Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
LidkaM
50p
50p
Posty: 52
Od: 15 kwie 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

I tutaj sobie przycupnę. Bardzo fajna działeczka, rzeczywiście udało Ci się kupić zadbaną działkę. No i ta szklarnia ;:oj
Jagoda kamczacka - mega krzaczor. Moja to jeszcze dzidziuś.
Tulipany u Ciebie też 3 razy większe od moich. Krokusy u mnie - no cóż, te posadzone jeszcze przed laty, kiedy macierzyństwo nie przeszkadzało mi w pielęgnowaniu działki już kwitną. Posadzone jesienią ubiegłego roku na razie wystawiły tylko listki.
I pomidorki u mnie również mniejsze.
Zazdraszczam dalii. Moja mama je uwielbia, ja również cenię za piękno, ale nie mam miejsca na przechowywanie kłączy. Pozostaje mi cieszyć nimi oczy na Twoim wątku. Niech pięknie rosną, bo i ja chcę popatrzeć!
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Przespacerowałam sie po twojej działce; fajna sobie kupiłeś naprawdę :) A ta szklarnia to wspaniały pomysł!Marzę o takiej wlasnie.
Kształt oczka jest duzo lepszy niż poprzedni. Nie scinaj świerków bo tworzą fajny mikroklimat i są ważną częścia ekosystemu; po prostu obetnij je troche i utwórz kącik kwasolubnych jak ktoś ci juz proponował.
A w ogóle to płynie z twojego wątku wiosenny entuzjazm ;:138 i sporo pomysłów ;:333
Trzymam kciuki aby ci się udało zrealizować,powodzenia :!: ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dopisuję się do wątku :) Działka pięknie się prezentuje. Czekam na kolejne relacje. Powodzenia w uprawach!
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Pomidorkom trzeba więcej światła, trochę wybiegły. Piękny krzak gunnery jest w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Kenora Macop ma ogromne, ciemne kwiaty, ale karpy trudno przechowują się przez zimę. U mnie kwitną na razie przebiśniegi, nic więcej, róże pnące zaczynają rosnąć, na Flammentanz pojawiły się czerwone przyrosty.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam nowych gości na mojej działeczce ! :wit

LidkaM Nie ma co porównywać, troche czasu jeszcze i na bank Twoje roślinki będą wielkości jak moje :D Kamczatka faktycznie ogromna ale to efekt tego że nie była cięta wiele lat. Powiem Ci szczerze że i ja z miejscem do przechowywania nie stoję najlepiej ale cóż. Coś będę musiał do października wykombinować :;230

Igala Mi też o wiele bardziej kształt nerki się podoba ! Myślałem o takim kąciku kwasolubnych ale te świerki zbyt mocno zacieniają działkę. Ale jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem co z nimi zrobię. Muszę poobserwować bo kącik kwasolubnych byłby fajny zwłaszcza że lubię hortensje :D

MartisM :wit Pięknie to ona dopiero będzie jak zrobię wszystko tak jak ma być na tip top :D

kaarol Pomidorki doświetlam codziennie ale chyba nic to nie daje... No cóż, zobaczymy jak to będzie za jakiś czas. Co do Kenory to słyszałem właśnie o tym ale nóż widelec mi się uda je przechować bez większych problemów :D

U mnie powoli pojawiają się kolejne oznaki wiosny :D Wczoraj znalazłem kolejne kwiaty z pączkami(chyba śnieżniki co?)

Obrazek

Jagoda Kamczacka ma nabrzmiałe pączki, wyglądają jakby miały lada dzień się otworzyć

Obrazek

Przy okazji dwa pola tulipanów które ostatnio znalazłem okazały się większe niż zakładałem. Dziewnie mi się palisada plastikowa podniosła więc postanowiłem wsadzić ją jeszcze raz. I dobrze że ją podniosłem. Takie widoki tam były

Obrazek

Przy okazji na tym zdjęciu widać biedroneczkę ;:167
Obrazek

Znalazłem też jakieś nowe kiełki z chyba cebulek tylko nie wiem zupełnie co to może być :shock:


Obrazek

I teraz moje ostatnie zaskoczenie. Pod choinkami wyszło coś co mi wygląda jak konwalie :!:
;:oj

