Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Świetna ta Twoja hacjenda, a różanka powala na kolana . Bukszpanowe obwódki nadają szczególnego uroku. Jaki sposób stosujesz ukorzeniania bukszpanu , w doniczki , czy od razu do gruntu? Pozdrawiam serdecznie ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jestem i ja w Twojej hacjendzie i różanym ogrodzie :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju,ale się napatrzyłam na piękny różany ogród i nie tylko ,świetnie masz wszystko rozplanowane i ogród wyszedł bajkowy wcale się nie dziwię ,że nawet zostajesz tam spać ,bo wstać rano z takim widokiem i ranną rosą to marzenie ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Bezobsługowa rabata bylinowa? :wink: Bezobsługowa to może być rabata z chwastami co najwyżej :wink:
Mnie też zainteresowała ta azalia 'Saphirblau' - ma rewelacyjny kolor.
Bardzo ładny, zadbany ogród :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Zapracowanym, ale nic to :wink:
Czy wiecie jak ciężko rąbie się kloce drzewa ściętego ok 10 lat temu? Bardzo ciężko! Ale dałem radę - porąbane drewno poukładane i jutro dalszy ciąg sprzątania w 'ciemnym' kąciku.
Wczoraj na ogrodzie od godz. 8 do 18tej ;:224 Zadymiałem (czyli wędziłem), i majsterkowałem oraz robiłem zdjęcia.
Obiad i kolacja w plenerze - jak ja to lubię :)

Jadziu, wyjaśniła się sprawa szałwii amistad. Widziałem ją w świetle żarówki i wydawała mi się inna. Powiem ci że już 3 kwietnia wsadziłem jej dwie sadzonki do gruntu w ramach eksperymentu i ... rosną, mimo iż pierwsze liście pożółkły, to nowe przyrastają, czyli prawdziwy jest opis, że wytrzymują -5 stopni.
edyt zdjęcia - dopisuję nazwę szachownicy ... uva vulpis - lisie szachownice
Obrazek

Witam cię Aniu, będziemy odwiedzać się nawzajem ;:333

Obrazek

Dziękuję Beatko za miłe słowa i serdeczności ;:168
Czasu teraz to my wszyscy mamy za mało. Staram się zaglądać do wątków znajomych, by być na bieżąco i czegoś nie przegapić, ale na wpisywanie się, czy dodawanie w swoim wątku ... czasu już brak.
Świdośliwa - w ub.r. kwitła po raz pierwszy, w tym ... owoców będzie dużo więcej. Pyszne są.

Obrazek

Bogusiu, zdrewniałe małe sadzonki bukszpanu wsadzam bezpośrednio do gruntu. Przyjmują się z łatwością. Gdy pewnego razu po świętach wielkanocnych przyjęły się wszystkie, to wtedy zaczęła się moja zabawa z obrzeżami - pierwszego razu wsadziłem 212 patyczków i przyjęło się 197 później już nie liczyłem.

Obrazek

I ja się cieszę Kasiu, że zawitałaś do mnie.
Czereśnia, szkoda że nie słyszysz brzęczenia pszczół.

Obrazek

Witam cię Marto i dziękuję za miłe słowa. To już 14 rok jak uprawiam ogród i uwierz mi - na początku wcale tak nie wyglądał. Ileż to ja razy zmieniałem koncepcję. Ile razy przesadzałem jedne i te same rośliny. Dojrzewałem dzięki FO ;:108

Obrazek

Ciebie też witam Karolu, już cię odwiedziłem i ... żal, że aż 120 km masz na ogród :(
Pisząc bezobsługowa, miałem na myśli, ze nie trzeba dosadzać, przesadzać, wykopywać. Posadzone i rośnie - coraz więcej rośnie. Będzie busz :wink:

Obrazek

Napomknę jeszcze co robiłem wczoraj gdy aż 10 godz. byłem na ogrodzie.
Otóż ... podglądałem pszczoły :;230
Teraz już wszystko wiem :)
- murarka ląduje prosto do otworu (zanosi pyłek)
- po chwili wychodzi
- obraca się
- cofa do tyłu (by znieść jajeczko)

powtarza cykl murując przegrodę, potem nosi pyłek, potem odwraca się by znieść jajeczko i tak do zapełnienia otworu.

