Torf. Czy warto stosować? Jaki? Do czego?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sad na piaszczystej ( kiepskiej) ziemi

Post »

Jak będzie dobrze rozłożony to nie będzie włókien. Odróżnić go można po tym że w stosunku do czarnoziemu się nie klei i jest lepsza gruzelkowatosc.

Po za tym czarnoziemy często powstają na pobagiennych terenach więc mają dużo wspólnego z torfem.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Sad na piaszczystej ( kiepskiej) ziemi

Post »

Oglądałem ten torf. Jest po czyszczeniu czy też pogłębianiu stawu, brązowe z przewagą czarnego, sprężyste, chyba będzie ok. Z dostawą 40 zł za m3. Jedna przyczepa to 10m3
fonfel
50p
50p
Posty: 71
Od: 3 maja 2015, o 02:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Torf, przeznaczenie, użycie, mieszanie

Post »

Mam taką pewną wątpliwość czy torf np. taki kwaśny gotowy do kupienia może być z powodzeniem użyty do borówki bez mieszania go z ziemią? Czy torfy zawsze służą do sporządzania mieszanek?
brmarek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 lip 2019, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

torf

Post »

Torf to dobry pomysł, ale radziłbym wymieszać go z naturalnym kompostem i ziemią z ogrodniczego.
glodnyrules
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 maja 2022, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

torfowanie

Post »

witam,
chce po zasianiu trawy rozsypać po powierzchni cienką warstwę torfu. i tu pytania:
- jakiegoś konkretnego? odkwaszony?
- ile potrzebuje torfu na 140m2?
inzynierek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 paź 2022, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Torf. Czy warto stosować? Jaki? Do czego?

Post »

Witam,

czy ktoś z Was stosował substrat torfowy (torf litewski MilaFlor) pod rośliny rabatowe? Macie może jakieś opinie na jego temat?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zenzi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 wrz 2022, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Torf. Czy warto stosować? Jaki? Do czego?

Post »

Mam z 10 litrów kwaśnego torfu, niestety suchy aż się pyli. Jak wszyscy wiemy, suchy torf ma właściwości odwrotne do wilgotnego torfu, tj. hydrofobowe. Da się jednak jakoś z powrotem "naprawić" ten torf? Na myśl przychodzi mi zalanie go wodą, odczekanie kilku dobrych dni i wyciśnięcie wody z powstałej papki. Tylko czy będzie się ona do czegokolwiek nadawać? Moim pierwotnym założeniem było wymieszanie go ze zwykłą ziemią uniwersalną i zrobienie w ten sposób mieszanki do doniczkowych wrzośców i paprotek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”