Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

maryjan13 pisze:Przeczytałem Twój post Arkadiuszu o Twoich Nolinach i ich przesadzaniu i mam kilka uwag.
Po pierwsze i chyba najważniejsze to to podłoże w które posadziłeś Swoje Noliny jest nieodpowiednie !!!
Po drugie widać na Twoim zdjęciu powyżej że rosły te małe Noliny bez dostępu do słońca.
Wg mnie wszystkie trzy Twoje noliny to Nolina wygięta ( Beaucarnea recurvata ).
Dobrze by było byś przesadził Swoje Noliny do odpowiedniego podłoża.
Marian !!!-jak Ty to robisz,że na podstawie moich zdjęć twierdzisz,że podłoże w które posadziłem moje młode Noliny jest nieodpowiednie?
Czy tylko dlatego,że nie widzisz na jego powierzchni żwiru i żwirku?
Zapewniam Cię,ze jest ono jak najbardziej odpowiednie bo składające się z ziemi ogrodowej z domieszką odpowiedniej ilości torfu
oraz mielonego orzecha kokosowego powodującego lekkość podłoża i na w takim podłożu rośnie moja kilkuletnia już Nolina i ma
się całkiem dobrze i tak samo jak młode Noliny na dnie doniczki ma drenaż-kto Ci powiedział,że moje drenażu nie mają,bo dos-
trzec tego na moich zdjęciach chyba nie sposób???Nie zaprzeczysz,że odnośnie podłoża dla roślin szkoły są różne i dlatego ja wy-
brałem opisaną przeze mnie.Moje podłoże na zdjęciach jest ciemne i wygląda jak sama ziemia ogrodowa bo zaraz po przesadzeniu ją podlałem
natomiast po wyschnięciu przyjmuje kolor jasno brązowy.Słońca młodym Nolinom również nie brakowało bo stoją na półce przy
samym oknie i widać przecież,że liście ma żywo zielone i zdrowe.

Za odwiedziny i życzenia aby moje Noliny zdrowo rosły dziękuję i pozdrawiam :wit

Na zdjęciu poniżej moja kilkuletnia Nolina w tym samym podłożu.

Obrazek


Noliny z Ogrodu Botanicznego w Glasgow-Szkocja.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Bardzo pomysłowy sposób sadzenia młodych nolin ;:333 Faktycznie czasem trudno tym maluchom zapewnić stabilność - moja siedzi sobie w ciężkiej osłonce, do podlewania stawiam ją na podstawku.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadius121 pisze:Nie zaprzeczysz,że odnośnie podłoża dla roślin szkoły są różne i dlatego ja wy-
brałem opisaną przeze mnie.Moje podłoże na zdjęciach jest ciemne i wygląda jak sama ziemia ogrodowa bo zaraz po przesadzeniu ją podlałem
Sam sobie odpowiedziałeś Arkadiuszu na moje wątpliwości odnośnie podłoża
gdy zobaczyłem doniczkę z przesadzonymi roślinami na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach.
Masz rację że szkoły są różne odnośnie podłoża i uprawy wielu roślin,ale czy wszystkie są te dobre ?
Ja po przesadzeniu rośliny nie podlewam ją od razu bo zawsze jest możliwość uszkodzenia korzeni.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

maryjan13 pisze:................Masz rację że szkoły są różne odnośnie podłoża i uprawy wielu roślin,ale czy wszystkie są te dobre ?
Ja po przesadzeniu rośliny nie podlewam ją od razu bo zawsze jest możliwość uszkodzenia korzeni.
Ad1 Czy wszystkie szkoły są te dobre nie wiem? ale akurat ta zacytowana przeze mnie jak najbardziej co widać na zdjęciu mojej kilkuletniej Noliny i w jej przypadku i szeregu innych moich roślin to podłoże zdaje egzamin bardzo dobrze.

