Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Twoje wypieki cudowne, ;:138 tylko że po nich strasznie kurczą się ubrania.
Dalie bardzo lubię, ale u mnie kiepsko z dźwiganiem i przechowywaniem zimą. Pozostaje mi podziwiać u Ciebie.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba działeczkę kupiłeś super. Aż przyjemnie się patrzy na samo " dzień dobry" , taka zadbana. Teraz jak wziąłeś ją w swojej ręce będzie naprawdę zaczarowana. Moja działka nawet w połowie nie była tak ładna jak Twoja. Już trzy lata próbujemy ją "wyprowadzić", ale końca nie widać.
Pytałeś o radę czy przenosić pod domek werandę. Ja bym nie przenosiła, choćby z tego względu że jak mówisz, " wszyscy mają". Ja zamiast tego co wszyscy mają, wolę żeby wszyscy patrzyli że mam inaczej :) Zatem zostawiłabym ją w tym miejscu gdzie jest, pomyślałabym żeby nadać jej trochę intymności, człowiek potrzebuje czasem zwykłej swobody, gdzie przechodnie nie będą lukać co robisz i pijesz. A przed domkiem dla przechodniów zrobiłabym coś extra, rabatę ale taką z detalem który będzie przyciągał wzrok :)

Dalie kupiłeś piękne ;:167
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

delosperma To nie po nich ! To po prostu słaba jakość materiału w stosunku do dobrej jakości naszych pralek :;230
hortensjomanka Miło mi Cie gościć u siebie :D Nie ważne jak wyglądała, teraz wygląda zniewalająco :P Coś faktycznie w tym jest. No i tak to się skończy że zostanie tam gdzie jest. Zrobię jakąś trejaż na róże i rabatę w stylu angielskiego ogrodu. Nawet dzisiaj zaszalałem i kupiłem dwie pachnące róże angielskie :;230
Obrazek
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

;:7
Seba ;:306 Ogrom tych róż masz. Ja się zraziłam trochę przez to, co mam u siebie, więc mogę dać tylko jedną radę - pilnuj ich mocno, żeby nigdy nie były powodem do narzekania, ale zawsze do zachwytów.
Sobie na kolczaste różyczki nie mogę pozwolić, więc chętnie u Ciebie pooglądam :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj :wit . Ło Matko ale pączków ;:oj . Dalie bardzo fajne i oby były zgodne bo to najważniejsze w tym wszystkim. Nie ma to jak pomyłka w skrupulatnie przemyślanej aranżacji :evil: . Róż już sporo zgromadziłeś a od tego się zaczyna :;230 . Nie wiem czy wiesz, że na forum panoszy się taka choroba :;230 . Tak, tak my wszystkie powoli na nią zapadamy . Szklarnia to świetna sprawa, na prawdę zazdroszczę ;:215 .Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Wiki, ja w ubiegłym roku robiąc porządki wywaliłem jakąś różę bo stwierdziłem że jakoś nie chcę ich na działce bo po co. W tym sezonie Coś się zmieniło i czuję że jeszcze ich pojawi się kilka u mnie :;230 Także nigdy nie mów nigdy :D A co do psa to uwierz mi ze jak raz się zaczepi o kolce to więcej nie podejdzie :D

ewelkacha88 To wcale nie tak dużo :D W sumie jakie by nie były to jeśli pięknie zakwitną to i tak będą idealną ozdobą ogrodu :D Myślę że przez to forum zapadnę jeszcze na nie jedną chorobę :;230
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Aż miło popatrzeć ile radości bije z kupna takiej działeczki, powodzenia w prowadzeniu!
Ach, jak ja bardzo chcę mieć własną szklarnie :oops:

Koleżanka mnie zniechęciła do tych róż z Auchana, daj znać co z nimi będzie :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Damian, szykuj miejsce i na początek postaw jakiś tunel foliowy :P Też będzie dobrze ! Róże mam nadzieje będą ładnie rosły. A co koleżanka Ci o nich mówiła?
Mnie zachęcił do kwiatowej ruletki inny wątek z forum który jest bezpośrednio poświęcony różom z kartoników i woreczków z sieciówek :D
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=112


Dzisiaj byłem przez kilka minut na działce i znalazłem dwa nowe "pola" tulipanów :D

Obrazek

Obrazek

Pierwsze pąki krokusów


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w oczku woda rozmarzła w końcu ! Muszę na dniach zabrać się za usuwanie wszystkich liści z wody.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą to nie mogę się doczekać aż całe oczko w tym roku obsadzę w koło a rośliny wodne ożyją. Wtedy w końcu zobaczę efekt pracy wrześniowej :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzisiaj pogoda jest bardzo wietrzna więc jedyne prace na działce to szybkie przycięcie jagody kamczackiej. Usunąłem ok 50% ale mam nadzieję że będzie skutkowało to dorodnymi i smacznymi owocami ! :D

Przed
Obrazek

Po
Obrazek

Gunnera kupiona w Auchan jako kłącze, wysadzona 21 lutego do donicy.
Obrazek

A teraz pochwalę się wam swoimi siewkami !

