Na zachód od Wisły III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Wow będzie się działo :D
Kiedy siejesz tunbergię :?:
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Szeroka i bardzo różnorodna gama nasion do wysiewu ;:oj z pewnością będzie co podziwiać jak już wzejdą-udanych siewów życzę ;:138
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Stefciu wg. informacji na opakowaniu tunbergie siejemy od stycznia do marca. Nie ma co zwlekać :)

Arkadiusie dziękuję, większość jest siana wprost do gruntu, dziwiłam się sobie że do tej pory nie siałam słonecznika.

Obrazek
Na porannym niebie (około 8).
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Wczoraj zauważyłam pierwsze liście na malinie żółtej.

Pierwszy
Obrazek

Żywotnik Aura Nana, przed nim karłowy świerk Nidiformis, a w tle "dziki" cyprysik
Obrazek

Moja kicia Mimi
Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu widzę, że będziesz miała co robić :) nasionek sporo kupionych, oby wszystkie pięknie wzeszły :) Wiosna już i u Ciebie się budzi, teraz już tylko będzie coraz ładniej, zielono i kolorowo :)
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6326
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

U Ciebie już też wiosna nastała i są jej pierwsze oznaki.
Zapowiadają się bogate wysiewy. Jak dużo odmian słonecznika udało Ci się kupić. Będzie słonecznikowy ogród.
Moja żyworódka też co roku zimą zakwita.
Ależ z tej Mimi piękna kicia.
Miło obejrzeć zdjęcia Mierzei Wiślanej. Nigdy tam nie byłam.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Witaj Olu :wit . Rzeczywiście Twoje plany wysiewowe są pokaźne ;:215 . Ja tego roku też chcę posiać słonecznik i kupiłam nawet kukurydzę cukrową :lol: . Ogólnie poszalałam z nasionami warzyw a najlepsze jest to, że jeszcze nie jestem pewna czy będę miała wyrównaną działkę pod te warzywa :;230 . Oby facet nie zawalił terminu bo nici z moich tegorocznych warzyw ;:131 . Zwiastuny wiosny są i cieszą ;:215 . Oby prawdziwa wiosna nie kazała na siebie długo czekać. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Mariuszu dziękuję :) dziś pod wieczór podlało rośliny. Pojawiają się już i inne cebulki, tylko nie mam kiedy ich obfotografować, w sobotę pracowałam w ogrodzie (m.in przycięłam maliny, porzeczkę czarną oraz jeżynę, za to w niedzielę poległam w łóżku, niestety dobiłam się. Także foto z ogrodu w weekend

Lidziu przedwiośnie jak się patrzy. Mam 3 ozdobne i 1 jadalny. Wszystkie z Ożarowa. Żyworódka wystrzeliła naokoło 100 cm i zakwitła po raz 1. Mimi jest moją przylepą ale boi się obcych.

Ewelino w razie czego nasionka mogą poczekać do przyszłego roku chyba. Zima szybko odeszła.