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju no to miałeś nie lada zajecie ;:306 jednak dzięki temu wiemy jak to z nimi jest jak to w realu jest ;:180 Nie mam za bardzo czasu na takie podglądanie pszczółek, bo muszę sie zająć tą większą pszczołą i dawać na nią baczenie ;:306 Cudnie kwitną juz tulipany, a Świdośliwa również cudnie ukwiecona. Ciekawe jaki ma smak owoców czy tylko to taka ozdoba. Andrzeju życzę Wam radosnych Świąt ;:196 i obfitego dyngusa z nieba, bo niestety juz potrzebny
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wiadomo, że chciałoby się mieć ogród przy własnym domu ale czasami realizacja marzeń zajmuje trochę czasu :wink: Ale może niebawem...
Widzę, że też masz tulipany dostojne Tulipa praestans i tulipany późne [img]Tulipa%20tarda[/img] :wink: JA lubie je bardziej niż wielkokwiatowe hybrydy ponieważ są dużo bardziej niezawodne i prawie bezobsługowe :wink:
Świdośliwa jest na mojej liście roślin do kupienia - w Poznaniu są one sadzone wzdłuż ulic lub w wielkich, ozdobnych donicach w centrum miasta i wygląda to po prostu pięknie :)
Oczywiście nie byłbym sobą jakbym nie spytał co to za szachownica na pierwszym zdjęciu w ostatnim poście? :wink:
I też mógłbym godzinami podglądać pszczoły murarki :wink:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Moi mili ;:168

W ten świąteczny czas, życzę Wam radością i nadzieją wypełnionych świąt Wielkiej Nocy.
Pogody w Waszych sercach, na stole pyszności i wyjątkowych gości.
Obrazek

Jadziu, ja nigdy się nie nudzę i w miejscu nie usiedzę :wink:
Świdośliwa przez niektórych jest nazywana borówką amerykańską (np.szwagierka się upierała ;:306 ) Jej owoce podobne są raczej do aronii, ale w smaku już do bardzo słodkich borówek. Jest pyszna.
Masz rację - jest susza i stale opróżniam beczki z deszczówki - dwie już puste, a w kolejnej widać już dno.
Często jestem na tyłach ogrodu więc założyłem 'dzwonek' na bramce, bym słyszał jak ktoś przyjdzie :;230

Obrazek

Karolu, zgadzam się z tobą w sprawie tych tulipanów ;:108
Te szachownice, to uva vulpis - lisie szachownice.
Murarki podglądam nadal, chociaż czasem one mi tył pokazują :wink:

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wypoczynku na waszych ogrodach :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju wolałabym nie dotykać tego dzwonka ;:185 ;:306 Zajce superowe ;:215 i ten jeżyk Wiem ,że nigdy się nie nudzisz .Kurcze szkoda ,ze nie mam miejsca na tę świdośliwę, bo może kupiłabym w miejsce agrestu, którego muszę się pozbyć, bo pieniek mu pękł i połowa krzewu sucha .Super kwitną juz Twoje poduszkowce, a pszczółka mówi ja mam wszystko w tyle ,wiec się nigdy nie mylę i wiem gdzie mam zanieść jajeczko :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju już masz zamurowane rurki ;:oj o nie a moje coś próżnują hihi :P Działka pięknie się prezentuje jak zawsze, super są te poduchy kwiatowe, będę musiał u siebie tak posadzić kwiatki. Wesołych Świąt życzę!
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku przede wszystkim życzę Wam zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy ;:168

Uwielbiam zdjęcia Twojego ogrodu, a murarki są fascynujące i wcale się nie dziwię, że na ich obserwację poświęcasz tyle czasu.
Jakże się cieszę, że darowany przez Ciebie lilak Palibin pokazał pierwsze listeczki, tym bardziej, że połowa na jesieni się odłamała, tzn. podejrzewam, że koty, które skaczą przez siatkę mi ją odłamały.

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

O żesz, dlaczego mnie tu jeszcze nie było, a takie cudeńka ;:215 Pozwól, że spytam o niebiesko kwitnącą wysoką roślinę z bylinowego zakątku, druga fotka chyba jej nie znam .Jak widzę jesteś expertem w cięciu iglaków, czy dużą tuję ( 2,5 ? ) można formować jeszcze, czy nie jest za późno ? Piękny dojrzały ogród, jestem pod wrażeniem ;:138
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pięknie,kolorowo, mile wypoczywa się w takim ogrodzie- czereśnia u mnie też kwitnie i pszczółki pracują :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”