Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, brawo za kwitnienie Amesielli ;:224 (jakakolwiek by nie była)
Piękna, śnieżnobiała panienka :D Mogłabyś mniej więcej podać wielkość kwiatu ?
Życzę Ci zdobycia wymarzonej 'monticoli'. Ale i ta jest ozdobą Orchidarium. Ma też ładne, zdrowe liście ;:215
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Asiu Art Amesiella jest spora. Mierzyłam z miarką specjalnie dla Ciebie :uszy i szerokość ma blisko 6 cm, wysokość 4 cm a dla ciekawości to ostroga ma ponad 8 cm :tan
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dzięki Marto za specjalne pomiary dla mnie ;:168
Nie myślałam, ze ten kwiat jest aż tak duży. I ostroga urocza. Fajnie to widać już w pąku :D
U mojego Angraecum sesquipedale dł.ostrogi to 26 cm i zawsze muszę doniczkę stawiać na sporym
podwyższeniu, żeby nie 'zamiatała' parapetu :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Asiu aż musiałam sobie odświeżyć w Twoim wątku jak wygląda Angraecum i faktycznie tamta ostroga jest gigantyczna i nie dziwie się, że musisz stawiać go na podwyższeniu - bardzo ciekawe widok. Chyba nigdy się mu porządnie nie przyjrzałam :idea:

A teraz na szybko parę fotek u mnie.

Mój debiut, moja duma ;:306 Dendrobium thyrsiflorum. Tylko jeden kwiatostan, ale ogromnie mi się podoba. Zapach bardzo ciekawy bo połączenie zapachu bzu z dojrzałym melonem :tan


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek


A teraz moja druga duma. Phalaenopsis (Sedirea) japonica. Najpiękniejszy zapach storczyka jaki kiedykolwiek czułam. Coś w stylu cytrusowego zapachu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Phalaenopsis Patricia Lillian nadal kwitnie.


Obrazek


Mini Mark i Philadelphia
też jeszcze cieszą oko.


Obrazek

Obrazek

Phal. Tetrasambo White x Luedde Violacea
wysilił się jednym kwiatuszkiem ;:215

Obrazek

Dtps Sogo Twilight Rainbow przedłużył pęd, utrzymując również wcześniejsze kwiaty i jest na czym oko zawiesić ;:215


Obrazek


I stylem wspomnianego ostatnio Andrzeja to mała dygresja na koniec. W końcu to forum ogrodnicze, więc nic co ogrodnicze, nie jest nam obce ;:306

Takie coś tej wiosny znalazłam u mnie w ogrodzie. No jak nie patrzeć na to foto, to zawsze mam skojarzenie z jednym ;:306 noo z korzeniem oczywiście ;:306 ale dla pewności pytałem się męża czy czegoś nie zgubił :;230


Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto tak sobie myślę ,że chyba nie jest ważne czy to monticola czy philippinensis ważne że udało nam się doprowadzić do kwitnienia a czas oczekiwania na kwiat to nie byle jaka próba była prawda :) Kwiat jest piękny bezapelacyjnie.

No teraz mnie rozwaliłaś tym dendrobium thyrsiflorum (a tak na marginesie moje przyjdzie w przyszłym tyg bo tez kupiłam a chodziło za mna od pół roku) . Dla mnie jest ono śliczne, Gratuluje !
Czy pamiętasz jak nie tak dawno miałaś ledwie .. sztuk a tu kolekcja jak u prawdziwego konesera i to w stosunkowo krótkim casie.
Fajnie móc podziwiać u Ciebie pięknie pokazane kwiaty ;:63

No Sedirea kolejny szok dla mnie ;:215 Marto jesteś niesamowita.
Ja w ub roku dostałam od Asi i moja ładnie przyrasta więc jest nadzieja ,że i ja kiedyś będę mogła się nią zachwycać na żywo
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pięknie tu jak zwykle!
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, wielkie brawa za kwitnienie Dendrobium thyrsiflorum ;:138 ;:138 ;:138
Kolory w sam raz na święta Wielkanocne ;:215 ;:306 Najpiękniejsze zbliżenie warżki !

