Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Kasiu i dziękuję za odwiedziny :wit
Tak..moje tulipany z dwóch powodów rosna w donicach zakopanych w ziemi z dwóch powodów:dla ochrony przed ewentualnym apetytem nornic...niestety znajduję slady ich pobytu na działce..a drugi to podwójne wykorzystanie miejsca z którym u mnie jest skromnie...Gdy przekwitną tulipany wykopuję donice z tulipanami i odstawiam na bok by dojrzewały cebule a zasychajace liście nie szpeciły grządek a na to miejsce lądują np dalie...a jesienią znów zmiana....
Mając mało miejsca a duzo chciejstw trzeba kombinować :D :D Pozdrawiam!Miłego dnia i dłuuuugiego weekendu majowego..(jak ten czas leci..już maj..)
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Isiu..nareszcie do ciebie dotarłam i nie żałuję bo piękne widoki kwitnących nam pokazałaś ;:180 . Chyba w końcu tulipany zacznę także sadzić do donic, co prawda u mnie podziemnych nie widzę ale denerwują mnie póżniej te szpecące żółknące liściory. Pozdrawiam i życzę ;:3
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu droga jakże pięknie u Ciebie. Prawdziwy festiwal wiosennych kwitnień. Z tymi tulipanami w donicach to dobry pomysł, może i ja się w przyszłości na takie rozwiązanie skuszę.
Moje lilie też już ruszyły, jedne bardziej, jedne mniej. Chyba tylko jedna jeszcze nie wyszła. Za to pięknie pokazały się poskrzypki, które tłukę ile wlezie a i tak widzę, że im się udało popodgryzać co niektóre lilijki ;:223

Ja dzisiaj spędziłam calutki dzień na działce, głównie plewiąc, bo po tym deszczu to wszystko ruszyło, a chwasty szczególnie :lol:

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej majówki ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

ZUZIU!BEATKO!Witajcie :wit i Dzięki za odwiedziny i miłe słowa!
Ja wczoraj tez cały dzień spędziłam na działce aż w końcu pogoniły mnie pomruki burzy i nadchodzący deszcz...który dorwał mnie w drodze do domu...
A dzisiaj jakoś nie dotarłam...tak wiało że wydmuchało ze mnie siły... Mam nadzieje ze jutro będzie lepiej.Martwia mnie te zapowiadane przymrozki na najbliższe dni...Mam nadzieje ze ta prognoza nie sprawdzi sie ani trochę..Bo wszystkiego co wyrosło nie dam rade ochronić nie mówiac o drzewach i krzewach owocowych...Tak pięknie kwitła wiśnia,czereśnia,śliwa a jabłonie w trakcie kwitnienia...

Obrazek

Obrazek
kwitnie aronia
Obrazek
i mój kwiatowy busz:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu kolejna porcja ślicznych widoczków, ale te czarne tulipany są obłędne ;:oj a do tego ta seledynowo-cytrynowa żurawka, którą ja też mam i jestem nią oczarowana, jest przepiękna.

Mam nadzieję, że przymrozki obeszły Twój ogród szerokim łukiem i już nie zajrzą do naszych roślinek, czego Tobie i sobie życzę.

Czy u Ciebie też tak zimno?

Pozdrowionka ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Beatko :wit i bardzo dziękuję za odwiedziny w moim ogródeczku i miłe słowa.. ;:168 ...Na szczęście jedyny niepożądany gość czyli przymrozek nie nawiedził mojego ogródka...był blisko bo 2-3stopnie ale raczej poniżej zera nie spadło.Teraz tez jest chłodno bo ok.4 stopnie ale słoneczko świeci.Wczoraj niestety na działce nie byłam...jakoś żle się czułam ale dzisiaj chyba się przejdę...Te czarne tulipany faktycznie sa chyba najbardziej udane i najdłuzej ze wszystkich kwitną...Musze im w przyszłym roku dać jakieś odpowiednie towarzystwo...a cała reszta cebulowych już kończy swój pokaz...Teraz czekamy na orliki i te wczesniejsze piwonie a w tzw międzyczasie koloru działce dodadzą jedynie żurawki....Pozdrawiam serdecznie!Miłego dnia :wit
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

No to Isiu życzę przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia.
U mnie chociaż parę stopni więcej, to też zimno, a od rana dość solidnie pada.
Wczoraj byłam po pracy na działce i na szczęście jakichś strat nie zauważyłam, poza listkami jednej małej wisterii. Były /są jakby zwarzone od mrozu, ale rosnąca obok druga już takich objawów nie miała. A obie są malutkie mimo, że już siedzą w ziemi trzeci rok. Jak mnie zdenerwuja to je wywale i już.
U mnie jeszcze trochę tulipanów kwitnie, bratki, szafirki pełne dopiero zaczęły, serduszki i białe, babcine narcyz. To robi u mnie teraz za wypełniacze do czasu kolejnych kwitnien. Chociaż pierwszy powojnik wcześnie kwitnący już zakwitl. Ale to tylko dlatego, że był sadzony tej wiosny, a w szkółkach trzymają je w warunkach chyba bardziej szklarniowych. Nie mniej cieszy swoim kolorem i wielkością kwiatów.
Dobrego dnia kochana ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Beatko! :wit
dziękuję za życzenia które powoli sie spełniaja..juz dzisiaj czuję sie lepiej i gdyby nie deszcz padający od rana pewnie juz zbierałabym sie na działkę choćby tylko rzucic okiem...ale rozpogodzenia w prognozie dopiero wieczorem...ale zobacze jak będzie bo tez mam obawy o moje roslinki..jednak niby miało nie być przymrozku ale kiedyś wcześnie rano podobno na samochodach był szron...
Deszcz potrzebny więc nie ma co narzekać....Przeciez kiedyś słońce zaświeci i tego nam życzę!Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witam wszystkich cichych podgladaczy :wit :wit ...bo oficjalni goście to rzadkość u mnie.... ;:131 Mój ogródek ..podobnie jak inne kwiatowe
przezywaja kolejny wysyp kolorów i zapachów:rozkwitaja piwonie,zaczynaja róże...towarzyszą im naparstnice,irysy ,żurawki itp
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj sąsiadko! :wit
Zaczął się sezon kwiatowy, to z chęcią pracujemy w ogrodzie bo jest co podziwiać.
Śliczna ta "ciapata" róża. Co to za jedna?
Nie mam żadnej takiej chociaż kiedyś w markecie kupiłam 2 takie" ciapate", ale okazały się czymś innym.
zastanawiam się co to jest takie biało-niebieskie i myślę, że irys. Mylę się?
Piwonie, naparstnice i czosnki piękne. :tan :tan :tan
Ostatnio nie mam za wiele czasu na forum, ale od czasu do czasu zaglądam. :D
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Irenko! :wit dziękuję za wizytę...jesteś jedyną osobą która ostatnio mnie odwiedziła oficjalnie.Zastanawiam sie nad sensem wstawiania zdjęć...Będę zaglądać do Waszych pięknych ogrodów ale nad działaniem we własnym wątku muszę się poważnie zastanowić.Pozdrawiam!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Dlaczego nie wstawiać? Masz takie ładne roślinki piwonie, żurawki, róże, liliowce itp. ;:63
Przecież odwiedzający też są. Nie zawsze mamy czas pisać na forum, szczególnie teraz przy upałach nic się nie chce.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isia wstawiaj, wstawiaj. A co do gości-Ciebie jeszcze w moim wątku nie było. Pozdrawiam.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”