Zielone Podwórko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zielone Podwórko

Post »

W końcu! Do tej pory, korzystałem tylko z Waszych porad i po cichu podglądałem Wasze ogrody, ile razy już się przymierzałem do założenia własnego wątku, tylko ja wiem ;) Ale w końcu jest. I na początek jedno zdjęcie, po dodaniu którego, już nie będę mógł się wycofać :)
A więc zapraszam Was do mojego - ciągle tworzonego, zmienianego, przebudowywanego - ogrodu :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witamy wśród nas . :wit Zapowiada się interesujący i piękny wątek.
Dziękujemy za zaproszenie i niecierpliwie czekamy na kolejne zdjęcia.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Zdjęcia, które zamieszczam pochodzą z sierpnia zeszłego roku i zostały wykonane jeszcze przed Wielką Rewolucją :D więc uznajmy je jedynie za materiał poglądowy a efekty prac prowadzonych od jesieni będę zamieszczał na bieżąco;)
Na początek może kilka słów o ogrodzie. Zasadniczo są to dwa ogrody przedzielone zieloną "alejką":

Obrazek

Pierwszy ogród składa się z dwóch części, wypoczynkowej; z miejscem do codziennego spędzania czasu...

Obrazek

...budynkiem pełniącym funkcje schowka, warsztatu, drewutni i mini "kuchni" oraz oczkiem, nad którym jest przerzucona kładka...

Obrazek

...prowadząca do drugiej części, która do niedawna była warzywnikiem i mini plantacją malin, oraz miejscem na rośliny wszelakie, warzywa i krzewy owocowe:

Obrazek

Na dzień dzisiejszy, z owego owocowego warzywnika :D został wyodrębniony kawałek miejsca na rośliny cebulowe: hiacynty, narcyzy, tulipany, lilie a przede wszystkim gladiole, które zajmują pokaźną część mojego zielonego serca :D

Już niedługo zamieszczę dokładniejszy opis zmian i planów na ten sezon oraz zdjęcia i opis drugiego ogrodu :)
Udanego, pogodnego weekendu :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielone Podwórko

Post »

Bardzo ciekawie się zapowiada, dopisuję się do wątku :wit
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witam! Zapowiada się cudowny wątek i przepiękny ogród! Nie mogę się doczekać dalszego pokazu ;:138 życzę samych sukcesów i powodzenia. Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Ale ładne podesty, sam robiłeś? Z palet?
Mam nadzieję że trochę koloru się pojawi :wink:
Może jestem wyczulony na to ponieważ sam miałem przez większość czasu tylko zieleń wokół domu.
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Blueberry, Kacper1999,paradas witajcie :)
paradas tak, sam robiłem, jednak akurat tutaj nie z palet :) ta "konstrukcja" składa się z trzech kładek, wykonanych z podestów ryflowanych umieszczonych na kantówkach:

Obrazek

Kolor niedługo się pojawi, pewnie najpierw w wydaniu jednorocznych, później przyjdzie czas na cebulowe. Jednak kolorowego szał raczej nie będzie, jak w większości ogrodów, najpierw postawiłem na zielone ściany, dające w miarę poczucie prywatności i ciągle staram się uzupełniać przestrzeń bylinami i krzewami, jednak w dość okrojonych barwach, głównie biel, fiolet, wrzos i gdzieniegdzie niebieski, chociażby jałowce. W poprzednich latach do ogrodu dostały się też czerwień, żółć i pomarańcz. I z nimi mam dylemat. Czerwień w postaci berberysów nawet nieźle współgra właśnie z niebieskimi roślinami:

Obrazek

Żółć, to głównie żonkile i później lilie, więc do przegryzienia. Ale pomarańcz to i dalie i róże rabatowe, wielokwiatowe i na pniu, więc nie łatwo je wtopić w otoczenie :D co nie znaczy, że nad tym nie pracuje :)
Latem co roku w alei królowały właśnie dalie, ale czy po jesiennych rewolucjach znajdzie sie dla nich tam miejsce?

Obrazek

To tak na szybko, idę sprawdzić czy ogród mocno ucierpiał po nocnych wiatrach...
Trzymajcie się ciepło :)
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj
Przyszłam dziś pooglądać Twoje włości. Pięknie wyglądają te kamienie w otoczeniu z wodą i ta kładka dech zapiera.
Wszystko tu tak ładnie uporządkowane. Nie martw się powoli, powoli ogród będzie kolorowy, z roku na rok będzie dojrzewał i zmieniał się przy zmianach wizji swojego właściciela. Będę z miłą chęcią tu zaglądać, życzę wytrwałości, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witam na FO kolejnego miłośnika ogrodów :wit
Chętnie będę zaglądać i podziwiać poczynania ,zapowiada się obiecująco :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zielone Podwórko

Post »

Jak tak wygląda tworzący się ogr?d to nie jestem w stanie sobie wyobrazić co będzie jak się stworzy :shock:
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

ewita44, beacia0088, Foxowa - witajcie w moich zielonych progach :)

ewita44 - dziękuje za tyle ciepłych słów :) oczko jest...moim oczkiem w głowie :D to już jego druga koncepcja, póki co, nie planuje przy nim większych zmian, no, może oprócz jakieś kosmetyki ;) z kładki jestem zadowolony, zwłaszcza z jej prostej, nie wyszukanej formy :) a ja mam wciąż wrażenie braku porządku i systematyki w ogrodzie, może przyda mi się świeże spojrzenie :) a za te moje zmieniające sie wizje to domownicy i znajomi patrzą na mnie czasami z politowaniem :D Phi, nie rozumieją nas :D :D :D

beacia0088 - zapraszam jak najczęściej :)

Foxowa - mam nadzieje że będzie pięknie...a przynajmniej zadowalająco :D zapraszam Cię do wspólnej podróży do tego momentu, wpadaj tutaj, kiedy będziesz mieć ochotę :)

Może opowiem trochę o planach na najbliższy czas :)
Moją największą bolączką są "plastikowe" obrzeża występujące praktycznie w każdym zakątku ogrodu. Wiadomo, tanio, szybko, w pierwszym roku nawet estetycznie. Niestety u mnie nie przetrwały zetknięcia z plastikożerczą kosiarką :D a po dwóch zimach zaczęły się po prostu wykruszać. Dlatego powoli staram się wszędzie wymieniać je na bardziej naturalnie wyglądające obrzeża, wśród których moje serce zdobyła cegła rozbiórkowa.

Obrazek

Obrazek

Druga sprawa to ścieżka prowadząca od kładki za oczkiem do pergoli z winogronem, już powstaje, z połączenia najzwyklejszej szarej kostki brukowej i odzyskanych, popularnych niegdyś płyt 50x50. Póki co jest w stanie przygotowania, ułożona orientacyjnie, przez co krzywo. Ale już niedługo :)

Obrazek

To tak na początek :)
Awatar użytkownika
Aklat
100p
100p
Posty: 134
Od: 17 wrz 2018, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie/Warszawa

Re: Zielone Podwórko

Post »

Piękny ogród! Czekam na więcej zdjęć i opisów :)
Aneta
Początkująca ogrodniczka
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Hej Frate ! Wpadłem zerknąć na Twoje poczynania i zapowiada się fajnie :D Podoba mi się pomysł tej kładki ale nie jest ona za wąska do korzystania? Chyba że to tylko element ozdobny :D
Też lubię starą czerwoną cegłę i jak dobrze pójdzie to i u mnie w tym roku na działce jej się trochę pojawi :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”