Ogród mojej małej Wiki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu może tym razem nie kwiatowo, ale nie mniej uroczo. Piękne pomidorowe bukiety, a i dyniowate dorodne.
Ciekawa jestem, czy smaczne?

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu wszystkiego co dobre ,na ten rok dla Ciebie oraz Twoich ogrodniczych pasji i nie tylko! ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Puk, puk Aniu, jesteś tam? Z nowym rokiem przyjmij życzenia wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witam po dłuższej przerwie :wink: Niestety życie nie jest takie kolorowe jakby się chciało, a kłopoty zdrowotne w rodzinie bardzo się odbiły na moim czasie. W zeszłym roku bardzo mocno walczyłam z suszą, niestety z kilkoma roślinami przegrałam ale zaczyna się nowy sezon w ogrodzie i ubytki mam już uzupełnione innymi roślinkami. Teraz znowu susza dopiero dwa razy padało i to niewiele, czekam na deszcz. Do waszych ogrodów zaglądałam czasami, więc wiem co się w nich dzieje :wink:

A teraz trochę obecnie kwitnących irysków
Lunar Trail
Obrazek

Brassie
Obrazek

Face Paint
Obrazek

Dérive 
Obrazek

Siewka 1
Obrazek

Siewka 2
Obrazek

A to powód wielu strat ogrodowych :wink:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

O witaj Aniu. Jak miło Cię widzieć ;:168
Mam nadzieję, że kłopoty zdrowotne to już przeszłość czego życzę z całego serca.
Przepiękne te iryski ;:oj
Ja mam u siebie jednego, który dotarł do mnie przez to, że robiąc eliminację w koszyku z chciejstwami go nie zauważyłam. Ale nie dlatego je usunęłam, że ich nie chciałam, tylko dlatego, że w tym roku wygrały liliowce jako dłużej kwitnące. A mój niezapominajek szykuje się do kwitnienia.

No śliczny ten szkodnik, jednak nie zazdroszczę

Zdrówka życzę i pozdrawiam ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

:wit witaj piękne irysy, a szkodniki mamy podobne ;:174
Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu wreszcie jesteś :D Przykro mi, że i ciebie dopadł gorszy okres w życiu... Mam nadzieję, że wyszłaś już na prostą.
Iryski piękne, czekam z niecierpliwością na kolejne ;:65
Strat w ogrodzie zawsze szkoda, ale takiemu cudnemu szkodnikowi wiele się wybacza, prawda? Moje trzy też łobuzują, jednak wystarczy spojrzeć w ich cudne oddane ślepka i złość mija :wink:
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Beatko ja o swoje zdrowie tak się bym nie martwiła, ale jak dziecko choruje to jest gorzej. Niestety nic nie przeszło i pozostaje branie tabletek i jeżdżenie do lekarza na wizyty kontrolne, najgorsze, że z drugim może być podobnie bo jesteśmy w trakcie badań. Wiesz, że liliowców u mnie dostatek bo również bardzo je lubię i zawsze znajduję na nie miejsce, ale iryski choć krótko kwitną bardzo lubię bo wcześnie można je podziwiać. A szkodnik połamał sporo irysów... o innych kwiatkach nie wspomnę i uwielbia zjadać nasze kapcie :wink:

Aniu poprzednią dobermankę miałam 11 lat, mam sentyment do tej rasy i musiałam ją mieć w domu.

Małgosiu iryski wszystkie nie zakwitną bo szkodnik zniszczył... podobnie z niektórymi liliowcami... piwoniami... floksami... nic nie mówię o połamanych hostach czy też rozchodnikach wysokich, ale te oczy i klapnięte uszyska jak coś zbroją to nie można się długo gniewać.

W końcu pada ;:138

Orange Tiger
Obrazek

Mały Przyjaciel
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj Aniu :wit po dłuższej przerwie. Irysy cudne ja posadziłam sadzonki w zeszłym roku ciekawe czy coś zakwitnie bo jak na razie u mnie tylko liście. Pozdrawiam:)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Alu witam Cię serdecznie w moich skromnych progach :wink: A co do irysków to nie zawsze wszystkie zakwitają w pierwszym roku po posadzeniu, a niektóre nawet w drugim potrafią się ociągać. Mam jednego z wysokich już około 5 lat i nie zakwitł a był to irys z kapersa z obi i czekam z niecierpliwością bo nie wiem jaki ma kolor.

Trochę popadało ale nadal mało tego deszczu, codziennie coś robię a dalej końca nie widać. Mam plan zrobić rabatę z kwiatów, które lubią motyle, nawet dziś kupiłam jedną budleję, ale nie wiem kiedy uda mi się to zrobić bo mamy zaczęty remont kuchni i nie chce za bardzo mężowi marudzić - ba zależy mi na kuchni trochę bardziej niż na ogrodzie :wink:

Siewka 3
Obrazek

mój najstarszy irysek
Obrazek

a tu muszę dopasować nazwówkę bo pies powyciągał i mam pełną doniczkę nazwówek, które nosiła w pysku i do tej pory nie miałam czasu powkładać na swoje miejsca a sporo mam nowych irysków i nie potrafię jeszcze dopasować nazwy do kwiatka
Obrazek

tu podobnie trzeba dopasować nazwę :wink:
Obrazek

tu też :wink: i to pierwszy z wyższych
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Aniu masz rację, o swoje zdrowie tak się nie martwimy jak o naszych bliskich, a już dzieci szczególnie. Życzę więc, aby tego zdrowia w Twojej Rodzinie było jak najwięcej, a Tobie życzę sił w walce z przeciwnościami dnia codziennego.

Czytam, że u Ciebie jeszcze nie popadało w stopniu, który byłby satysfakcjonujący dla roślinek, więc z całych sił dmucham te moje deszczowe chmury do Ciebie.

Jeszcze raz pozachwycam się tymi iryskami, bo są przeurocze.

Przesyłam serdeczności, życzę zdrówka i wszystkiego dobrego ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Beatko żeby nie było, że u mnie tylko smutno to pokażę trochę nowego życia jakie w tym roku nas nawiedziło :wink:

mała Umbercja
Obrazek

mała Witney
Obrazek

mała Rolinia
Obrazek

mała Kataleya
Obrazek

mały My Lord
Obrazek

No i czekamy na dwa źrebaczki jeszcze ;:173
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród mojej małej Wiki

Post »

Witaj Aniu! Przeczytałam Twoją uwagę w wątku liliowcowym na temat wykorzystania płatków tych cudownych roślin i przybiegłam tutaj, by podelektować się pięknymi zdjęciami także i moich ukochanych bylin. Na razie zerknęłam pobieżnie na fotografie, ale zamierzam przeczytać wątek od początku. Pozdrawiam serdecznie i życzej dobrej pogody w tym tygodniu. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”