Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Szalone te Twoje róże ;:108 ja muszę po kwitnieniu pościnać Alpenfee i doprowadzić ja do jakiegoś tam stanu .Teraz mocno wspięła się na pergolę i zobaczę jak zakwitnie. Jeśli słabo to pójdzie pod sekator bez skrupułów . Dzisiaj dalej wieje ten lodowaty wiatr dobrze ,że chociaż słoneczko nas nie opuszcza ;:196 no i takim to sposobem Daysy ;:196 mamy już kwiecień a niedawno był Sylwester jak ten czas szybko leci ;:202
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Aniu ta wiosna, to z ubiegłego roku :D , w tym na razie jest smutno, nie mogę nigdzie wyjść. Mam nadzieję, że przed Świętami jeszcze zdążę udekorować taras, co prawda jeszcze, mimo świecącego słonka, jest zimno, ale teraz to już z dnia na dzień może zrobić się bardzo ciepło.
Kaiser u mnie już odbija, więc przezimował, mam go przy tarasie,Taiga jest w głębi ogrodu, więc nie wiem co z nią. Mąż jednak mówił, że powojniki odbijają, więc chyba i Taiga przeżyła.

Jadziu w tym roku róże mogą dobrze kwitnąć, zimy praktycznie nie było, nic nie przemarzło, powinny się obsypać kwieciem za wszystkie poprzednie lata. Rzeczywiście szybko ten czas leci, mam wrażenie, że im jestem starsza, tym szybciej uciekają dni ;:131 Tobie też? :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

No niestety Daysy sama prawda , im człek starszy tym szybciej uciekają dni i lata smutna prawda ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dziękuje za zdjęcia i opis Claude Mone ?..śliczna i druga różyczka Variegata di Bologne która przykuła moją uwagę. Jak wysoka jest? I jak ze zdrowotnością? Cos mnie do paseczków ciągnie :;230
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam :wit


Jadziu miejmy nadzieję, że tych miesięcy i lat będzie drugich tyle co przeżyłyśmy, wszak jeszcze tyle mamy do zrobienia :;230


Joasiu ależ proszę bardzo, chętnie pomogę. Co do Variegaty to musisz jej zostawić trochę miejsca. U mnie może spokojnie robić za pnącą, przed posadzeniem miała dobre 2,5 metra, chętnie wypuszcza nowe pędy, czyli dobrze się krzewi, niestety kwitnie tylko raz, ale za to jak widzisz bardzo obficie, kwiaty duże, bardzo pełne. Zimuje bez okrycia,tak naprawdę bezobsługowa.
Posadź ją w przewiewnym miejscu. Poprzednio rosła w zacisznym miejscu i pod koniec sezonu łapała czarną plamistość.
Po przesadzeniu /jesień 2017r./ puściła bardzo dużo nowych pędów i cały sezon pozostała zdrowa, mimo iż większość nie radziła sobie z plamistością.
Pędy ma wiotkie, łatwo ją prowadzić przy podporach, lub pozostawić swobodnie,wówczas pędy ładnie się przewieszają pod ciężarem kwiatów, jednak trzeba zostawić jej dużo miejsca.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

U Ciebie codziennie coś się dzieje. Czytam cały czas, ale nie zawsze mam czas żeby coś napisać. Jak patrzę na te Twoje królewny to wszystkie bym chciała mieć. Ale to sobie ne da... ;:145 ;:145 ;:145
Sama się sobie dziwię,że tak długo nie sadziłam róż, bo przecież są takie piękne. Całego ogrodu nie zajmę, bo mojemu M muszę zostawić miejsce, niech też ma swoją pasję ogrodową.
Tyle nowych róż jest co roku, a co z tymi co już rosną????
Te pasiaste też mi się podobają ;:108 ;:108 ;:108 i co zrobić ? ;:202
Pozdrawiam i zdrówka życzę. ;:7 ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Irenko wykorzystuję ostatnie dni zwolnienia, w piątek prawdopodobnie zdejmą mi gips, więc ruszę wreszcie do ogrodu, noga mnie już nie boli, no chyba, że dłużej chodzę. Z każdym jednak dniem jest lepiej.
W ogrodzie czeka tyle roboty a i w domu przed Świętami nie mniej, sama widzisz, że to ostatnie takie chwile, kiedy mogę w spokoju pobyć z Wami.
Wszystkie mamy ten problem, jesienią zarzekałam się, ani jedna więcej, przyszła wiosna i wszystkie postanowienia diabli wzięli, teraz zastanawiam się gdzie pomieszczę to całe towarzystwo. I po co było wchodzić na stronę szkółki :?: Miałam tylko zobaczyć, czy dostępna jest Żona Poety a przy okazji dobrałam jeszcze 15 innych, żeby tego było mało, namówiłam do "grzechu" jeszcze znajomą :oops:
Z drugiej strony, pomyśl, jaki świat byłby piękny, gdyby ludzie mieli tylko takie uzależnienia ;:173
Z pasiastych mam jeszcze Versicolor, ale posadziłam ją w złym miejscu i trochę ją zaniedbałam, teraz muszę ją przesadzić.