Ad2 Podlałem ryzykując robiąc to jedyny raz,ponieważ wytworzyła się u młodych trzech Nolin jedna wspólna duża bryła korzeniowa,którą z bólem serca musiałem od nich oderwać i tym samym pozostały na nich nieliczne korzonki.Obawiałem się,że w całkiem suchym podłożu mogą nie rozwinąć swych korzeni.Wiadomo,że po oderwaniu wspólnej bryły korzeniowej będą przez jakiś czas chorowały ale innego wyjścia nie było.

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3 :wit
P.S.Co prawda nasze Forum to nie forum fotograficzne ale szkoda,że ta Twoja 30 letnia Nolina jest tak słabo wyeksponowana bo jest owszem okazała.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadius121 super wątek masz ;:215 Twoje rośliny cudowne,takie dorodne :!: Fotoreportaże wspaniałe,zdjęcia mistrzowskie!
Wielka to była przyjemność botaniczna wpaść do ciebie na rekonesans :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Super prezentują się Noliny :)
Co do prawidłowości mieszanki za bardzo nie będę się wypowiadać, u mnie z tym różnie, sukulenty trzymam głównie mniej więcej w takiej mieszance - ziemia kaktusowa ok 25-30%, perlit, gruby żwirek, keramzyt - pozostałe składniki mniej więcej w takich samych proporcjach. Do takich wilgociolubnych daję trochę więcej ziemi jedynie, wolę częściej latać z wodą niż przelać, bo sukulenty zazwyczaj przesuszam a inne przelewam czasem i zdarzały się białe skaczące wredoty, więc wracałam do takiej mieszanki ;)

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Masz bardzo fajne noliny ;:138 - super jest ta większa z kilkoma pióropuszami, jak i te małe rozsadzone. Pozostałe sukulenty też pięknie przedstawione ;:215 . Pracowicie pokazujesz, jak piękne mogą być rośliny, a niektórym się nie chce ;:204 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Nusiu - Maryjanie - Natalko - Igo - Agnieszko - Basiu

Za odwiedziny,miłe posty bardzo Wam dziękuję ;:180 Pozdrawiam i zapraszam do ponownie do mojego wątku :wit
Pozdrawiam również Forumowiczów i Gości :wit

W trakcie zeszłorocznej wizyty u naszych Przyjaciół w Poznaniu odwiedziliśmy poza Ogrodem Botanicznym również tamtejszą Palmiarnię,szkoda tylko,że po bardzo mile spędzonym wieczorze poprzedniego dnia zapomniałem podładować akumulator w moim aparacie fotograficznym bo rozładował się w trakcie robienia zdjęć;:124 Fotorelację moją nazwałem-migawkami z palmiarni mimo ,że zdjęć wcale nie jest tak mało ;:185


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wiecznie bardzo głodne olbrzymie i wspaniale prezentujące się karpie koi.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Po zrobieniu tego zdjęcia aparat się rozładował ;:145


Obrazek


Kolejne zdjęcia papug wykonane na moją prośbę przez jednego z naszych Przyjaciół aparatem komórkowym-wg mnie bardzo ciekawe i ładne ujęcia.


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Dziękuję za uwagę i raz jeszcze pozdrawiam Wszystkich :wit
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, fajna fotorelacja. Już wiele razy obiecałam sobie wizytę w Palmiarni i tyle samo razy jakoś nie było okazji. Ale widzę, że muszę koniecznie jednak się wybrać. Pozdrawiam.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne zdjęcia z Palmiarni. Istny zawrót barw. Szkoda że mam tak dalego do Poznania. Dzięki Tobie zobaczyłam choć kawałek tego pięknego miejsca. Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie i kolorowo w tej Palmiarni w Poznaniu, bo i storczyki też tam mają :tan ale najbardziej urzekły mnie dzbaneczniki :heja
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wspaniała fotorelacja z pobytu w "ciepłych krajach". Piękne rośliny i co mnie bardzo cieszy, "zmieściły - załapały" się na fotki również, dwie rośliny - Adenium, które goszczą na moim parapecie ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękna fotorelacja ;:167 Aż mi się zatęskniło. Raz byłam w Palmiarni, 14 lat temu w Łodzi i kilka lat temu w Egzotarium w Sosnowcu. Chętnie pojechałabym w takie miejsce ponownie.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”