Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Marcinnno pisze:A papryki podobno nie można razem pod jedną folią z pomidorami uprawiać, czy to prawda ?
Na drugą folie już nie mam miejsca a papryka na dworze u nas raczej nie porośnie za długo:P
Od paru już lat sadze paprykę i pomidory w jednym tunelu i nie zauważyłam, żeby im to przeszkadzało.

A w gruncie papryka całkiem dobrze rośnie i plonuje. Wszystkie ostre odmiany i część słodkich sadzę w gruncie i na plony nie narzekam.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Sadze paprykę i pomidory obok siebie w gruncie od kilku lat i z każdym sezonem mam ich więcej.
"Artificem commendat opus"
Awatar użytkownika
Marcinnno
100p
100p
Posty: 109
Od: 27 lis 2016, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Czyli w tym roku będą i pomidory i papryka, dzięki za uwagi :D :lol: :heja
Za każdym zakrętem czai się przygoda ...
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Nie słuchaj, tylko spróbuj. Nie ma sezonu by te dwie rośliny razem u mnie nie rosły.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

W najwyższym miejscu możesz dorzucić jakąś szklarniową odmianę ogorka. Jeżeli przyjdzie Ci do głowy posadzić oberżynę to musisz jej zostawić dużo więcej przestrzeni życiowej :D .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Marcinnno pisze:Pomidory, ogórki, koper, rzodkiewka, pietruszka.
Co by tu jeszcze smacznego posadzić na wiosnę :?:
Tutaj jest wątek : Spis treści w uprawie warzyw. Od A - Z ,może coś Ci wpadnie w oko. Dodałam go sobie do zakładki z ulubionymi, żeby w razie potrzeby, szybko wskoczyć na wątek z konkretnym warzywem.
viewtopic.php?f=42&t=73077
Awatar użytkownika
Marcinnno
100p
100p
Posty: 109
Od: 27 lis 2016, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Super jest ten wątek, dzięki
Za każdym zakrętem czai się przygoda ...
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

A macie jakieś doświadczenia w sadzeniu obok siebie ogórka i cukinii? Znalazłam informację że to złe połączenie a znowu gdzieś było napisane że można łączyć i już sama nie wiem....
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

W mojej tabelce upraw współrzędnych cukinia jest neutralna ze wszystkimi warzywami, korzystna dla pomidorów i cebuli. Tabelkę mam przerysowaną dawno temu z jakiejś starej książki ogrodniczej, stosuję się do niej i zawsze wszystko jest ok. W praktyce nie widziałam nigdy jakiegoś niekorzystnego wpływu tych warzyw na siebie, raz rosły u mnie obok siebie i było dobrze. Trzeba tylko uważać na jej liście, bo sporo miejsca zajmują i mogą zagłuszyć jakieś niskie warzywa obok.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Jest mnóstwo ksiązek a w nich tabelki, które czasem rónią się od siebie dość znacznie a zwykle wszystko jest OK. Wnioski wyciągnij sama :D .
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

W takim razie spróbuję :D To mój pierwszy rok sadzenia na działce dlatego póki co szukam wszelkich informacji, doświadczenia nabiorę w trakcie mam nadzieję :wink:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

A ogródek warzywny wśród kwiatów? Jasne, że na działce rosną takie rośliny dość blisko siebie, ale jednak są podzielone często na strefę kwiatów i strefę upraw. A ja mam miejsce przed domem, a kwiatów nie tak znów dużo i zastanawiam się czy posadzenie tam też warzyw, ziół i malin to dobry pomysł czy nie za bardzo. Z kwiatów rosną tam na razie róże, piwonie, jakieś dwa nieznane mi kwiaty plus cebulkowe. Poza tym chciałabym wysiać jednoroczne. Warzywa rosłyby głównie na podniesionych grządkach. Taki układ byłby też dla mnie wygodny ze względu na bliskość kuchni. Z chęcią wsadziłabym tam też truskawki. Czy to ma szanse powodzenia?
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zakładamy ogród warzywny...cz.2

Post »

Według mnie ma duże szanse, bo pewnie już teraz lata tam sporo zapylaczy, więc i plon z tej niedużej ilości warzyw będzie zadowalający. Poza tym im bardziej mieszamy rośliny, tym lepiej mogą na siebie wpływać. Piszę mogą, bo niektóre tłamszą inne. Ja też zamierzam w tym roku kilka sadzonek pomidorów wtrynić gdzieś na rabaty kwiatowe, widziałam kiedyś tak uprawianą fasolę tyczną, a pewnie i szparagowa by się udała. Ja tylko ograniczona jestem do wysokich roślin z uwagi na psa "szczajka", który oblał by mi niższe warzywka :wink: .
Trzeba by dobrać warzywa nie ekspansywne (bo ogórki, czy dynia to raczej zarosną wszystko) i pomyśleć, czy któreś z kwiatów, które już tam masz takie nie są. Jeśli są w miarę neutralne, to próbuj i pisz, co się udało, sama jestem bardzo ciekawa!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”