Pomidory

Obrazek

Kobea, Rącznik i Mimoza

Obrazek

Dalia, sałata i bazylia sałatowa

Obrazek

I jeszcze pochwalę się. Dzisiaj przyszła paczka z daliami(ta która podobno 30 kg waży :;230 ) Jak wszyscy myśleli, ktoś źle postawił przecinek :D

DALIA DEKORACYJNA CRAZY LOVE
https://images86.fotosik.pl/657/2d8e9fa685543362med.png

DALIA DEKORACYJNA LAVENDER RUFFLE
https://images85.fotosik.pl/658/638153ecd56b7fa7med.png

DALIA DEKORACYJNA ONESTA
https://images86.fotosik.pl/657/da969a42fac36949med.png

DALIA HOLLYHILL SPIDER WOMAN
https://images85.fotosik.pl/658/f3435dd899c5e725med.png

DALIA KAKTUSOWA KENORA MACOB
https://images86.fotosik.pl/657/29dabb7261516750med.png

Już nie mogę się doczekać aż zakwitną ! :D

Nie wstawiamy zdjęć nie swojego autorstwa (Regulamin § 2.1 k. ), zamieniłam na linki. Iwona
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piękne te dalie, oby były takie jak na zdjęciach. Będę kibicować gunnerze. Wiesz, że to potwór? choć w naszym klimacie nie osiągnie zapewne swojego maksimum.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piekne dalie kupiles Seba widzę , że masz ulubiony kolor. będzie ślicznie jak zakwitną i fajnie, że tyle niespodzianek w postaci cebulowych po porzednich włascicielach. Ja też łażę ciągle wokół oczka i przypominam sobie jak wyglada latem. U mnie jest przy nim dużo za dużo mięty i może nawet byśmy ją przetrzebili, ale pszczółki do samego komca kwitnienia zbierały z niej nektar. Sam widzisz, ze nie mogę im tego zrobić hahaha. Jak mówiłam wcześniej będę oczko chętnie obserwowac, nawet kształt mamy podobny taki troszkę nereczkowaty :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Widzę, że u Ciebie "praca wre" :D Dołączam się do zachwytów, piękne te dalie. Kenora Macob wygląda zachwycająco.
Super uporządkowana jagoda kamczacka. Jestem ciekawa, jaki plon będziesz z niej miał - wygląda na dorodny krzaczek.
A najciekawsza jestem tej gunnery! Uwielbiam rośliny o dużych liściach, a gunnera chyba ma takie, że się można spokojnie schować.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

anida Jakie by te dalie nie były to ważne aby pięknie rosły i jeszcze piękniej kwitły stanowiąc bajeczną ozdobę ogrodu ! Taaak, wiem. Między innymi dlatego się zdecydowałem na nią. Podoba mi się jej wielkość w stosunku do innych roślin. Idealnie będzie wyglądała w rogu oczka wodnego ! Nie spodziewam się rozmiarów jak u niektórych użytkowników z forum. Mnie zadowoli metrowa średnica liścia ! :D
ewaidc1198 Dziękuję ! Paradoksalnie nie przepadam za fioletem i różem :;230 ale jak przeanalizuję sobie swoje rośliny to stwierdzam że ten kolor w kwiatach mi się podoba ! ;:202 Właśnie mi to uświadomiłaś ! Fioletowe i różowe floksy, lawenda, mięta, kocimiętka, róże, dalie, powojniki a nawet kilka tulipanów kupionych na jesień było fioletowych ! W podsumowaniu tego jestem w ogromnym szoku :D Ja mam o tyle ciekawiej że jeszcze nie wiem jak moje oczko wygląda w sezonie :;230 Muszę je do tego przygotować ;:134 Też zastanawiam się nad miętą przy oczku ! Jacy my jesteśmy pod tym względem podobni Ewciu ! Kształt, kwiaty ;:oj Oczywiście że pszczołom tego zrobić nie wolno ! Zwłaszcza że jest ich coraz mniej a to takie pożyteczne stworzonka ! zapominamy o tym w dużym stopniu :cry:

Pizza Ojjj, w przeciwieństwie do Twojej pracy na działki to moja jest ostatnio bardzo ograniczona. Mam niestety spory młyn w pracy bo jednego ze swoich podwładnych wypuściłem na wolne i teraz mam dwa razy więcej roboty ! Ale cóż, trzeba być dobrym szefem ! :D Faktycznie, ta dalia szczególnie mnie urzekła swoimi kwiatami ! Mam nadzieję że chociaż w połowie będą podobne do kwiatów ze zdjęcia .W ubiegłym roku od kupna działki do chyba końca lipca zbierałem owoce więc zobaczymy jak będzie w tym roku. Obawiam się że w teraz przez tak drastyczne przycięcie kamczatki plon będzie mały ale liczę na większe owoce. Sam jestem ciekaw gunnery i jej rozmiarów ! Lubię rośliny egzotyczne w ogrodzie a i duże liście też mnie w jakimś stopniu zachwycają. Zobaczymy co z tego wyjdzie także trzymaj kciuki ! :D

W sumie jeśli wszystko dobrze pójdzie to mam zamiar dwa największe liście wykorzystać do odlewu z betonu żeby zrobić coś w stylu kaskady nad oczkiem. Marzą mi się takie dwa naturalnie wyglądające liście z betonu po których będzie ściekała woda do oczka a nad nimi będzie górowała prawdziwa gunnera. Całość by tworzyła złudzenie ściekającej wody po liściach rośliny ;:171 ;:171 A jeśli nie to to gdzieś w otchłani internetu widziałem fotele wykonane z betonowych liści gunnery. Też może ciekawie wyglądać !
Uciekam planować nową rabatę. Jeśli wszystko wypali to może w okolicy 15 marca uda mi się stworzyć angielską rabatę ! Biała trejaż na której będą wspinały się pachnące róże pnące, przed nimi będą rosły róże wielkokwiatowe, lawenda, kocimiętka, pomiędzy nimi ostróżka a wszystko to będzie otaczał niski żywopłot z bukszpanu !

Nawet nie wiedziałem że taki ze mnie marzyciel ! :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”