Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Jak miło, że w końcu się pojawiłaś.
Cieszę się, że nadal będziemy mogli odwiedzać Twój ogródek.
A jak tam kurki?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Miło ,że jesteś ,kilka razy zaglądałam ,ale była cisza ;:oj
Jakie pomidory w tym roku siejesz?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ,ale przeczytałam w innym wątku ,że posiałas tylko jedną sprawdzoną odmianę i drugą na sprawdzenie? 8-)
Toż to szok :shock:
Pozdrawiam
Asia
No własnie, jak kury?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Tak tu zimą było cicho, że aż mi wątek uciekł.
A tu widzę, że wchodzisz w wiosnę z przytupem.
Fajne pomidorki. Ja lubię bardzo mikrusy. A tak btw - Micro Tom to to samo co Tumbling Tom? Raz je dzielą, a raz piszą że to samo
Nie mogę się połapać.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Hej Aguś :wit
Czekałam na Twoje rozpoczęcie sezonu ;:65
Uwielbiam warzywniki ;:167
Awatar użytkownika
Aklat
100p
100p
Posty: 134
Od: 17 wrz 2018, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie/Warszawa

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Uwielbiam wątki typowo warzywnikowe, a Twój pięknie się prezentuje i jakie zbiory do tego :)
Aneta
Początkująca ogrodniczka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agnieszko jak miło, że znalazłaś czas ;:4
Ja w minionym sezonie tez eksperymentowałam w tunelu z pomidorami i sadziłam je w pierścieniach. Rzadziej podlewałam za to dużo i wprost do pierścieni. Niestety plony w minionym latach były większe :wink: Pierścienie chyba lepiej wypadają w otwartym gruncie! Widzę że wiosna zapowiada się obficie i urozmaicona :D Ciekawa ten karzełek pomidorowy. Raz kupiłam takie karełki do doniczek i śliczne były... owoców moc a smak ...do zupy! Pewnie to było coś podobnego. Uściski dla Natusi i cieszę się że jesteś ;:196
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

:wit piękne miałaś plony Aguś. Ile cebuli ;:oj
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Iga cieszę się, ze dynie Ci się udały, ja też z tych kompostowych jestem zawsze bardzo zadowolona ;:333 To warzywo o które pytasz to cukinia tondo di nizza. Aguś serio, korzenia było mało co ;:218 Wszystko dostały tak blisko, ze się nie wysilały na korzeń. Na górze nic nie było widać. W to rozłożenie nie wierzę, bo w takim suchym pyle jakby coś miało zgnić? :wink: Madzia tu o kurkach nie napiszę, bo i tak mnie wytną i ocenzurują :;230 Szepnę więcej w ogrodowym ;:173 Pelasia mam w tym roku dwie odmiany, Corazona i Cornabela, nawet nie wyciągałam tyvek z szafki, nie otworzyłam pudła z nasionami, bo bałam się, ze się złamię i nawysiewam milion odmian, potem się w nich pogubię i braknie mi czasu na wszystko ;:173 To będzie sezon kompromisów. Foxowa Micro Tomy i Tumbling Tomy to różne odmiany :) Tumbling Tom rośnie spory krzaczor, Micro Tom to naprawdę kurdupel :lol: Marysiu ;:196 ponoć ten maluch też nie za dobry jest, ale powiedzmy, ze to tylko ozdóbka, przecież będę miała inne, dobre pomidory w szklarni :) Kasiak109, Aklat, Skoanna dzięki za miłe słowa ;:215


Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agnieszko ja posiałam parę pomidorków do donic, bo bardzo lubię mieć na tarasie i podjadać. Na razie ślicznie zielenią się w słońcu na parapecie, ale nie mają jeszcze właściwych liści :D
Bijąc się po łapach wysiałam mniej pomidorów niż zwykle ale i tak jest ich sporo. Będą w tunelu i w polu i już się nie mogę doczekać smaku świeżego pomidora, bo w spiżarni mnóstwo przecieru i suszonych jeszcze jest :;230 Pozdrawiam bardzo cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Wow jestem pod wrażeniem Twoich zeszłorocznych zbiorów. Kto by pomyślał, że mamy tu w okolicy taką urodzajną ziemię :P Haha, a serio to podziwiam ogrom pracy włożonej w warzywnik i życzę powodzenia w nowym sezonie. A ogród oczywiście ma służyć do wypoczynku, ale kto powiedział, że roboty ogrodowe to nie (aktywny) wypoczynek ;:136
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Marysiu nie ma to jak warzywa przy leżaku na wyciągnięcie ręki :D Ja też wysiałam mniej pomidorów niż zwykle, dziś przy rozsadzaniu policzyłam je i są to 34 krzaczki, z czego chyba kilka jeszcze oddam i wszystko wcisnę do szklarni ;:333 Niech Ci ładnie rosną ;:196
Martuś u Ciebie też widać, że gleba jest niezła :wink: W ogóle okolice Wrocławia to raczej są dobre ziemie. W tym roku nie ma mowy o wkładaniu ogromu pracy w warzywnik, ale wciąż liczę na to, ze coś z niego w sezonie wybiorę ;:224

Rozsadziłam pomidory, pozostaną w tych pojemnikach do sadzenia :uszy
Obrazek
Reszta rozsad na razie rośnie w wspólnych pojemnikach
Sałata, piękne kolorowe odmiany od przyjaciółki ;:168

Obrazek

Moja wymarzona fioletowa pekinka, też podarowana ;:136

Obrazek

Wczesna kapusta i kalarepa

Obrazek

Cebula cukrowa

Obrazek

Szparagi miałam zadołowane na zimę na grządce, podsypane trochę wyżej ziemią i dobrze tak przezimowały. Teraz w szklarni się obudziły :wink: Niedługo je posadzę w najsuchsze miejsce warzywnika, pod małą śliwę. Ponoć szparagi radzą sobie doskonale nawet w suszę, może dobrze podkarmione za rok będą już do spróbowania? ;:138 Przez zimę coś niechcianego dosiało się w doniczki ;:224

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Agnieszko szparagi są do wyrywania po 3 latach od posadzenia, chodzi o wzmocnienie krzaczka, a lubią piaszczystą glebę. U mnie rosły w glinie ale szybko zarosły chwastami i chciałam je przesadzić a zaszkodziłam i straciłam. Własne szparagi są pyszne ;:215 Pomidorki urocze i powinny zmieścić się w szklarni, moje dopiero puszczają listki właściwe ale ja mam tylko tunel. Wysiałam sałaty, a dzięki różnym przyjaciółkom forumowym mam ich chyba ze dwadzieścia odmian ;:306 Wyjęłam z każdego opakowania parę nasion i zrobiłam miks. Tak rok temu posiałam w tunelu sałaty i rzodkiewki :D Pozdrawiam ;:196 i życzę zjadania warzywek z leżaczka...ja na to nie liczę ;:306
Aliwar
200p
200p
Posty: 282
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Aguss85 - Mały amatorski warzywnik we fiolecie

Post »

Witam Agnieszko przejrzałam Twój wątek piękny warzywnik i plony masz się czym pochwalić. Ale ziemie w waszej okolicy dobre i cieplej niż u nas. Wiem bo moja siostra mieszka niedaleko Ciebie :) u nas trzeba walczyć żeby uzyznic trochę. Tez sciołkuje czym mogę i ile mogę i to naprawdę się sprawdza . Widziałam Twoja szklarnie mnie też się taka marzy..... jak długo juz ja masz? Zadowolona jesteś z takiej "plastikowej" ? Jak myślisz na ile lat wystarczy ? Pozdrawiam serdecznie Alicja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”