Druga Twoja duma, Phal. Sedirea japonica - podziwiałam już kiedyś u Lucynki i byłam zachwycona.
U Ciebie równie piękna. Widzę, że pęd puściłaś swobodnie i opada w dół. U mojej drezdeńskiej jest podpięty
do podpórki i mniej mi się to podoba. Nie będę już jednak nic zmieniać, bo jeszcze złamię.
Moja już rozkwitła, ale wstyd mi pokazywać nie moje kwitnienie. Jak zobaczyłam ją w Dreźnie, to byłam
zdumiona wielkością kwiatów. Byłam pewna, że są malutkie. A pachnie rzeczywiście fantastycznie, zgodnie
z Twoim opisem :D
Wszystkie kwitnienia pokazane na tle Twojego korzennego kwietnika zawsze robią na mnie wrażenie ;:224

Ogrodowo-korzenna dygresja pokazuje jakie figle płata czasem natura. Widziałam już różne jej sztuczki
na przykładzie owoców i warzyw :;230
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko odnośnie Amesielli to faktycznie uczy cierpliwość. Jestem wdzięczna losowi, że pęd zauważyłam bardzo bardzo późno, dzięki czemu okres oczekiwania nie był dwa razy dłuższy. ;:172

Mirko pamiętam jak zaczynałam swoją przygodę ze storczykami 2 lata temu. "Nudziłam" się w domy na macierzyńskim i dzięki temu zauważyłam, że mam w domu storczyka, który bardzo ładnie kwitł. I tak stwierdziłam, że może coś jeszcze kupię mu do towarzystwa.... i tak to się zaczęło. Teraz ile mam szt, to już sama nie wiem. Muszę porządek w swojej ewidencji zrobić i wykonać inwentaryzacje. A do kolekcji konesera jeszcze mi daleko. :uszy
PS Mirko trzymam kciuki za Twoją Sedirea, bo jej zapach jest dla mnie obłędny. Ciągle podchodzę i ją wącham, niedługo całkiem ją wyciągnę.

Aniu dzięki za miłe słowa.

Asiu (Art) Dendrobium thyrsiflorum jest piękne, ale jego kwiaty są nietrwałe, kwitł trochę ponad tydzień, więc jego kwiaty są już tylko wspomnieniem i Wielkanocny nie doczekały.
Sedirea też mnie zaskoczyła wielkością kwiatów, też myślałam, że są mniejsze.

Stwierdziłam ostatnio, że pozazdrościłam koleżanką nowych zakupów i w zeszły weekend była mini wystawa w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu, gdzie zawitał SO. Wpadłam do ogrodu jak po ogień i wytargałam dwie rośliny. ;:215

Pierwsze to Dendrobium Nikkou o wybarwieniu o którym marzyłam. Większość Nikkou na wybarwienie zbliżone do Dendrobium Rainbow Dance, które jest oczywiście równie piękne.
Bardzo ładna duża roślina z masą kwiatów i pąków. Jakoś nie mogłam go ogarnąć fotograficznie, więc proszę o wybaczenie, bo część foto jest z lampą. Kwiaty na samym początku są brzoskwiniowo-różowe a później robią się delikatnie różowe.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Drugie to Phalaenopsis virides x stuartiana punctatissima. To już któreś z kolei moje podejście do jej zakupy i w końcu zdecydowałam się ją kupić. Uwielbiam te złote najrapiane płatki.


Obrazek


Ostatnimi czasy moja kolekcja dużo przybrała na rozmiarze. I jak pisałam NIE OGARNIAM ROZMIARU KUWETY.
Jeszcze na parapetach zawitał pozorny luz, bo już prawie wszystkie Cymbidia, Dendrobia i Oncidia są na dworze w namiocie pod folią. Stoją już od blisko 3 tyg, ale już w tym tygodniu odkryłam je dodatkowo agrowłókniną, bo się bałam przymrozków, które na szczęście nie wystąpiły - jeszcze tylko dwie noce modlitwy...


