Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

ODPOWIEDZ
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Mam pytanie czy już obcinacie róże dziś patrzyłam to nawet nie czerwone noski a juz listki wypuszczaja a forsycją do kwitnienia jeszcze daleko.Jeszcze zapowiadają przymrozki to chyba lepiej się jeszcze wstrzymać jak myślicie temp-4 obciętym różą zaszkodzi.
Ewa
DnoKwiatowe
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 maja 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Riwiano-też się szarpię ze sobą. Róże generalnie już weszły w okres wegetacji ( co poniektóre twardo idą w listki),ale zapowiadają przymrozki. Nie wiem sama co robić.... Chyba jeszcze poczekam z tydzień. U mnie forsycja powoli żółknie. Pozdrawiam, Danka
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Mnie też korci, ale wstrzymam się jeszcze.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Poczekam jeszcze tydzień, dwa...
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Ja już jestem "Po" :D Przycięcie moich róż zajęło mi dwa weekendy. Kilka róż potraktowałam mocniej niż zwykle, szczególnie New Down, którą postanowiłam odmłodzić oraz Novalis, która to wypuściła pędy na 2,5 m ;:oj teraz ma nową, zgrabną fryzurkę :uszy

Dla osób, które dopiero zaczynają różaną przygodę mogę polecić nie reklamujemy blogów/K
Życzę powodzenia ;:333
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Ja już też jestem po cięciu nie wiem jak u was ale u mnie róże wypuszczają jak szalone a forsycje dopiero nabrzmiałe.W poprzednim roku ciełam na zero a w tym praktycznie pędy po zimie całe zielone zmarzła mi tylko lacre i moonstone sadzone jesienią.
Ewa
DnoKwiatowe
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 maja 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Dzisiaj posadzę świeżaki i też się biorę za cięcie. Forsycja ma pierwsze kwiatki, nowy sekator dotarł na czas. Najgorzej to u mnie wygląda Pashmina i jak zwykle Olimpic Palace. Też gubicie sekatory??? Pozdrawiam, Danka
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Danusia co rok ten sam schemat u mnie to pokaleczone dłonie mimo potrójnej ilości rękawiczek :D a sekator to już nie liczę który to jest z kolei kupiony w tym roku w przeciągu mojej 5 letniej przygody z różami ,a nie wiem jak radzą sobie dziewczyny co mają po ponad 100szt róż do przycięcia pełen szacun w ich stronę.Róże przycięte nawozem podsypane i zanosi się na deszcz :cry: i to też jakby schemat bo co roku mam takie szczęście ;:185
Ewa
DnoKwiatowe
100p
100p
Posty: 102
Od: 26 maja 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Riwiano jak posadzę dzisiaj tych 5 sztuk - to łącznie będzie ich na stanie 138 (mam tabelę w exelu). To jest jak nałóg, zaczyna się niewinnie od pięciu krzaczków a w ciągu 10 lat dobijasz do 140 kosztem znacznej redukcji trawnika. Jestem wściekła na siebie, bo zapodziałam sekator Felco, który miałam tylko do róż. Trudno, musiałam kupić nowy i mam nadzieję, że go szybko nie zgubię. Pozdrawiam serdecznie Danka
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Czy przycinacie już róże? Ja chyba zrobię to w pierwszych dniach kwietnia.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Przycięłam w sobotę. Pięknie przezimowały, więc cięłam tylko kosmetycznie, żeby wyrównać krzewy.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Shire piszesz że tylko kosmetyka ja też tak cięłam w tym roku bo pędy zielone Ale zastanawia mnie czy to dobry pomysł w stosunku do róż wielkokwiatowych bo jednak opinie są by ciąć je nisko.
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”