Obrazek

Poprawcie mnie jeśli się mylę :D

A tak na poprawę humoru wszystkim oczekującym na wiosnę :;230 :;230

https://images86.fotosik.pl/658/4114e78c115d0e12med.jpg

Przy okazji chciałbym życzyć wszystkim paniom wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta ! Pamiętajcie że jesteście wspaniałe nie tylko w takim dniu jak dzisiaj ! Wasze zdrowie ! ;:304 ;:168
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba dalie Kenorę też kupiłam. Chyba podobają nam się podobne roślinki:)
Będę podpatrywać Twoje pomidorki, bo też je wysiałam. Aż miło patrzeć jak pracowity jesteś, tą energią aż zarażasz ;:138
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

;:138 Super widoki! Wychylające się kwiaty i pełen zapał ogrodnika - kwintesencja wiosny.
A kącik kwasolubnych to super pomysł - pomyśl sobie, azalie chociażby, takie piękne kwitnące. Ja bym tam pontyjską na pewno wrzuciła, poza tym może jakąś borówkę deserowo? ;) Ogrom możliwości.

Co do doświetlania - jeśli doświetlanie, jak mówisz, nic nie daje, to znaczy, że coś jest z nim nie tak :) Mamy na forum wątek o doświetlaniu - poczytaj, popytaj, po co masz wydawać kasę na świecenie, kiedy to nic nie daje, skoro można coś pewnie poprawić.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba, więc jestem, no i powiem Ci, że zamierzam Ci towarzyszyć w Twoich poczynaniach, fajnie planujesz ;:215 , jeśli o gunnerę chodzi to bardzo dobrze prowadzi ją Kasia, dobrze przejrzeć jej wątek https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... start=1078 , pisałeś o wścibskiej sąsiadce, ja mam sąsiada ;:306 , ale daję sobie z nim radę, oczko wydaje mi się czy jest w kształcie blisko serca?, ja własnie mam w kształcie serca ;:215, zakupiłeś sliczne dalie, ja chyba nie wytrzymam i w tym roku sobie kilka posadzę, choć miejsca na nie niewiele, ale uwielbiam dalie, powojniki to też moja miłości, ale nie wszystkie chcą u mnie rosnąć, więc nic na siłę, te, które chcą, rosną i są piękniejsze z roku na rok, pozdrawiam i czekam na więcjej :wit
LidkaM
50p
50p
Posty: 52
Od: 15 kwie 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Niezłe znalezisko pod palisadą ;:oj To chyba te rosnące rośliny ją nieco podniosły, jaką siłę w sobie mają! ;:oj
Okazuje się, że kupiłeś działkę z całym mnóstwem niespodzianek. I to jakich miłych niespodzianek! Te cebulowe to dzieło jeszcze poprzednich właścicieli? Dobrze rozumiem?

Widzę, że z daliami idziesz na żywioł. Ja miałam ochotę kupić gladiole, bo jak by nie patrzeć cebule mniejsze. Piwnicę mam w bloku ale jest maleńka a temperatura w niej to ok. 15 stopni. Trochę za ciepło. Za to w lodówce mam 8 stopni więc to idealna temperatura. Myślałam sobie, że kilka cebul przecież może tam sobie leżeć przez zimę, ale kupiłam już jedną odmianę i w dwóch innych sklepach zamówiłam jeszcze kilka ;:224 i jesienią może się okazać, że będę musiała dokupić lodówkę :;230
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Słabo się znam, ale to co podpisałeś że chyba konwalie mnie bardziej wygląda na cebulice.
Ogólnie to widzę, że masz masę wiosennych kwiatków. Super.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba co do doświetlania to ja zawsze też miałam z tym problem. Dwa okna , oba od północy bez szans na rozsadę. Kuchenne okno nie dawało rady obrabiać wszystkiego co bym chciała. Specjalistą od doświetlania jest Zibi, on robi rozsady profesjonalnie. Założył też wątek : ,, Doświetlanie roślin / rozsad świetlówkami - pomysły" Ja tam ,,cisnęłam "Go o opis budowy takiego regałudo doświetlania , ale przecież zamiast tego można wykorzystać tylko lampę czy dwie, jest tam dokładny opis jakie to maja byc lampy. Zajrzyj :) Znaleziska działkowe masz fantastyczne , gratuluję. Musisz delikatnie się obchodzic ze swoja działeczka na razie . Dalie faktycznie cudnie !
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam :wit
Przyszłam z rewizytą , piękne plany, kawał wykonanej przez Ciebie roboty , chętnie będę podpatrywać Twoje poczynania.
Widać , że z Ciebie zapalony ogrodnik, życzę powodzenia i spełnienia się Twojej wizji ogrodowej. ;:333
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Przyłączam się do wątku. Piękna działka, masz ogromne pole do popisu. Kibicuję i będę chętnie tu wracał :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”