Żywopłot szybko rosnący - jaki ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
konopielka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 paź 2006, o 19:56

Post »

Rzeczywiście odpowiedź jest wyczerpująca, bardzo dziękuję. Moja ewentualna wędrówka do sądu jednak odpada, chyba, że jako pozwana się wybiorę. Sądownictwo myślę, że jest w gorszym stanie niż służba zdrowia. Mniej komentowane przez społeczeństwo, bo aż tak nie boli jak zdrowie. No bo co komu ze "sprawiedliwości po kilku czy kilkunastu latach. Chyba, że chodzi o aspekt moralny. Trochę to wszystko piszę nie na temat, ale żal mi ludzi co latami czekają na plan zagospodarowania przestrzennego itd. Kto im wróci te lata czekania itd.?
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Ja sąd odradzam zdecydowanie. Lepiej szukać polubownego rozwiązania problemu, podałam tylko info. Zadzwoń do nadzoru budowlanego i dopytaj się o wysokość ogrodzenia międzysąsiedzkiego , ewentualne prześwity. Może gmina mieć jakieś wymagania, ograniczenia. Jeśli nie, to nie musi spełniać ono żadnych szczególnych warunków. Nawet pełny mur masz prawo zbudować w zgodzie z prawem. Przed sądem ludzie udowadniają ,że ogrodzenie zakłóca "korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości' np zacienia budynek, albo jest przyczyną zawilgocenia itp. W praktyce to bardzo płynne określenie i nie warto kierować takich spraw do sądu. Nie wdawaj się z sąsiadem w niepotrzebne dyskusje, miło i grzecznie przedstaw mu swój punkt widzenia. W przypadku takich sąsiadów trzeba być asertywnym, bo jak rozwiążesz problem ogrodzenia to znajdzie coś innego.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
konopielka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 13 paź 2006, o 19:56

Post »

Mieszkam na Podhalu, u nas to prawo się nie przyjęło. Po latach naiwności, doszłam do etapu, że interesuje mnie tylko mój własny święty spokój. Władze doskonale wiedzą o rzeczach , które są niezgodne z prawem i ich to nie strzyka. Ja staram się poznać przepisy dotyczące moich przedsięwzięć, aby mieć jak najmniej utrudnień. Problem "żywopłotowy" o tyle jest dla mnie istotny, że nieznośnym sąsiadem jest osoba sprawująca władzę w lokalnej administracji. Nie mam ochoty na kłopoty na każdym kroku w jakichkolwiek innych sprawach właśnie administracyjnych, stąd dmucham nie na zimne, a nawet na zamarznięte :)) Bardzo dziękuję za porady. Na usprawiedliwienie lokalnego bezhołowia trzeba dodać, że klimat ciężki, ziemia marna, jest jej mało itd...
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Ja mieszkam prawie na Ukrainie :) , u nas też prawo się nie przyjęło ogólnie ale są wyjątki. Wesoło jest czasem bardzo i ta fantazja . Sąsiadów mam super, bardzo życzliwi ludzie i weseli, poza jednym wyjątkiem , który potwierdza regułę:) ogólnie jest pozytywnie :) .
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
pan od ciasteczek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 maja 2007, o 17:21
Lokalizacja: Wlkp

Post »

Uwielbiam pnącza. Myślę o żywopłocie z wiciokrzewu japońskiego 'Hall's Prolific'. Nie wiem tylko czy poradzi sobie jako pierwsza roślina w mającym się dopiero narodzić ogrodzie. Chciałbym zyskać barierę która osłabi podmuchy wiatru, kwitnącą i zimozieloną. Dom jest na wzniesieniu, z trzech stron jeszcze pola uprawne, ogrodzenie z siatki. Czy ktoś z Was ma żywopłot z wiciokrzewu ? Chciałbym uniknąć prężących się w rzędzie iglaków ;)
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Żywopłot ładny i szybko rosnący - jaki ?

Post »

Mam sporą działkę ok 1400m2, ogrodzona jest płotem betonowym a przed nim na jego części żywopłot z tui szmaragd. W innych miejscach planuję inne rodzaje żywopłotu, jednak będą to tylko iglaki nie wymagające przycinania ( lub b. rzadko) więc rosnące naturalnie.
Przed ścianą żywopłotu z tui ( lub cyprysów ew. jałowców , cisów - może doradzie) będę sadził drugą linie żywopłotu z niższych iglaków o różnych pokrojach i kolorach ( jakie poradzicie i w jakich odległościach od głównego żywopłotu z tui?). Lubię urozmaicenie.
Żywopłot wkizeta jest piękny i jestem pełen podziwu.
Ale najfajniejsze jest to że każdy z naszych ogrodów jest inny i czasem zaskakuje nas swoim pięknem :-).
Pozdrowionka, M.
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Żywopłot ładny i szybko rosnący - jaki ?

Post »

A ja sobie wymyśliłam że będe mieć żywopłot z krzewow kwitnących by mi jeszcze pieknie pachniało wiec posadziłam 2 odmiany jasminowca jedna krzewuszke i jednego żyliszka , a od strony warzywnika posadze jerzyne bezkolczastą bo dostałam kilka sztuk od znajomych a wiem że dorasta do 1,80 i mysle że bedzie ok tylko żeby rosły szybciutko. Krzewuszka już kwitnie reszta jeszcze nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Żywopłot ładny i szybko rosnący - jaki ?

Post »

sylvia_sirena pisze: a od strony warzywnika posadze jerzyne bezkolczastą bo dostałam kilka sztuk od znajomych a wiem że dorasta do 1,80 i mysle że bedzie ok tylko żeby rosły szybciutko.
Myślę ,ze do jakiś 3m i rosną szybko :wink:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
mati mati
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 wrz 2008, o 08:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Żywopłot ładny i szybko rosnący - jaki ?

Post »

Na szybki żywopłot najlepszy Brabant, przycinany dwa razy do roku w pionie i poziomie...
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot ładny i szybko rosnący - jaki ?

Post »

Hmmm, żywopłot z wiciokrzewu japońskiego, może być pewien problem , proszę pana od ciasteczek ;:224
Ja kupiłam wiosną dość ładny, mniej więcej metrowy egzemplarz, teraz urósł może jeszcze o metr, ale kiepsko się krzewi. Jak na moje oko na żywopłot jest za delikatny; musiałbyś posadzić kilka sadzonek na metr kw., a nie jest to najtańsza roślinka.
Piotr1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam chciałbym wokół domu mieć gęsty żywopłot zamiast ogrodzenia,zależy mi bardzo na tym aby bardzo szybko rósł.Co możecie mi polecić?
Piotr
Awatar użytkownika
graveDMan
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 lut 2011, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km na zachód od Warszawy

Re: Co polecacie na żywopłot?

Post »

Z liściastych to z pewnością:
- popularny ligustr pospolity
- buk pospolity lub jego odmianę czerwonolistną
- grab
-klon ginnala i tatarski
- głóg
Piotr1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co polecacie na żywopłot?

Post »

Dzięki wielkie ale na graby klony i buki to chyba długo bym musiał czekać?
podoba mi sie standardowy ligustr.
Występuja też bordowe odmiany lub purpurowe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”