Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Zaglądam i witam :) O, arbuzy akurat takie same planuję + Sugar Baby.
Też zdarzało mi się kupować podłoże internetowo - pomijając wygodę, to po prostu wychodzi o wiele taniej. Np. 125L wór perlitu za jakieś trzy dyszki - w okolicznym sklepie bym ze trzy razy tyle zapłaciła, jak nie więcej. Widzę, że do Ciebie też taka metoda kupowania przemawia :D

Wizualnie werbena i petunia mi osobiście by bardzo pasowały. ;:108 Zresztą... próbuj i łącz, jak tylko Ci się podoba - to w końcu ma podobać się Tobie. A sama mówisz, że takie kwietniczki już widywałaś.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga witam miło, będę zaglądać w sezonie, bo dzikie warzywniki to akurat coś co bardzo lubię :D
Też sieję w lutym bób i jakoś zawsze sobie radzi, będziesz mieć piękny i wczesny bób, a Karmazyn to w ogóle super odmiana ;:215
Powodzenia i udanych plonów ;:3
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Jak takie zakupy to musi być wiosna. :D Ogórka Tessa miałem w zeszłym roku, niesamowicie plenny. stary ogrodnik dał mi taką "tajną" radę żeby w ogórkach szklarniowych usuwać wąsy czepne znajdujące się przy kwiatach. Zwiększa to plony.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Foxowa Tak to super jak ci przyniosą towar na próg :) no i jest więcej czasu na kalkulację zanim klikniesz "ok", więc dla mnie lepiej bo kupuje towar przemyślany a nie jak w sklepie co mi się akurat spodoba a często jest to niekoniecznie potrzebne :wink: Ja sporo kupuję on-line.
Pizza ja duzo kupuje z e-sklepów. Szukałam perlitu aby go wypróbować ale nie znalazłam. W którym ty go kupowałaś?
Aguss85 Witam w moich skromnych progach :D Własnie wolałabym mieć bób wczesniej ale u mnie zwykle jest dosyć zimno więc nawet jak go posadzę wcześniej to i tak niekoniecznie mam go na talerzu wcześniej,niestety.
ed04 To dopiero początek zakupów,czekam na następne :) W tamtym roku miałam ogórki Tessa na pionowo; pięły się ładnie do góry ale plony były niższe. W tym roku chciałabym je mieć jednak trochę też horyzontalnie i spróbuję twojej metody odcinania wąsów :)
Kalanchoe poczuł wiosnę i zakwita; cieszę się że przetrwał zimę

Obrazek

Zatrwian wysiany kilka dni temu rośnie jak na drożdżach,troche za szybko bo do maja będę miec dżunglę w domu


Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witam! ;:138 Super, że założyłaś wątek! :heja będę stałym bywalcem z pewnością. Pozdrawiam i życzę sukcesów ;:167
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Perlit brałam na allegro :) W 125L worku - duży wór, ale się nie bać, leciutki jak piórko.
Wyszłam z założenia, że jak wyjdzie uprawa w perlicie to fajnie, a jak nie - to perlit się przydaje również jako domieszka do ziemi, więc na pewno się nie zmarnuje.

Super kalanchoe, widać, że dorodne! I już chce kwitnąć ;:oj
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Kacper1999 Witam serdecznie w moim wątku i również życzę ci dobrego i owocnego sezonu :) ;:167
Pizza a ja właśnie otrzymałam i będę próbować to podłoże; mieszanka torfu wysokiego,nawożenie startowe,perlit i piasek pH 5.5-6.5


Obrazek

A do tego gratis takie cudeńko

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Niezłe zakupy :D i niezły już busz zatrwianowy ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Widzę, że ostro zaczęłaś działać, wysiewy pięknie rosną.
Faktycznie skromnie z pomidorkami, ja to zaszalałam ilością odmian ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, staram się odrobić wszelkie zaległości, choć muszę przyznać, że z ogromnym trudem mi to idzie. ;:7
Właśnie podziwiam Twoje sieweczki zatrwianu. ;:138 Też kiedyś uprawiałam te kwiaty, ale z czasem zaczęło mi być za mało miejsca na te rośliny, ;:131 tzn. żal mi było miejsca zabieranego innym kwiatom. ;:306
Niezły woreczek perlitu sobie fundnęłaś ;:215
A ten deszczomierz to co za cudeńko? Jak to działa i w czym pomaga?
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Blueberry to dopiero początek zakupów i siewek. I to po raz pierwszy; ciekawe czy mi coś wyrosnie z tego :)
korzo_m fajnie tak testowac co raz to inne odmiany ale ja mam małe poletko na pomidory więc nie zaszaleję;a po za tym uprawa w gruncie jest zbyt ryzykowna aby zasadzic większą ilość
plocczanka ten gadżet to na pomiar ilosci opadów deszczu; dostałam go gratis z zakupami. Oj tak na zatrwian potrzebne jest miejsce
ale takie w ostatniej kolejności;ja lubie go do suchych bukietów i jako wypełnienie pustych miejsc :)
Jako że nie sadzę wczesnowiosennych cebulowych ze względu że w moich podgórskich regionach przymrozki utrzymują sie spore i długo i ogromnie mrożą i niszczą te kwiatki,które potem wyglądają strasznie;zawsze ochoczo wyglądam 1-szych dzikich zwiastunów wiosny.
Tym razem jaskier jest 1-szy


Obrazek

oraz zapomniany posadzony tamtą wiosną maluch; ale przeżył i nawet podrósł co nie co


Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Piękne! Ja też wyszukuje oznaków nadchodzącej wiosny ;:138 czy aby na pewno to jest jaskier? wydaje mi się, że to może być ''złoć żółta'' na tym pierwszym zdjęciu, ale pewny nie jestem. Pozdrawiam serdecznie ;:138
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Masz racje Kacper to jest złoć tylko nie umiem wydedukować czy łąkowa czy żółta :roll: Własnie sprawdziłam w leksykonie B.Munkera: Kwiaty polne i leśne. Muszę częściej do niej zaglądać i nauczyc się co mi rośnie w mojej wiejskiej dzikości, która tak lubię :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”