Lobelia cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Lobelia cz.4

Post »

Dobry wybór, lobelia nie lubi upałów, a jest tam wystarczająco jasne stanowisko (nie ma zadaszenia, czy parasola korony drzewa), by dobrze rosła i kwitła.Jednak dobrze jest posadzić na lekkim podwyższeniu gruntu, dobrze zluźnić ziemie ubitą przez leżący kamień i dodać torfu, bo lobelia nie lubi cięższych podłoży, zalewanych przez deszcz.Można zrobić ściółkę z drobnej kory.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Lobelia cz.4

Post »

Ja miałem w zeszłym roku lobelię w cieniu drzewa, ale w doniczkach i rosła dobrze ;:215
A ja nadal nie wysiałem i chyba dziś zabiorę się za wysianie lobelii :D Najwyżej będzie później kwitła ;:131
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Lobelia cz.4

Post »

Ja dzisiaj będę także wysiewał bo nie miałem kiedy jeszcze, pytanko... kiedy będzie kwitła. czerwiec ?
Wiedzma
50p
50p
Posty: 64
Od: 5 maja 2018, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lobelia cz.4

Post »

Ja wysiałam dziś ale rok temu wysiałam w maju do doniczki bez pikowania i ładnie kwitła. W tym roku zobaczymy co wyjdzie jak zrobię inaczej.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Lobelia cz.4

Post »

Kamil , ja swego czasu tak robiłam, że na obwódkę kupowałam gotowe sadzonki, sadziłam w odstępach ok.30 cm i później dosadzałam pomiędzy swoje, które z reguły dużo później zakwitają.Proponuję tak zrobić, bo jak dopiero chcesz wysiewać długo będziesz czekać na efekt.Na dodatek rośliny uprawiane w doniczkach mają lepsze warunki i rosną szybciej, w gruncie to różnie może być, czasem jakaś nawałnica osłabi, albo zniszczy, więc z gotowych sadzonek pewniej.
Wiedzma
50p
50p
Posty: 64
Od: 5 maja 2018, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lobelia cz.4

Post »

Pleśń mi weszła :( muszę siać jeszcze raz.
minimisia
100p
100p
Posty: 112
Od: 17 maja 2007, o 11:42
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Lobelia cz.4

Post »

Wiedzma ale podgniwają ? Jeśli nie to może daj ją w przewiewne lub słoneczne miejsce żeby obeschła i może uda się ją uratować.
Mi też czasem podejdzie pleśnią, ale udaje się czasem uratować.
Wiedzma
50p
50p
Posty: 64
Od: 5 maja 2018, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lobelia cz.4

Post »

Miałam jeszcze pół opakowania więc wysiałam.
Wczoraj jeszcze było wszytko ok ale nie zdjęłam folii ;:14 a już wykiełkowały i pleśń weszłam na ziemię i siewki ;:223
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Lobelia cz.4

Post »

Obrazek
WerSa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 sty 2019, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.4

Post »

Hej, dopiero zaczynam swoją przygodę z uprawą własnych kwiatów. Obecnie moja lobelia ma jakieś 3 tyg. od wysiania. Posypalam z wierzchu i codziennie do tej pory tylko spryskuje z góry wodą. Okna w mieszkaniu mam tylko północne więc słoneczko wpada tylko na chwilę gdy wstaje i zachodzi. Jeden pojemniczek to niecierpek którym też tylko posypalam bez przykrywania ziemia i powiem, że wyszedł o wiele szybciej niż te lekko przykryte i dogania resztę posadzoną 3tyg wcześniej :D . Nie przykrywałam, nie doswietlałam, temperatura w mieszkaniu 19-20 stopni. Zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Lobelia cz.4

Post »

Mariola54 pisze:Obrazek

To już fajne krzaczory.
Jak duże muszą być aby móc je wsadzić do gruntu?
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Lobelia cz.4

Post »

Moja lobelia w tym momencie wygląda tak:

Obrazek
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.4

Post »

Moja - to zwisająca - z doświadczenia wiem że jeszcze trochę i zacznie zwisač - zazwyczaj siałam fioletową a w tym roku mix . Mam kilka takich pojemniczków - nie sieję dużo - nauczona doświadczeniem, że później szkoda mi wyrzucić.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”