Siarczan miedzi w ogrodzie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: siarczan miedzi

Post »

Siarczan miedzi stosuje się w hodowli zwierząt, przeciwgrzybiczo, przeciwrobaczo dla owiec,psów,do leczenia strzałek u koni. Ale na tym forum leczymy rośliny. Kiedyś po obejrzeniu Roku na działce w tvp użyłam siarczanu miedzi do ochrony brzoskwiń przed kędzierzowatością i takiej dorodnej choroby nie widziałam nigdy w życiu. Autor programu kazał zastosować szczyptę na opryskiwacz. Można powiedzieć że takie rady to lepiej sobie w buty schować, bo więcej szkody z nich niż pożytku.
ania1590
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siarczan miedzi

Post »

Damiano12318 pisze:Nie niszczy pożytecznych owadów i naturalnej flory jest bezpieczny ponieważ dusi tylko grzyby
A grzyby to nie mikroflora ?
Awatar użytkownika
ikaisuj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2012, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siarczan miedzi

Post »

Siarczan miedzi to substancja chemiczna, której nie należy nadużywać. Jony miedzi kumulują się w glebie i roślinach, uwalniają się szczególnie w przypadku kwaśnego środowiska glebowego i mogą powodować zatrucia zarówno roślin, jak i nas konsumentów.
Stosując go należy ściśle przestrzegać etykiety. Niezależnie czy kupiliśmy środek w postaci płynnej, czy proszku do rozrabiania z wodą, zawsze dołączona jest etykieta z instrukcją stosowania.

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM NIE BOLI.
maciekchn
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 14 sie 2013, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Siarczan miedzi jako srodek do zapobiegania lub zwalczania grzyba

Post »

Witam czy to prawda ze TANI (bo 10zl za 1kg) siarczan miedzi skutecznie zabezpiecza i zwalcza grzyba i horobu roslin? haduje amatorsko pomidory,ogorki w gruncie i winogrono ktore horuje co roku, stosowałem kilka oprysko kosztownych niby pomagało al zabiegi co deszcz trzeba powtarzac, pytanie czy i jak stosowac ten siarczan miedzi na
-winogrono
-pomodor
-papryka
-ogorek
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pomyliłem siarczany :/

Post »

Witajcie :)

Dzisiaj zacząłem nawozić iglaki magnezem w formie siarczanowej . Po nawiezieniu zauważyłem że pomyliłem worki i zamiast siarczanu magnezu podsypałem iglaki (sypnąłem również magnolii, azalii japońskiej oraz rhododendronom) siarczanem potasu ;/ (worki stały obok siebie i pomyliłem się :( )
W poprzednim sezonie iglaki posadzone dwa i trzy sezonu temu nawoziłem uniwersalnym florovitem i dolistnie siarczane magnezu (MgSO4 zastosowałem również w roślinach kwaśnolubnych) , ale są też rośliny duże kilkunasto i kilkudziesięcioletnie które nie były nawożone może z 20 lat
Czy ten siarczan potasu który dzisiaj zastosowałem posypowo nie będzie miał negatywnego wpływu tj. nie zasoli i za bardzo nie zakwasi gleby?
Mam siarczan magnezu ale w formie soli gorzkiej. W tej formie o ile się nie mylę powinno się go stosować dolistnie. Chciałbym go jutro zastosować ale temp. u mnie ma być maksymalna 11 stopni i nie wiem czy nie jest za niska ?

Liczę na Wasze rady i mam nadzieję że nic sobie nie popsułem :(....?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomyliłem siarczany :/

Post »

Z nawożeniem dolistnym warto poczekac aż ruszy wegetacja lepiej a co do nawożenia siarczanem potasu to nic złego sie nie stało, zresztą przecież i tak nie masz badania gleby więc zupełnie nie wiesz jaka jest jej zasobność w składniki pokarmowe i odczyn.
Pozdrawiam Piotr
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomyliłem siarczany :/

Post »

Odczyn sprawdzałem i przed wysiewie siarczanu potasu był 6-6.5. Pod podaniu siarczanu pewnie spadł. Jeśli teraz dodam siarczan magnezu to nie zasole podłoża? Dodam że iglaste przez ostatnie sezony nawiozłem dolistnie siarczanem magnezu i kilka razy w sezonie multiskładnikowym florovitem, nigdy posypowo
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Siarczan miedzi w ogrodzie

Post »

A jaka pogoda, pada deszcz? U mnie zupełnie sucha wiosna, rozsypałem początkiem marca siarczan amonu w kwasolubach i od tego czasu zero opadów, no dzisiaj troszkę pokropiło ale to dużo za mało. Dlatego czekam w wieloskładnikiem aż jakoś porządnie poleje.
Pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”