Jeżyna - uprawa,wymagania i inne dyskusje cz.2

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Black Satin już mam to raczej wiem co mnie czeka i czego się spodziewać.
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Czy komś się udało kupić Prime Ark? Jeśli tak to gdzie? Znalazłem w internecie w 2 miejscach ale brak towaru. Nie wiem czy za późno czy za wcześnie? Jak smakują owoce?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3746
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Grech - ja właśnie tak postępuję. Co roku rozpinam pędy na konstrukcji nad placem zabaw. Tylko takim miejscem dysponuję. Tworzę zielony dach i ścianę z jeżyn. Jest trochę kłopotliwy zbiór ( z krzesła). Wcześniej używałem cieniówki szkółkarskiej do osłony placu zabaw. Zielony dach lepiej się sprawdza. Jest trochę zabawy wiosną przy rozpinaniu pędów, trafiają się 4-metrowe. Wiążę paskami do szczepień.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

A ma ktoś z Was jeżynę dirksen i może coś powiedzieć o owocach i samej roślinie?
asiencja
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 kwie 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Grech pisze:Która odmiana jeżyn najmocniej rośnie? Która ma dużo długich pędów? Chciałbym wykorzystać jeżynę jako osłonę. Pędy poprzypinać do pergoli żeby powstała zielona ściana.
Loch tay ma bardzo długie pędy. Nie tworzy zwartego krzaka, tylko wypuszcza kilka nierozgałęziających się kilkumetrowych pędów. Można nie zdążyć z przypinaniem ich do stelażu, a leżąc na ziemi końcówki bardzo szybko się ukorzeniają.
Agnieszka87
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 1 lip 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Grech pisze:Która odmiana jeżyn najmocniej rośnie? Która ma dużo długich pędów? Chciałbym wykorzystać jeżynę jako osłonę. Pędy poprzypinać do pergoli żeby powstała zielona ściana.

U mnie najsilniej rośnie Triple Crown, ale ja uważam to raczej za wadę:) Wypuszcza sporo długich pędów, które po przycięciu rozgałęziły mi się tak, że zrobił się busz trudny do opanowania.
Pride
50p
50p
Posty: 60
Od: 7 lut 2018, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Też mam Triple Crown i to prawda, że rośnie bardzo silnie. Rok temu posadziłem dwie liche sadzonki tej odmiany, na dodatek miesiąc później niż pozostałe odmiany.
Efekt? Dwa krzaki Triple Crown zdecydowanie zdeklasowały wszystkie pozostałe i rozrosły się, aż za bardzo :)
Pride
50p
50p
Posty: 60
Od: 7 lut 2018, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Polar wypuszcza już młode pędy :)

Obrazek

Mam też dwie jeżyny NN i już szykują się do kwitnięcia. Podejrzewam, że może to być gazda. Na niektórych pędach pojawiają się drobne kolce, owoce też raczej mniejsze niż większe.

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia zostały usunięte z hostingu.
bab...
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3746
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

U mnie jako pierwszy zakwitł Polar. Orkan ma dopiero małe pąki. W tym roku sporo liści przezimowało i musiałem wiosną obcinać nożyczkami.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.2

Post »

Po co obcinasz liście?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3746
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jeżyna - uprawa,wymagania i inne dyskusje cz.2

Post »

Liście obcinam by łatwiej manewrować pędami, zaplatać na konstrukcji. Jak tam zbiory w tym sezonie? Polar właśnie kończy owocowanie. Orkan zaczyna.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna - uprawa,wymagania i inne dyskusje cz.2

Post »

Po raz pierwszy zaowocował mi Black Satin. Część owoców jest słodka, część kwaśna, część słodko-kwaśna ale jakby już sfermentowana przejrzała. Taki urok tej odmiany? Jeżyn bezkolcowych? Za dzieciaka jadłem dzikie jeżyny. Mniejsze ale każda była słodka i smaczna. A te u mnie to kwaśne niczym cytryna. :) Zrywam tylko te które są bardzo duże, bardzo czarne i łatwo odchodzą.
berthold61
200p
200p
Posty: 445
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Jeżyna - uprawa,wymagania i inne dyskusje cz.2

Post »

Panowie dziś włożyłem 10 końcówek jeżyny do doniczek z ziemią i pytanie, po jakim mniej więcej czasie one się ukorzeniają? To są pędy żywe, tylko końcówki w doniczce .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”