Paradise czyli mój kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
LidkaM
50p
50p
Posty: 52
Od: 15 kwie 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

paradas pisze:A gdzie Twój wątek, Lidka? :D
Zapraszam, ale także chciałbym coś pooglądać ;:173
Musisz się uzbroić w cierpliwość... W tej chwili to nawet zdjęć żadnych nie mam, więc i nie ma jak się pochwalić. Chciałam jutro na działkę z dziećmi pojechać, ale jak pogoda się nie poprawi a stan mojego zasmarkania się nie cofnie to raczej będę mogła jedynie pobawić się w zasiewy na parapet. A tam tyle roboty na mnie czeka....
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Lidka, nigdy nie mów że jesteś zasmarkana. Mów że jesteś pociągająca bardziej niż zwykle ! ;:306 Lepiej brzmi :D
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Seba. ;:306 Piękne. Albo z wiekiem, tekst jaki sugeruję zawsze mojej mamie - "nigdy nie mów, ile masz lat - mów, że jesteś po dwudziestce". To zawsze prawda.
Choć w jej urodziny i ja, i mój brat zawsze od x lat do niej mówimy "to co, dzisiaj kończysz osiemnaście?", jak tort to też wzorowane na osiemnastkę. I od razu milej się robi.

Cześć, Paradas! Wstąpiłam do Ciebie i chyba będę zaglądać częściej - potrafisz zaintrygować. Więcej zdjęć poproszę. :D W końcu już właściwie wiosna.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Również wstąpiłam i zostanę na dłużej - jestem ciekawa jak to wszystko się rozwinie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

I ja się dopisuje :) chętnie będę podglądał Twój wątek i ogrodowe zmagania. Kibicuję Twoim hortensjom :)
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Lidka to czekamy! :D

Pizza, Blueberry i Frate dzięki, już wstawiam.

Po wczorajszym wietrze zastałem taki widok, nie pytajcie o te dywany :oops:

Obrazek

No ale jak na taką cenę to i tak dużo wytrzymało, wisteria która się po tym pięła chyba ma się okej. Muszę szybko postawić tą nową porządniejszą.

Z tych lepszych wiadomości:
Strelicje wychodzą z nasionka, reszta to cynie liliput.
Obrazek

Tunbergia już wyrasta mi z pojemnika ;:63
Obrazek

I mój wczorajszy zakup, całe 9,99. Tutaj bardzo się zaskoczyłem jeśli chodzi o "cena=jakość" bo plastiki są porządne, twarde. Z otworami które można zamykać.
Obrazek

To na razie tyle.
W ogrodzie to krokusy już prawie kwitną, tulipanki wychodzą ale jeszcze za wcześnie na zdjęcia :D

Jeszcze pytanie, planuję rewolucje na rabacie. Głównie lawenda, róże bonica i trawy. Na środku chciałbym posadzić jakiś wysoki krzew, mniejsze drzewo.
Macie jakieś pomysły? Myślałem nad Magnolią susan lub judaszowcem, więcej pomysłów nie mam. Proszę o pomoc :D
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Rysunek co do poprzedniego pytania.

