Pleiospilos nelii

Awatar użytkownika
_Luna_
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 lip 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pleiospilos nelii

Post »

Okazało się, że jeszcze jeden był zarażony. Usunęłam go, przeniosłam resztę do nowego podłoża i spryskałam grzybobójczym. Zostały trzy, ale do tej pory nie widać żadnych niepokojących objawów. Uff...
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pleiospilos nelii

Post »

Witam . W sklepie spożywczym kupiłem w szklance -sukulent ,roślina ozdobna . Poszukałem w necie i okazało się że to Pleiospilos nelii .Wydłubałem z drobnego żwirku ,był tylko po bokach ,korzenie bardzo mokre ,rósł w doniczce z ziemią ,nie widać żwirku ,perlitu . Po środku wyrasta spory pąk kwiatowy . Na półce z doświetleniem pąk się rozwinął . Teraz jest w doniczce ,korzeni nie ruszałem tylko obsypałem żwirkiem z szklanki .Co robić ,przesadzić w inne podłoże .


Obrazek
Awatar użytkownika
Orszulka
200p
200p
Posty: 441
Od: 25 lip 2010, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Re: Pleiospilos nelii

Post »

Też go mam. Właśnie wyprodukował 2 nowe pędy (nie wiem jak to coś nazwać). Mam go 4 sztuki.
Wyczytałam, że go się podlewa raz góra 2x w roku.
Mam nadzieję, że mi zakwitnie, jak Twój Aleksandrze. Można wiedziec w jakim sklepie go kupiłes?
Ja bym go przesadziła po kwitnieniu. Podczas kwitnienia razczej nie robi się takich rzeczy.
I pamiętaj, żeby go nie podlewać!
Powodzenia w uprawie ;:215
Pozdrawiam, Ula.
Moje kaktusy oraz cała reszta.
basiamaria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 mar 2019, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pleiospilos nelii

Post »

Witam, dlaczego pleiospilos nelii różowieje, kupiłam ok. miesiąc temu, przesadziłam do podłoża do kaktusów, podlałam może raz, bardzo ostrożnie i oszczędnie, stanowisko południowe daleko od kaloryfera, w nocy może być parę stopni mniej. rośliny wyglądają zdrowo ale zmieniły kolor.


---24 mar 2019, o 19:50---

Bardzo przepraszam, sprawdziłam zmówienie i tam stoi, że to pleiospilos rubra, myślałam, że to nelii, bo zielony był, a zamówiłam oba. Mam jednak pytanie, czy na okres spoczynku może zostać na południowym oknie.
czarny_jezdziec
100p
100p
Posty: 123
Od: 21 maja 2010, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pleiospilos nelii

Post »

Wrzuć zdjęcia rośliny. To może być efekt słońca, lub choroby, ale chyba nikt się nie podejmie zgadywania. Przydatne będzie też info czy roślina jest twarda czy miękka w dotyku.
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
ori17
50p
50p
Posty: 92
Od: 23 mar 2019, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pleiospilos nelii

Post »

Mój pierwszy post na forum, więc bardzo mi miło :)
Zakupiłam Pleiospilosa nelii z myślą o kompozycji z roślinami o podobnych wymaganiach ponieważ w opisie miał "podlewanie ostrożne i oszczędne, roślina wrażliwa na zalanie" - dla mnie tak jak większość sukulentów. Teraz czytam, że roślinę podlewa się dwa razy w roku!
Posadzona ok. tygodnia temu, raz podlana. Czy to efekt przelania? Wysadzać i ratować?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”