Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dorotko jak miło zajść do Twojego różanego ogrodu. Mam nadzieję,ze że Bravo wydoroślał i nabrał przez zimę ogłady. Albo choć przestał lubić podkopywać różane krzaczki.
Pięknie u Ciebie. Pięknie!
Życzę Ci samych serdeczności a ogrodniczy humor niech cię nie opuszcza: "Przy smrodzie gnojówki z pokrzyw, zapach gnojówki końskiej jawi mi się niczym perfumy Diora :;230 " ...ale się uśmiałam. :;230
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dorotko :wit
Śliczne te twoje róze.Wyjątkowe.
Działasz już coś, ogrodowo ??
Pozdrawiam wiosennie ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dorotko jak miło z rana wejść do Twojego ogrodu i z kubkiem kawy chłonąć te cudne obrazy ;:167
Austinki potrafią oczarować ;:167Dame Jude Dench przemawia do mnie, chętnie zaproszę ją do siebie, lubię takie wyraziste kolorki. W tym roku chyba je lekko tylko przytnę.Wydaje mi się, że za mocno je przycinam.Czekam na burzę kwiatów w tym roku ;:303 Kocham je wszystkie i już tęsknię.
Na razie zimno i ma padać cały tydzień.Akcja bratki jedynie mnie poratują :uszy
Dziękuję za podsumowanie ;:215

Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dorotko powiedz mi czy jesteś zadowolona z Pashminy? ;:131
Zamówiłam ją, ale gdzieś przeczytałam, że nie ładnie wygląda po deszczu i zastanawiam się czy jej nie zamienić na inną? ;:218
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dorotko, cudowny Twój ogród ;:167 uwielbiam do niego zaglądać i czerpać wiedzę z Twoich doświadczeń...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dorotko , Ja mam podobnie odczucia z końskim obornikiem ;:oj właśnie dzwonił mi syn , że sąsiedzi zwalili mi na ogrodzie całkiem sporo tego dobra . więc jak zajadę za tydzień to będę miała perfumowana pracę :;230 .Mam obawy , że forsycja zakwitnie w tym roku wcześniej i to mnie trochę martwi .Dobrze że właśnie się ochłodziło bo to spowolni nieco wegetację .Róże gotowe są do wypuszczania pędów i właściwie aż się proszą o sekator .Czekamy więc na dobrą pogodę do prac w ogrodzie ;:167
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Po dlugiej przerwie na forum nadrabiam zaleglosci i nie moglam Dorotko ominac Twojego ogrodu.
Twoje rozyczki niezmiennie mnie zachwycaja.
Czy moglabys mi polecic kilka rozyczek Austina o napakowanych kwiatkach , ale o mniejszych krzaczkach.
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Witaj Dorotko. Po obejrzeniu zdjęć zaniemówiłam. ;:oj cudnie u Ciebie. Sommer Song jest u mnie na liście zakupowej , ale martwi mnie troszkę Twoja opinia. Nie wyrzucaj jeszcze , może się zbierze i zaskoczy. Czy stosowałaś nawóz koński granulowany?
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

O Summer Song tez chetnie poczytam, bo ta rozyczka tez mi sie marzy, ale nigdzie jej nie widze w polskich szkolkach.
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Witaj Dorotko :wit

Co ja mam więcej napisać, jak to co piszę za każdym razem ;:173 Fantastyczne róże, piękny ogród ;:180
Wszystkie panienki aż się do mnie śmieją z monitora i wodzą na pokuszenie. I jak tu nie kochać róż? Miałam się ograniczać, a takie widoki sprawiają, że znowu mięknie mi serce. Muszę czytać Twój wątek i zamykać oczy, gdy widzę zdjęcia :D

Fajnie, że opisałaś nowości, kilka bardzo mi się podoba, ale na angielki to ja już nie mam zbytnio miejsca, chyba, że takie bardziej kompaktowe...

Moją najstarszą (ten sezon będzie jej czwartym) Princess Alexandrę tnę od początku nisko (wbrew wszelkim szkołom) , zostawiam ok. 1/3 z wysokości pędów i wycinam dodatkowo wszystkie pędy, które w moim mniemaniu nie utrzymają ciężaru kwiatów, pomaga to też w lepszym przewiewie krzewu. Tak samo przycięłam też Olivię i Maid Marion w tym i zeszłym roku. Pięknie się rozkrzewiły i obficie kwitły.
Mam nadzieję, że nie weźmiesz mi moich słów za złe, bo masz przecież znacznie większe doświadczenie z różami niż ja, ale piszę to tylko, aby Cię uspokoić, że nic złego się nie stanie. To tak jak z Twoim Artemisem - czasem nawet wychodzi na dobre :D

Pozostaje życzyć pięknej pogody, abyś mogła dokończyć rozpoczęte prace.
Miłego tygodnia!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dorotko - czy oprócz Pashminy masz może u siebie Escimo Flower Circus.
Daysy mi napisała, że u niej w zeszłym roku bardzo chorowała i miała malutki krzaczek. Zamówiłam ją bo potrzebuję na przód rabaty 3 małe różyczki. Zamówiłam więc polecaną Garden of Roses, Pashminę i wspomnianą Escimo. Jestem ciekawa Twojej opinii.
Albo zamówienie zostawię, albo zdążę coś zmienić. ;:7
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dziękuję Dorotko za odpowiedz.Rozyczki Sophy i James L. Austin wpisuje do notatnika som piękne ;:138
BeataBW
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 2 sie 2017, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Post »

Dobry wieczór Dorotko , jak cudownie jest popatrzeć na Twoje różyczki. Są przecudowne a Twój ogród jak z bajki. Twój opis świeżych nasadzeń doskonały i baardzo pomocny. Kusi mnie Emilka, śliczna Ci ona. Musi do mnie trafić. Tak jak Twój Sumer Song tak rośnie moje Shropshire Lad. Dwa długie patyki i nic więcej. Poczytałam na stronie Kamili o cieciu róż poniżej trzech lat ;:202 na wysokość dłoni i tak się zastanawiam czy tego nie zrobić. Nie wiem czy starczy mi odwagi. Mistrz swoje a Kamila swoje i nie wiem. Co o tym myślisz?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”