Jeszcze od jednej dobrej duszy dostałam w zeszłym tygodniu paczkę a w niej piękne rośliny.
Mirko patrz udało się.
Za jej sprawą mogłam na żywo zobaczyć kwiaty Dendrobium Oriental Smile Fantasy. Dostałam jedną psb z dwoma ogromnymi pąkami, które po trzech dniach zaczęły się otwierać. Na marginesie jeszcze nigdy tak krótkiego okresu nie musiałam czekać na otworzenie się pąków. ;:306
Jeszcze tak dużych kwiatów na Dendrobium nie widziałam - coś pięknego a te kolory to bajka.
W paczce było także Dendrobium Rainbow Dance, Delicatum, Atrioviolace. Także jeszcze raz Mireczko Ci dziękuję. ;:167


Obrazek



Z nowości zakwitło mi w orchidarium Chytroglossa aurata ale wyszedł jakiś totalny pasztet. Niby podobne, ale warżka to totalnie z innej bajki. Generalnie dla mnie bez większego uroku. Jeszcze kwiaty ustawiły się nie fotogenicznie :roll:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto piękne nowości zakupiłaś. Dendrobium Nikkou to faktycznie smok. Gdzie tak rozlazłą roślinę postawić. Chyba bym ją podwiązała do góry bo inaczej nie dało by rady takiej rośliny na parapet upchnąć, za wąskie są.
Mireczka, dobra dusza potrafi wszystkich uszczęśliwić. A pamiętam Marto jak się opierałaś :D
Chytroglosa faktycznie wypłosz, niefotograficzny.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś, ale się u Ciebie dzieje...

Z poprzedniego postu zachwycam się jeszcze Dtps Sogo Twilight Rainbow. Bardzo lubię takie zestawienie kolorów.
Rozczarowało mnie za to zbyt krótkie kwitnienie Dendrobium thyrsiflorum - takie piękne, w dodatku kolorystycznie
'jajeczka w przekroju' i jak mogły zrobić takiego psikusa i nie doczekać do Świąt ;:222

Mireczka nasza zostanie chyba u nas obwołana wkrótce Dobrą Wróżką.
Ja też dostałam z zaskoczenia pewną niespodziankę wraz z moją początkującą Sandrą. Pokażę w moim wątku.
A kwiaty Dendrobium Oriental Smile Fantasy rzeczywiście pięknie wybarwione i ogromniaste ;:224

SUPER nowości zakupiłaś ! Dendrobium Nikkou rozrośnięte i obsypane kwiatami. Uwielbiam takie okazy.
Bardzo podoba mi się wersja brzoskwiniowo-różowa. Szkoda, że się potem zmieniają.
Phalaenopsis virides x stuartiana punctatissima też prześliczny i niespotykany.
Ciekawa jestem gdzie obydwa storczyki zagoszczą u Ciebie ?

Kwiatuszki Chytroglossa aurata to dla mnie zielone Ufoludki ;:198
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kasiu i Asiu na szybciutko odpowiem co zrobić z takim smokiem jak Dendrobium Nikkou. Ja uwielbiam formy naturalne i tu z pomocą przychodzi mi mój kwietniki ;:138 tu żaden parapet nie wchodzi w grę, więc zostaje tylko "powiesić" delikwenta ;:215


Obrazek

Obrazek
Kasiu długo się opierałam, ale w końcu miałam się czym wymienić z Mirką , tylko, że oczywiście ona mnie taktyczne zaskoczyła, bo umówione byliśmy na wymianę jednej rośliny a tu otwieram paczkę a tam szok ;:202 taka ta nasza Mirka jest przebiegła ;:306 także Asiu określenie Dobra Wróżka jest bardzo trafne ;:333

Chytroglossa aurata faktycznie wygląda jak z innej planety ;:222
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto no nie powiem, w takim wydaniu wygląda to bardzo imponująco ;:oj . Rzeczywiście na parapecie taki egzemplarz straciłby na urodzie, a i jego umieszczenie tam jest bardzo kłopotliwe. O gałęzi z roślinami nawet nie wspomnę - cudo :shock: .
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Na tym lewym kwietniku widzę, że to dendrobium dominuje ;:215 , jakiej jest wielkości? Kwitnienie to już u Ciebie, czy jeszcze kupne?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”