Zielone Podwórko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Zielone Podwórko

Post »

Przyszedłem z rewizytą i ... zostaję, bo lubię przyglądać się, jak powstaje ogród ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj. Przeglądnęłam wątek z wielkim zainteresowaniem. Dużo pracy włożone , ale i jeszcze dużo planów -będzie się działo ;:215

NIe jestem jakoś zakręcona na kolory pomarańczowy i różowy, ale u innych mi się podoba, a ten hiacynt naprawdę urodziwy.
Z frezjami próbowałam - mnie się nie udało.
Wspaniały artefakt - taczka po przodkach - super sprawa.
Bardzo mi się też podoba zamysł wymiany plastikowych obrzeży na naturalne materiały. Mnie te plastiki też się nie podobają i mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się je także zamienić na coś naturalnego. Ale jak na razie muszę się zadowolić tym, co mam.
Gladiole - podziwiam ich ilość u Ciebie i z ciekawością będę czekać na efekty - bo przy takiej ilości powinny być efektowne.

Zakupy też fajne, różę Sympatię mam również - posadzoną przy pergoli nad bramką wejściową.

Powodzenia w kolejnych pracach i dobrej pogody :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 930
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj :wit bardzo podoba mi się Twój post ponieważ bardzo dokładnie i ciekawie opisujesz krok po kroku swoje poczynania na działce ;:138 . Widzę,że ciężko pracujesz ale efekty Twojej pracy widać z dnia na dzień. Działka Ci pięknieje ;:108 a wraz z przybyciem wiosny nabiera kolorów :D Będę śledzić dalsze Twoje poczynania i rozkwitanie zakupionych roślinek.
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witam!
Wyczytałam,że Twój ogród ma 35 lat tzn. jest niewiele młodszy od mojego! :) Jestem pod wrażeniem Twoich ogrodowych poczynań i licznych prac związanych z przekształcaniem i dostosowywaniem do swoich wizji! ;:63 ;:63 ;:63 Bardzo bym chciała,żeby moja Wnuczka /obecna maturzystka/ złapała ogrodowego bakcyla ale na razie jakoś nie przejawia chęci..Ale moja Mama też nie mogła się nadziwić skąd ja w pewnym już bardzo dojrzałym wieku zainteresowałam się działkowaniem.Od wielu lat jestem wręcz ogrodową fanatyczką :oops:
Pozdrawiam i życzę Ci wiele zadowolenia z działkowych poczynań.Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Pracuś z Ciebie i tyle, powiem Ci, że u mnie hiacynty w pierwszym roku po posadzeniu wszystkie kwitły ładnie, ale później kolejne lata to już coraz słabiej jak nie wykopiesz cebul, a ja nie wykopywałem, bo mi się nigdy nie chciało :) Wesołych Świat życzę.
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Wszystkim miłym Gościom chciałbym życzyć radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Niech Wasze ogrody kwitną i dają Wam mnóstwo radości, która będzie motywowała do dalszej pracy. Wszystkiego Dobrego!

W ostatnich wyjątkowych dniach miałem mniej czasu na ogród, oprócz codziennych zajęć wiadomo, rozpoczęło się Triduum Paschalne więc czasu też mniej, w ogrodzie skupiałem się raczej na drobnych pracach; związanych ze studnią, nawadnianiem, małe naprawy itp. Udało mi ię też zasadzić wokół budynku gospodarczego 13 róż wielkokwiatowych Lila Wunder. Nie miałem do nich szczęścia... najpierw kupiłem kartonikowe róże -niby- tej odmiany w jednym z marketów. Po odwinięciu folii do korzeni były podoczepiane karteczki z nazwami róż... Lila Wunder nie było ani jednej :cry: Zamówiłem więc róże w jednym z wysyłkowy Gospodarstw Ogrodniczych określającym się jako "gospodarstwo rodzinne, z tradycjami, specjalizujące się w różach". Oprócz tego skusiłem się na ciekawe odmiany agrestu i malin. Zamówienie złożone i...przez trzy tygodnie nie miałem żadnych wiadomości od nich, nie odpowiadali na żadne moje formy kontaktu. Aż do dnia, w którym dostałem maila od kuriera o spodziewanej paczce. Róże jak i inne sadzonki przyszły z karteczkami typu "róża", "agrest", "malina". Bez żadnych nazw odmianowych itp. Nie wróże ani sobie ani sadzonkom sukcesu w uprawie...
W tym tygodniu mam zamiar wysiać w końcu trawę. Oprócz tego czeka mnie kopanie instalacji do studni.
To chyba tyle :)
Miłego świętowania! :) :)
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone Podwórko

Post »

