koniec rurki jest lekko odchylony w bok. Może też minimalna resztka starej cieczy pozostać w nóżkach.

Generalnie dobrze mieć do tak agresywnego i szkodliwego środka wydzielony opryskiwacz nie używany do roślin.
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Czyszczenie opryskiwacza ze środków ochrony roślin

Post »

Ja używam oddzielnego opryskiwacza wyłącznie do środka Polyversum, wolę nie ryzykować, żeby nawet niewielka ilość pozostałego środka zneutralizowała mi zabieg tym pożytecznym grzybem. Co dopiero stosowanie glifosatu dla mnie jest niedopuszczalne i go w ogóle nie powinno się stosować, który zalega kilka lat w glebie.
Alili
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2019, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czyszczenie opryskiwacza ze środków ochrony roślin

Post »

Na wszelki wypadek zostaję przy dwóch, kupiony akumulatorowy będę używać tylko do rzeczy bezpiecznych dla roślin. (bo częściej).
Mam zamiar zmienić kostkę u mamy (ktorą albo pryskać trzeba rondupem, albo czyścić trzy razy w sezonie z trawy, mchu itd ) na kratkę więc niedługo zrezygnujemy w ogóle z tego środka. O polyversum nie słyszałam (poczytam) ale całkiem odrębny spryskiwacz mam do asashi - tym pryskam nawet poziomki które jem kilka dni później, więc wolę się się pomęczyć ale nie zatruć się przypadkiem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”