Obrazek


Irenko, dziękuję ;:196 ;:167 , dla Ciebie również
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Irenko to moja nn-ka, którą podejrzewam, że to Dame de Coeur
Obrazek

Obrazek

Obrazek

U mnie rośnie w półcieniu, słońce ma dopiero po południu, więc może troszkę inaczej się wybarwia.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Kwiaty chyba identyczne jak mojej. Może się ktoś wypowie co ją ma. Jak porównywałam z Dame de cour na zdjęciach, to chyba ta.
Może moją trzeba przesadzić w półcień, bo w słońcu ma przypalone płatki. ;:7
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

No i jak postanowiłam to i zrobiłam. Pod Twoim wpływem przesadziłam moją ( chyba) Dame de cour w cieniste miejsce. Długo się nie zastanawiałam. :tan
A Tobie jak zdejmą gips to nie przesadzaj z robotą. Na nogę trzeba uważać. Najlepiej by była jeszcze jakaś rehabilitacja. Dzisiaj dostałam e-maila że nadano już moje różyczki. Może jutro przyjadą, w najgorszym razie pojutrze. ;:65 ;:65
Zdróweczka ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ojjj dziewczyny jesteście podniecone nowymi zakupami ,a ja z niecierpliwościa czekam na kwiaty moich nowych lokatorek. Dzisiaj znów ścięłam jeden pęd na CHEWdelight caluśki w plamach i bez życia .Nie żałuje bo ma ich jeszcze sporo, wiec żadna strata. Fahna ta Variegata di Bologne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Hahaha, Irenko szybka jesteś, cały czas myślałam, że to moja Dame de Coeur ma słabe miejsce ;:173 . Jeśli jednak piszesz, że na słoneczku ma przypalone płatki, to pozostawię ją tam gdzie jest. W sumie ładnie kwitnie a ponieważ ma zaciszne miejsce, to nawet nie przemarza.
Jeszcze nie miałam tak długiego "urlopu", czekam z niecierpliwością na możliwość ogrodowego szaleństwa. Oczywiście w miarę aktualnych możliwości zdrowotnych ;:215 . Będzie dobrze ;:215

Jadziu moje różyczki już czekają zadołowane, przyszły chyba 2 tygodnie temu i czekają na swoje miejsca w ogrodzie, gorzej, że jeszcze nie bardzo wiem, gdzie je wsadzić. Tak się wszystko skomplikowało, myślałam o doniczkach, okazuje się jednak, że nie mam ich aż tyle. Krzaczki są dorodne, więc i doniczki muszą być odpowiednie.
Trudno mi powiedzieć w jakim stanie są moje panny z daleka trudno ocenić. Te przy tarasie wyglądają zupełnie dobrze.
Jadziu lepiej teraz, niż trzymać chore pędy, ona szybko się zregeneruje, do lata będzie znowu piękna.
Variegata jest bardzo ładna, wielkie, napakowane kwiaty, cudnie pachną, szkoda tylko, że kwitnie tylko raz, taki jednak jej urok ;:131
Będę robić patyczki :wink: , przemyśl sprawę ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Byłam dzisiaj w LM i oczywiście poszłam na ogród , a tam róże , no i co ?? Oczywiście wzięłam Stephanie Baronin zu Guttenberg. Mąż na mnie popatrzył z pytaniem po co Ci to? Ale wytłumaczyłam,że takiej nie mam. Pewnie gdybym była sama to więcej by wylądowało w koszyku. :;230
Więc mam pytanie do Ciebie czy mogę ją posadzić z przodu i jak Ci rośnie? ;:131 Bo widziałam, że masz. ;:173
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”