Również wszystkiego co najlepsze dla Ciebie w te święta! ;:138
Nadzieję zawsze trzeba mieć! Trzymam kciuki by róże wyrosły na takie jakie chcesz ;:138
Z nieciepliwością czekam na zdjęcia ich kwitnień. Pozdrawiam.
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witajcie!
Ostatnio rzadziej udzielam się w swoim wątku, mam nadzieję, że to się zmieni :)
W ogrodzie kwitną ostatnie tulipany, lilie już robią się mocno zauważalne a piwonie prezentują się dość skromnie w tym roku :(

Jesienią, gdy miałem fiksacje na pomarańcz, kupiłem w sklepie ogrodniczym pomarańczowe tulipany...a przynajmniej tak sądziłem. Bliżej im do czerwieni, ale jak to się nam zarzuca, mogę być daltonistą :D
Obrazek

Obrazek

Tutaj baaardzo stare tulipany zasadzone ok 20 lat temu, rosły ciągle na tym samym miejscu, udało mi się wykopać ok 30 cebul.
Obrazek

Obrazek

A to zeszłoroczne, "czarne" piękności :)
Obrazek

Obrazek

Te zyskały pseudonim "różane" :D :D
Obrazek

Obrazek

I jeszcze coś takiego :)
Obrazek

Obrazek

Kokoryczka od momentu przesadzenia trzy lata temu z miejsca na którym rosła prawie 30 lat, jest cieniem tamtych roślin, ma bardzo słąby wzrost, małą liczbę kwiatów, które są o wiele, wiele mniejsze niż kiedyś, macie jakiś pomysł co jest nie tak?
Obrazek

Za to "paproć" w tym roku bardzo mnie zaskoczyła, pozytywnie! Sosnowy cień jej służy :)
Obrazek

Kalina szczepiona już zakwitła, co prawda skąpo ;) za to jej krzaczasta siostra dopiero się zbiera do kwitnienia ale za to nieporównywalnie większego :)
Obrazek

Pierwszy różanecznik zakwitł zaraz po Świętach :)
Obrazek

I jeszcze takie przebitki z placu budowy :D :D
Obrazek

Obrazek

Co jeszcze się dzieje? Magnolia regeneruje się po zeszłotygodniowym przymrozku, hortensja ogrodowa też bardzo ucierpiała. Berberysy przycięte a ja lekko pokłuty ;)
Maliny ładnie się zbierają do wzrostu, poziomki i truskawki też. W tym tygodniu skusiłem się na kilka sadzonek majeranku i aż 4, tak właśnie 4 pory :D :D Nieustannie zachwyca mnie lubczyk, który po tylu latach w końcu znalazł odpowiednie dla siebie miejsce :D
Nawóz pod część trawników wysiany, teraz czekam tylko za nasionami. No i za zielonymi efektami :D
Ogród daje tyyyle radości! I jak napisała w swoim wątku Ania (anabuko1) można w nim praktycznie wszystko przepracować :)
Pozdrawiam!
:)
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Hejka, widzę że wszystko ładnie kwitnie, prace trwają a raczej pewnie znów nabiorą tempa :) Rodek już kwitnie, hmmm szybko to jakaś wcześniejsza odmiana, czy tak przed szereg się wybił?
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zielone Podwórko

Post »

Chyba te czerwone tulipany nie da się nazwać pomarańczowymi :wink: takie trochę malinowe i owszem, ale chyba nie pomarańczowe :wink:
A kokoryczkę na jakim stanowisku teraz masz? bo ona lubi co najmniej półcień, również wilgoć. Może ma za sucho?
Widzę, że masz narrcyzy Narcissus actaea, które muszę zakupić - one mi się kojarzą z naszą starą działką, gdzie było ich sporo :wink: I masz bardzo kamasję o bardzo ładnym kolorze :) dobrze się komponuje z tymi narcyzami :wink:
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj
Pracy co niemiara . Mój lubczyk tez dostał nowe miejsce zobaczę co z tego będzie . Trochę wysiałam ale nie wiem czy to urośnie , jak nie zawsze można kupić sadzonki a to przecież takie smaczne ziółko :D . Widać już duże zmiany u Ciebie kącik wypoczynkowy nabiera coraz więcej ogłady . Tulipany piękne w zeszłym roku nie chciałam ich sadzić bo mi się nie podobały , a w tym roku będę kupować więcej cebul od taka zmienna kobieta :;230 Pozdrawiam :wink:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj, fajne tulipanki, chociaż możesz się czuć nieco rozczarowany tym odcieniem pomarańczu, bo i bez daltonizmu widać, że to nie to. Narcyzów takich jak u Ciebie też mam w tym roku kilka- uwielbiam ich wygląd, ale przede wszystkim zapach.
Powodzenia w dalszych pracach i udanej majówki :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Chyba obaj na jesieni dopadliśmy do tych czarnych i "różanych" tulipanów ! :;230 U mnie też już kwitną, są niesamowite. A te czarne u mnie wyrastają po 3 z jednej cebulki !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”