Kaktusy Gracesz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Mieczysławie, Heniu i Basiu bardzo dziękuję za miłe słowa i obiecuje poprawę :-) oby skuteczniej niż w ubiegłym roku... ;:224 ;:224
Arash37 pisze:Pytanie amatora. Czy takie szyby redukują ilość słońca jakie rośliny pobierają? Jeśli tak to gładkie szyby nie są lepszym rozwiązaniem?
Witam Filipie w moim wątku :wit Odpowiadając na Twoje pytanie. Szklarnia jest z poliwęglanu 6 mm. Chyba przepuszcza wystarczającą ilość światła, bo kaktusy trzymane w niej przez ostatnie 3 sezony nie wyciągały się, kwitły i rosły. A zdarzyły się też pojedyncze przypalenia...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Twoja szklarnia wygląda cudnie ;:224 poliwęglan masz dużo lepszej jakości niż u mnie, u mnie już bardzo poszarzały, porobiły się małe dziurki od zewnętrznej strony (nie wiem od czego :?: ), no i ta podłoga z płytek ;:224 , ja ciągle walczę z zielskiem przebijającym się przez czarną agrowłókninę.
Lekko nie mają, bo temperatura w nocy spada poniżej zera, czyli mają zimniej niż na zimowisku


Miałaś jakieś straty albo uszkodzenia na roślinach po tych nocnych mrozach (małych bo małych ale jednak) ?
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Podłoga z płytek, na suchym cemencie, położona została dwa tygodnie temu. W ubiegłym roku jej nie było. Jak to wtedy wyglądało można zobaczyć tu: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=602
Trochę szkoda warzyw, które pod regałami uprawiałam, ale mam nadzieję, że na jesień nie będę miała już problemów z dużą wilgotnością... dodatkowo teraz pod te regały mają trafić siewki, które jeszcze mam w domu... bo są podlane.
I tu dochodzę do tematu temperatury. Chwilowo nie mam termometru w szklarni, więc nie wiem jakie były w niej temperatury minimalne w ostatnie noce. Raczej były dodatnie, bo pomidory w skrzynkach przeżyły :-) na kaktusach też nie widać żadnych uszkodzeń. Ale podlewane siewki wolałam póki co zatrzymać jeszcze w domu...
A przy okazji siewek, które prezentowałam tu: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=588
Nadal jestem na etapie ich pikowania... Mam klęskę urodzaju... przed pikowaniem te doniczki mieściły się na dwóch kuwetach, teraz zajmują już cztery, a zostały mi jeszcze do rozpikowania doniczki z pół kuwety... Czyli dojdą jeszcze co najmniej dwie... Póki co trafią do szklarni pod regały, ale co będzie dalej, to ja nie wiem ;:185 ;:185 Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Ależ to pięknie wygląda! Jak równiutko i ile dobra. Klęska urodzaju przytrafia się dobrym hodowcom, którzy nie wykańczają większej części przychówku :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Żadna to "klęska urodzaju" a wynik ciężkiej i doskonale wykonanej pracy przy sianiu i pikowaniu. Bardzo mi się podoba! ;:138

Jak pikówki podrosną wiele pójdzie do przyjaciół, inne na wymianę a kolejne po prostu sprzedasz. Nadmiar roślin to nie jest zmartwienie. ;:173
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

gracesz pisze:Póki co trafią do szklarni pod regały, ale co będzie dalej, to ja nie wiem ;:185 ;:185
- jest taki epowiedzenie: "od przybytku, głowa nie boli", powolutku z upływem czasu, wszystko zostanie ogarnięte i znajdzie swój "adres zamieszkania"
gracesz pisze: Tak to wygląda:
- jest na co popatrzeć, pięknie zagospodarowany "areał" ;:138 . Jeszcze na kilka doniczek - chociaż niezbyt dużych, ale jeszcze jest - specjalnie zostawione :wink: ? .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

;:oj
Aż mi szczęka opadła.
Ale masz pięknie, tyle maluszków i taki porządek. ;:138 ;:138 ;:138
A ta Pelecyphora valdeziana zakwitła już teraz ;:218 ??? Jest piękna sama i bez kwiatka.
Moja Solisia pectinata widzę że ma przebijające się kilka pączków, ale dopiero teraz na słońcu i po podlaniu.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Wysiewy robią wrażenie :shock: , choć pikowania i przesadzania tego dobra to nie zazdroszczę ;:219 . Pod stołami to chyba dla takich maluchów wymarzone miejsce.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Piękne wiosenne kwiatuszki ;:215 liczę na więcej takich widoków w sezonie :D Szklarenka jak marzenie, a maluchy ;:oj
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Zazdroszczę szklarenki, jest super ;:63
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Spojrzałam na te zdjęcia i jestem w szoku. Jesteś niesamowita!!
Wspaniałe rośliny, świetne warunki, megakolekcje.
Cieszy mnie też opinia o poliwęglanie, bo też pewnie będę z niego korzystać jako daszek do kwiatów , miło wiedzieć, że jest ok.
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Bardzo dziękuje za miłe wpisy i w ogóle za wirtualną wizytę u mnie ;:196
W związku z tym, że obiecałam poprawę, wkleja parę fotek, które wykonałam wczoraj...
Kaktusiki pomału budzą się z zimowego snu i zaczynają pokazywać ciernie i pąki. Są też kolejne kwiatki :tan :tan
U większości już dawno przekwitła, u mnie dopiero zaczęła... Parodia chrysacanthion JO 851.03

Obrazek

Obrazek

Przy okazji numerka polowego, znalazłam adnotację, że JO 851.03= BB1024.18; CH2008/A8-226; JO851.03; KAS498.4; TB34.4; VS2008/43. I tak się zastanawiam, czy nie zmienić jej ten numerek na numerek od polskiego odkrywcy, np. Tomka ;:218 ;:218

Nadal kwitnie Mammillaria schiedeana subsp. giselae. Nowe kwiatki mają już różowy pasek. Widać, że pąków sporo, ale wianka pokazać nie chce...

Obrazek

Kwitną jeszcze dwie mammillarie - Mammillaria microhelia

Obrazek

i bezimienna, o średnicy ok. 12 cm:

Obrazek
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Podobają mi się wszystkie! ;:138
Parodia chrysacanthion JO 851.03 oczywiście bez konkurencji - jak to parodia. ;:173
Mammillaria microhelia bo wyróżnia się od zawsze wśród mammillarii ślicznymi różnokolorowymi cierniami oraz śliczniutkim kwiatuszkiem. ;:173
Mammillaria schiedeana subsp. giselae oraz Mammillaria n.n. bo kwitną! ;:173

Takie widoki to ja lubię! ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”