Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Zablokowany
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Przesliczne gymnolki ;:215
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Dziękuję :)

W sobotę podlewam :) Po pierwsze będzie ciepło, pogoda wspaniale się zapowiada: w dzień 16-19 °C, w nocy od 4 do 10 °C, w następnym tygodniu 21°C do 25°C, w nocy nawet od 10 do 15 °C. Po drugie na pewno (nie ma innej opcji) wygospodaruję na to trochę czasu. W sobotę minie trzy tygodnie od czasu, jak wyniosłam rośliny na ?letnisko?. A dzisiaj w nocy był jeszcze przymrozek (nad ranem na termometrze -3 °C), ale w ciągu dnia w foliaku cieplutko, bo słoneczko przygrzało.
Do kwiatuszków jeszcze daleko, to kilka fotek cierniuchów bezkwiatowych do tekstu dorzucę.

Gymnocalycium bayrianum MT 07-313 - maj 2016
Obrazek

kwiecień 2019
Obrazek

i jeszcze kwietniowe kaktusy

Gymnocalycium spegazzinii B 34
Obrazek

Gymnocalycium sp. LB 1353 - przed posadzeniem
Obrazek

i po
Obrazek

i klasyka, jeden z moich pierwszych gymnoli Gymnocalycium quehlianum
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Wszystkie rośliny ładne, takie czyste i zadbane. :D Szczególnie Gymnocalycium spegazzinii B 34 mnie zachwycił cierniami - ale to przecież żadna nowina bo to jego wielka ozdoba. :wink:
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Nie obawiasz się o rośliny podczas takich przymrozków ?
Niewysokie jeszcze temperatury nocne pozwalają już na podlewanie ?

Gymno jak zawsze bezbłędne, szczególnie ładna przemiana bayrianum :)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

D-avi-D pisze:Nie obawiasz się o rośliny podczas takich przymrozków ?
Według prognoz długoterminowych, to była ostatnia noc z przymrozkami, na wszelki wypadek stawiam w w foliaku dwa zapalone znicze, poza tym w ciągu dnia jest słonecznie i ciepło, doniczki są nagrzane i temperatura wewnątrz jest wyższa.
D-avi-D pisze:Niewysokie jeszcze temperatury nocne pozwalają już na podlewanie ?
Myślę, że takie temperatury jak opisałam powyżej pozwalają już na podlanie roślin bez ryzyka, zwłaszcza jeśli stoją w szklarni lub tunelu foliowym. Pierwsze podlanie jest delikatne, więc po dwóch tygodniach słonecznej pogody podłoże pewnie będzie już suche.
D-avi-D pisze:Gymno jak zawsze bezbłędne, szczególnie ładna przemiana bayrianum :)
Dziękuję :D Ten gynmnol rośnie u mnie bezproblemowo od samego początku :)
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Uwielbiam oglądać Twoje zdjęcia. Bardzo fajnie przedstawiasz na nich kaktusy ;:177
Oczywiście muszę wyróżnić najpiękniejszego z nowości a mianowicie Gymnocalycium striglianum ssp. aeneum CH 1262 Przepiękny ;:215

Pozostaje nam tylko troszkę poczekać i zaraz wszystko się ruszy :D
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

PiotrAPD pisze:Uwielbiam oglądać Twoje zdjęcia. Bardzo fajnie przedstawiasz na nich kaktusy ;:177
Dziękuję, wiesz, mam taki obiektyw do robienia portretowych zdjęć, więc robię im portrety na dużym zbliżeniu, dzięki temu są zazwyczaj dość dobrze skadrowane, więc obróbka nie zajmuje mi zbyt dużo czasu, zmniejszam i wrzucam :D jeśli się do tego doda trochę uczucia/sympatii do roślin to wychodzi całkiem nieźle, sam wiesz o co chodzi :wink:
PiotrAPD pisze:Oczywiście muszę wyróżnić najpiękniejszego z nowości a mianowicie Gymnocalycium striglianum ssp. aeneum CH 1262 Przepiękny ;:215
Też go lubię :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Aileen napisał(a):
(...) mam taki obiektyw do robienia portretowych zdjęć, więc robię im portrety na dużym zbliżeniu, dzięki temu są zazwyczaj dość dobrze skadrowane, więc obróbka nie zajmuje mi zbyt dużo czasu, zmniejszam i wrzucam
Jak piszesz to wydaje się być proste, prawda? Ale niekoniecznie tak jest... :wink:
Nie mam tak zaawansowanego sprzętu i u mnie wymaga to często sporo pracy. Ale przecież jakże warto! :D
Rynio2
500p
500p
Posty: 701
Od: 11 cze 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toszek

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

I ja też podziwiam twoje piękne rośliny, i profesjonalny sposób ich fotografowania. I tak myślę że jak na taki profesjonalizm to bym się chyba nie zmobilizował.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Z pewnością przybędzie miłośników Gymnocalycium po lekturze Twojego wątku ;:215 . Gymnocalycium spegazzinii B 34 - cudny.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

hen_s pisze:Jak piszesz to wydaje się być proste, prawda? Ale niekoniecznie tak jest...
Rynio2 pisze:I ja też podziwiam twoje piękne rośliny, i profesjonalny sposób ich fotografowania. I tak myślę że jak na taki profesjonalizm to bym się chyba nie zmobilizował.
Tak, na pewno to zajęcie wymaga czasu i pracy. Obiektyw, którego używam teraz bardzo mi ułatwił tą pracę. Wcześniej robienie zdjęć (robiłam ich całe mnóstwo :wink: ) i wstawianie zajmowało mi dużo więcej czasu. Po za tym używam bardzo prostego programu do obróbki zdjęć.
Mam za to problem z fotkami grupowymi (zbiorówkami), jakoś nie za bardzo mi wychodzą. Ile ja się napstrykałam ostatnio, w końcu te wstawione niedawno zrobiłam telefonem komórkowym :)
hen_s pisze:...Ale przecież jakże warto! :D
Warto :D Ile później przyjemności z oglądania :D
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

barbra13 pisze:Z pewnością przybędzie miłośników Gymnocalycium po lekturze Twojego wątku ;:215 . Gymnocalycium spegazzinii B 34 - cudny.
Dziękuję Basiu, i też zupełnie bezproblemowy, zdrowy jak rzepka :D
Turbiniac
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 wrz 2011, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen

Post »

Może dorzucę swoje 3 grosze. Stanowisko Gymnocalycium spegazzinii B 34, nie istnieje już kilka lat, przebiega tamtędy autostrada lub inna droga.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”