Ogród i róże Ireny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Piękne rózane wspomnienia :) Wspaniały pomysł z tą szklarnia zimową ;:138 Ja mam z bukszpany ale jeszcze nie mam ćmy i oby tak dalej.
Sąsiadki przychodzą po sadzonki do mnie. Nawet nie wiem jak sie go rozmnaża.
życzę ci dużo sił i energii do działania oraz udanego sezonu :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Muszę przejrzeć swoje bukszpany, ale jak piszesz, że one nie lubią zimnych nocy, to na razie nie mam się czym martwić, u mnie jak na razie każdej nocy delikatnie na minusie. Niemniej trzeba być czujnym.
Muszę się zaopatrzyć w Mospilan i Lepinox, a te pułapki feromonowe to jakieś uniwersalne, czy konkretnie na tę ćmę?
Blue for you, bardzo ładna, znowu kusisz ;:224
Czytam, że masz Dame de Coeur, mam jedną nn-kę wstawię ją u siebie. Zerknij czy to może być ona.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Igalo - bukszpan się bardzo łatwo ukorzenia. Wystarczy obciąć kawałek, pozbawić go liści z dołu i wsadzić w półcień lub cień i pilnować aby miały wilgotno. Jak zaczyna przyrastać , to się przyjął. Ja jak obcinam, to wsadzałam patyczki, a za jakiś czas były już młode. Teraz już tego nie robię, bo mam ich już sporo. Życzmy sobie, aby ćmą w tym roku dała sobie u nas spokój pozdrawiam.

Daysy - odpowiedziałam u Ciebie odnośnie Dame de Cour. Wydaje mi się, że moja i Twoja są to te same, ale może wypowie się ktoś kto ma większe pojęcie w tym zakresie. A jak nie to niech będzie ona. Bo jak porównywałam ze zdjęciami to wydaje mi się ,że to ona. Napisz jak Ci rośnie. Moja rośnie w pełnym słońcu i wtedy przy upałach ma przypalone płatki. Może ją muszę przesadzić w półcień. Tylko gdzie??
Te pułapki feromonowe znajdziesz na Alle..


A teraz jeszcze kilka dzisiejszych fotek.
Obrazek

Obrazek

Sympatia
Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Barkarolle


Obrazek

Princess Anna

Obrazek


The Prince


Obrazek

Mocno ciachnięta Crocus Rose

Obrazek

bukszpany jeszcze bez letniego dodatku róż - w tym roku zrobię ściółkę ze skoszonej trawy, na razie wsypałam po wertykulacji trawnika, ile starczyło.
Obrazek

a na zakończenie pokażę co znalazłam na ogórku szklarniowym

Obrazek

troszkę niewyraźnie , ale jest już ogórek. :tan
Teraz idę myć szklarnie.
;:7

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Cudny letni widoczek i pierwszy ogóreczek ;:202 ;:215 Nie ma jak to szklarnia czy ogródek zimowy -super mikroklimat działa pozytywnie na roślinki. ;:108 Jednak ja też jestem zadowolona z moich pomidorowych maluszków. Udanej pogody Irenko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Bardzo fajnie z tą oszkloną werandą wyszło ;:215

Myślę sobie, co Irenka znalazła na ogórku. No i okazało się, że ogórka ;:306 - wcześniak, niech się zdrowo chowa!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Przepiękne te twoje róże .Piękne wspomnienia. ;:180
Ascot wyjątkowa. ;:173
Ale już róże rosną i już niedługo będą i w tym sezonie ciebie i nas cieszyć ;:108
Wiosna ladniutka.Hiacynty bardzo lubię.I ten ich zapach.Tylko trzeba pokłony przed nimi robić aby go poczuć bardziej.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Pięknie Twoje róże wystartowały. Brawo za ogórka sprintera. :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Ach ten ogóreczek, aż mi ślinka pociekła na widok takiego świeżutkiego, prosto z krzaka. Lubię takie soczyste, chrupiące ogóreczki.
Już niedługo będziesz je mogła go schrupać ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko
Widzę , że róże masz przycięte. Super.
Ja jeszcze nie cięłam, może po niedzieli przytnę bo zakwitła już forsycja.
Hiacynty , ładne kolorki. U mnie też wyszły, niektóre tulipanki w formie pączka.
Będę 'wpadać" z wizytą.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witam ponownie. :wit
Na dworze wiosna. Jakiś czas temu były 22 stopnie w cieniu, a dzisiaj ma być tylko osiem. ;:oj W nocy zapowiadają tylko 2 stopnie. Miałam już w doniczkach w szklarni ogórki szklarniowe, ale na wszelki wypadek wczoraj wieczorem przeniosłam je do piwnicy. Jak się ociepli w przyszłym tygodniu to je posadzę do ziemi w szklarni.
Tydzień temu poprzesadzałam pomidory do wiaderek , w których będą już cały czas rosnąć. Mają już malutkie, zielone kwiatuszki. Do szklarni pójdą pod koniec kwietnia.