Pozdrawiam


Zalew Wiślany częściowo zlodzony od strony lądu - Tolkmicko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimi w sierpniu zeszłego roku
Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu ;:196
Zdrowiej szybciutko. ;:168 ;:168
Fajne zdjęcia i mapka . Przynajmniej wiem, z jakich to okolic.
Kicia ładnie podrosła.
Do mnie przychodzi jakiś kot, chyba dziki, bo nie daje się podejść.
Ale korzysta z darmowej michy. :wink:
:wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Mimi cudna :) Różowa wierzba - znajdziesz nazwę w Googlach , nie pamiętam Jest cudna. W cudnej okolicy mieszkasz, zazdroszczę . U nas nie ma ani wody, ani lasu... Ale jest wiosna :D
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42111
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Witaj Olu! dawno Cię nie odwiedzałam a tu zima i przedwiośnie w Twoim ogrodzie, a do tego piękne tereny w których mieszkasz. Uwielbiam nasze morze, a terenów które pokazujesz nie znam. W krynicy Morskiej byłam jako dziewczyna na wycieczce i nic nie pamiętam :D
Mimi wyrosła na śliczną kocicę i ja mam podobną ślicznotkę, ale po latach nie wiem co jej jest wylizuje sierść do zera i wygląda strasznie marnie. Badania nic nie wykazały, a diagnoza zabrzmiała stres ;:oj z czego jak???
Je jedynie surową wołowinę a na inne jedzonko nawet nie spojrzy...jedynie na mnie z wyrzutem. Przeżywam to bardzo, bo to kotka która dostałam od przyjaciółki, która odeszła z tego świata latem zeszłego roku ;:131
Pozdrawiam Cię i życzę zdrowia, która z wiosną będzie bardzo potrzebne ;:168
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Krysiu dziękuję :) już mi lepiej i to znacznie, zauważyłam że post o chlebie i wodzie znacznie cofa przeziębienie, od początku postu zdarzyły mi się takie dwa dni/raz w tygodniu, akurat gdy byłam bardziej lub mniej przeziębiona, to nie koniec. Możliwe że będę kontynunuwać ten trend po zakończeniu postu (łączę go z intencją duchową).
No jakby kot był dziki to nie powinien przychodzić na michę :D może jednak rokuje na oswojenie :) Moja Pysia która przychodziła również tylko na jedzonko w ogrodzie (mama Mimi - na początku bała się mnie, tzn. mojej ręki, nie mogłam jej pogłaskać nawet, kolejnym krokiem było wzięcie jej na kolana. Mieszka ze mną od maja zeszłego roku (przyniosła mi 3 małe kotki, jaką pierwszą Mimi). Teraz jest domowym i wychodzącym (na krótko) kotem. Między Pysią a Mimi zdarzają się czasem spięcia.

Obrazek Obrazek
Mimi razem z siostrą i bratem.

Karolinko w mojej najbliższej okolicy jest i woda i lasy mniejsze i większe. Jednak Mierzeja Wiślana i cały pas nadmorski to prawdziwa gratka zwłaszcza dlatego że w znacznym stopniu jest jeszcze znacznie dzika. Zdjęcia pochodzą z wycieczki, przynajmniej raz na rok od lat odwiedzam tę okolicę, a wierzba cudeńko :) Dzisiaj było ładnie i mogłam popracować w ogrodzie - w części warzywnej, odchwaściłam i wysiałam pierwsze nasiona - groszek, rukolę, sałatę i koper. Została mi jeszcze do wysiania rzodkiewka, jednak jej muszę przygotować lepsze podłoże chyba bo w zeszłym roku się nią nie nacieszyłam za to robaki tak (mimo że miałam otoczkowane nasiona). Posadziłam też dwa domowe hiacynty (przekwitnięte), ciemiernika i czerwony agrest (z hipermarketu :? ). Agrest miał tak zaciśnięte korzenie folią że musiałam go tak wsadzić do ziemi (oczywiście bez foliii ale ze zbitą bryłą ziemi poprzeplataną korzeniami) oby się przyjął ;:218 Ostatnio przesadzałam kwitnące przebiśniegi, czytałam wcześniej że najlepiej robić to gdy przekwitną, jednak ja nie mogłam czekać gdyż one rosły na skarpie którą niebawem robotnicy drogowi zaczną przesuwać. Przyjęły się :D

Marysiu witaj :) chyba nie napisałam że zdjęcia pochodzą z wycieczki :) Krynica jest mocno zabudowana różnymi pensjonatami, to typowa miejscowość turystyczna tzn. baza. Raczej się w niej nie zatrzymujemy ciągniemy na naturę, a wycieczka jest jednodniowa. Gdy mieszkałam w Gdańsku bywałam nad morzem częściej niż obecnie, zresztą to były inne czasy (nauki i byłam nie zamężna, no i miałam swój kawałek działki). Nie jestem specjalistą ale skoro kot je surowe mięso należało by chyba podejrzewać pasożyty. Dziękuję bardzo i pozdrawiam :)

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Cudne maluszki ;:167 to dobrze że już czujesz się lepiej, mam nadzieję że szybko całkiem wydobrzejesz ;:196
Piękna wiosna, coraz więcej kwitnień i kolorów :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”