Obrazek

Co sądzicie? Nada się magnolia w to miejsce?
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian bardzo podobają mi się Twoje donice. Pomysł i wykonanie - super ;:138
Hortensjowe maluchy fajne, aż buzia mi się uśmiecha :)- widzę że od małego je hartujesz :)
Widzę że konkretnie z planami podchodzisz do zmian ogrodowych- jestem pod wrażeniem:) Bo ja długo tak nie potrafiłam, kupując roślinki " na ładne oczy". Potem było kombinowanie gdzie i z czym posadzić, a na końcu połowę rozdawanie, bo coś mi nie pasowało :-/. Po dwóch latach wyleczyłam się z tego i w tym roku też zrobiłam plany. :)
0dnośnie projektu - drzewa nie doradzę ,bo się nie znam. Ale o stipie mogę powiedzieć,bo ją wysiewałam w ubiegłym roku. Ona w mega szybkim czasie się rozrasta. Przy lawendzie ja tego nie widzę. Swoją posadziłam przed różami, tak by łany jej lekkości wypełniały luki... Yhmm . .. w mojej głowie to wyglądało pięknie i romantycznie, a w rzeczywistości wcale takie nie było. Tak mi te trawki małe zdominowały róże ,że busz z tego wyszedł i w połowie lata miałam problem z wycinaniem ich. Może tą stipe lepiej prowadzić wkopaną w donicach? Choć i tak mi się wydaje że leżeć bedzie albo na różach albo na lobelii
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witaj :wit . Przyszłam całkiem przypadkiem ale na pewno zostanę ;:108 . Jestem bardzo ciekawa Twojej walki z psem :lol: . Na pewno motywacja to podstawa a jeśli ją masz to będzie dobrze. Widzę, że nie boisz się wysiewów a jeśli ma się dużą działkę to nawet trzeba to polubić ;:108 . W ten sposób można zyskać sporo roślin . Rozmnażanie z patyczków też nie jest Ci obce, brawa ;:138 . Niestety ostatnie wietrzne dni mogły narobić sporo szkód.Ciesz się, że to tylko kawałek łuku a nie coś gorszego . Nie mniej widok na pewno był przykry :( . Plany masz bardzo ambitne a więc mocno trzymam kciuki. Pozdrawiam :wit .
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witam, są floksy i hortensje, które bardzo mi się podobają, super. Też wsadziłam, zobaczymy co u mnie będzie bo grunt słaby.
Pozdrowionka, będę zaglądać.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

:wit Damian! Przyszłam z rewizytą i muszę powiedzieć, że zaintrygowałeś mnie swoim uporem, planami, a nade wszystko osiągnięciami w ukorzenianiu hortensji. ;:63 Wspaniałe własnoręcznie wykonane donice też robią wrażenie. ;:333
Pierwsze kwiaty i rabaty godne podziwu. ;:138 Widać Twoją miłość do kwiatów i dużo samozaparcia w własnoręcznej uprawie z nasionek, co ja szczególnie lubię i szczerze każdemu polecam, bo taka uprawa daje najwięcej radości. :tan :tan
Będę częstym gościem w Twoim wątku, tym bardziej że moja działka to istny busz, a Ty planujesz nasadzenia w jakimś porządku. ;:108
Życzę powodzenia w osiągnięciu zamierzonego efektu i dużo przyjemności w ogrodowej zabawie. ;:303 ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

hortensjomanka
No właśnie u mnie jest podobnie, sadziłem to co mi się podobało albo to co podostawałem od znajomych. To pierwsza rabata którą planuję i rozmyślam nad kompozycją roślin. Dzięki za informacje o Stipie, poczytam więcej na temat innych traw :D

ewelkacha88
Dziękuję za miłe słowa i trzymanie kciuków. Pies ma zrobiony wybieg, zagrodzony. Dwa lata prawie codziennie widywałem wykopane rośliny. Mam bardzo miękkie serce jeśli chodzi o zwierzęta ale to była konieczność. Myślę że te 10x20 metrów jej spokojnie starczy kiedy nie chodzimy na spacery :D Jeśli chodzi o sztobry hortensji to jeszcze nie wiedziałem co i jak a koleżanka mi o tym powiedziała. Prawie 3 lata temu chciałem sadzić hortensje wszędzie gdzie się da i dlatego się porwałem na rozmnażanie.

Akinkowo
U mnie sam piach, działka wyrównywana śmieciami dziadka. Na pewno coś urośnie. Gdzie Twój wątek? :D

plocczanka
Dziękuję bardzo za miłe słowa. Zawsze coś tam z ogrodnika u mnie było jednak wszyscy wokół mi powtarzali że to marnowanie czasu i pieniędzy. Wszystko zacząłem około 4 lata temu, pokochałem grzebanie w ziemi i udowadnianie rodzinie że byli w błędzie i nawet jak się chcę a nie ma pieniędzy to można. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witaj Damianie miałem taki sam łuk i tak samo skończył 2 lata temu podczas wichur, poprawiłem go niby wzmocniłem i w tym roku wiem, że muszę postawić na coś lepszego...
Plany widzę masz na nową rabatę, jeśli to miejsce zaciszne to magnolia będzie pięknym wypełnieniem :) marzy mi się u mnie na działce ale nie mam na nią odpowiedniego miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”