Przesadziłam moją Dame de cour i to dwa razy w ciągu 2 dni. :;230
Może nie zauważy. Wczesną wiosną też już jedną przesadziłam, ale chyba nie odczuła tego, bo ładnie się rozrasta.
Ostatnio w LM nie mogłam się oprzeć i wrzuciłam do koszyka Stephanie Baronin zu Guttenberg. Po wyjęciu z doniczki widziałam, że miała ładne korzonki, a górę jej wyrównałam, bo jeden pęd był nadłamany, a resztę wyrównałam.
Tydzień temu otrzymałam już przesyłkę z zamówionymi różami. Wszystkie poprzycinałam i wsadziłam na stałe miejsce. Mocno je przycięłam, ale jedna już ruszyła. Wszystkie sadzonki Circusów miały mocne korzenie. Strawberry Hill trochę słabsze, ale mam nadzieję, że da sobie radę.
Obrazek

Obrazek

Wczoraj dostałam nowy katalog Austina. Jest na czym zawiesić oko. Pokazuje nowości jak Emily Bronte , The Mill on the Floss i pustaczka Tottering-by-gently.
W katalogu przedstawione są stosunkowo najnowsze krzewy i chyba te co cieszą się największą popularnością.
Wiele róż takich jak Munsteed Wood, Crown Princess M, Benjamin Britten, Lady Emma Hamilton i inne wymienione są tylko w uzupełnieniu.
Z kolei Strawberry Hill widnieje wraz z różami pnącymi , gdzie podano iż jej wysokość dochodzi do 3 m.

Obrazek

Ogród już prawie przygotowany do sezonu.

Jadziu - Sama się zdziwiłam,jak zobaczyłam tego ogórka. Teraz już krzaczek ma chyba ze trzy ogóreczki, a ten pierwszy jest największy. Już niedługo można go będzie schrupać. Zresztą pójdzie do szklarni, bo to ogórek szklarniowy. Dobrze się stało,że mamy szklarnie, bo nawet zimą trzymamy tam rośliny, osłonięte od wiatru.
na razie posiałam 2 rzuty rzodkiewki, pierwszy już wschodzi. Jak się zrobi cieplej w przyszłym tygodniu to dalej trzeba coś robić z grządkami, które już są przekopane, wyrównane tylko siać. Jak ja lubię taką wiosnę :tan :tan ;:3 ;:3 tylko cieplejszą niż te najbliższe dni. ;:185 ;:131

EDorko witaj w moich progach. Czy Ty też masz jakiś wątek?


Aniu - masz rację aby odczuć zapach hiacyntów trzeba bić przed nimi pokłony. :;230
Ale ostatnio kupiłam sobie też do domu, aby można było czuć jego zapach beż bicia pokłonów. :tan :tan :tan


Ed04 - dobrze róże wystartowały, bo zima była lekka, co zresztą powtarza się u nas już któryś raz. A ogórek cieszy niesamowicie.

Daysy ten ogóreczek jest malutki, do schrupania jeszcze troszkę. ;:65 ;:65 ;:65

Ewuś -Ewita44 róże w tym roku cięłam pierwsze już pod koniec lutego, nie czekając na forsycję.
Hiacynty lubię bardzo też ze względu na niesamowity zapach. Kiedyś udało mi się kupić też takiego morelowego, w tym roku jakoś w sklepach nie rzucił mi się taki kolor w oczy. To poniższe zdjęcie jednak nie oddaje w pełni jego koloru


Obrazek

Dzisiaj kilka aktualnych zdjęć ogrodu, ale jakość nie najlepsza, bo robiłam komórką.

Obrazek

Mocno rozwinięte liście róży The Prince
Obrazek

Tea Clipper już też ruszyła

Obrazek

a tak będzie latem
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Mocno przycięta Queen of Sweeden puszcza pączki m.in. na jednym pędzie

Obrazek


wschodzą funkie

Obrazek

zakwitłam mahonia

Obrazek

rabarbar

Obrazek

rozmaryn

Obrazek

a nawet kaktus

Obrazek

moje bukszpany przed domem na razie mają się dobrze

Obrazek

A teraz odgrzewane kotlety

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:7
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Witaj Irenko
Różyczki -porządne krzaczki, ale masz faaaajną, duuuuużą mahonię i super obwódki z bukszpanu.
U mnie rabarbar w podobnym stanie.
Te odgrzewane kotlety jak mówisz to można naście razy oglądać, nigdy dość takich widoczków.
Na pewno będę u Ciebie często gościć.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko mogę tylko same ochy i achy wydusić z siebie .Fajnie zareagowała na niskie ciecie szwedzka królowa 3 nowe pędy och to będzie widok jak zakwitnie .Wydaje mi sie ,ze z mojej Jacqueliny nie będzie zbyt wielkiej radości, bo dalej coś sie uwstecznia. Słabo wytwarza pąki śpiące i coraz bardziej muszę ją docinać .Nie mam pojęcia, a przecież jesienią tak się o nią zatroszczyłam .Szkoda mi jej bo jak zakwitła wyglądała jak panna młoda tak jak mój Wawrzynek ;:174 Dzisiaj zauważyłam malusiego pąka na LO :heja fakt na niskim pięterku a nie wiem jak wyglada góra możliwe ,ze też już cosik się tam dzieje .Trzymam kciuki za twoje cudne bukszpany oby ćma omijała je szerokim łukiem a Ty z pewnościa o to zadbasz ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród i róże Ireny

Post »

Irenko twoje wspomnienia budzą mnie w jednej chwili, a dziś w nocy mało spałam.Normalnie energia mi wróciła :wit
Rozmaryn sporej wielkości, korzystasz i gotujesz z jego gałązkami?
Nie wiedziałam, że w LM mają odmianowe róże.Ta odmiana Stephanie jest cudna, bardzo ją lubię.
Angielki szybko ruszyły, u mnie też w większości mają listki i to już spore :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”