Ogórek kolczasty - kiwano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Moje dojrzały w końcu. Smak jest inny niż liczyłem. O wiele mniej owocowy niż miałem nadzieję uzyskać ale ogólnie nie jest źle. Sprawdzę rynek w Londynie i moze bym zaczął uprawę komercyjną bo plonuje niesamowicie :D
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Jadłeś zielone czy żółte?
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Pozwolę się wtrącić - zielone smakują jak ogórki, a leżakowane do pomarańczu smakują jak kwaskowaty ogórek (cucamelon) z posmakiem jakby zjeść rozwodnione kiwi i banana przy zatkanym nosie, sam posmak bez zapachu. Ciekaw jestem o ile lepszy byłby taki dojrzały elegancko na krzaku.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Dojrzewanie na roślinie w Polsce raczej mało realne.Chyba ,żeby uprawiać w doniczce i w zimie doświetlać.Te w sklepach też zrywane na zielono.Kiwano można traktować jako dodatek do napojów i sałatek.Każdemu co innego smakuje.Ja mam znajome dziecko nie jedzące warzyw,a wyjadło mi wszystkie cucamelony z ogrodu,a kiwano mu nie smakowało.
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 693
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Drako pisze:Pozwolę się wtrącić - zielone smakują jak ogórki, a leżakowane do pomarańczu smakują jak kwaskowaty ogórek (cucamelon) z posmakiem jakby zjeść rozwodnione kiwi i banana przy zatkanym nosie, sam posmak bez zapachu. Ciekaw jestem o ile lepszy byłby taki dojrzały elegancko na krzaku.
Podzielam te odczucia, bardzo trafnie kolega to ujął. Ja w każdym razie więcej kiwano nie sadzę. ;:214
Witam, jestem Adam.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Próbowałem. Liczyłem na lepszy, bardziej owocowy smak. Ogólnie nie jest aż takie złe ale dla siebie nie będę uprawiał. Jeśli znajdę klientów to będę uprawiał komercyjnie.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Jeśli się nie poobija i wcześniej nie zgnije to zawsze jest ozdoba pierwsza klasa.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Drako pisze: jakby zjeść rozwodnione kiwi i banana przy zatkanym nosie, sam posmak bez zapachu.
Obłędna recenzja ;:306
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Dziękuję, moje zmysły musiały się nieźle nagimnastykować żeby wyjść poza "kwaskowaty ogórek". :wink:
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Recenzja u mnie była też niezbyt przychylna :wink: Ja i tata ogłosiliśmy, że rozwodniony ogórek z mnóstwem pestek, a mama, że "jakieś dziwne kiwi".
Ale zapach ma fajny, bananowy.

Co nie zmienia faktu, że roślinka bardzo "sympatyczna" i fajna do obserwacji. Mam świeże pestki, więc biję się z myślami, czy nie posadzić jej nawet choćby dla samej dekoracji. W jakiejś donicy coby nie zagłuszyło wszystkiego dookoła. Ale do jedzenia... no niezbyt.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Pytanko o dojrzewanie owoców.
W jakich temp TRZEBA je trzymać aby zaczęły ładnie dojrzewać? Trzymałem je w biurze w zmiennej temp (w nocy zimno/chłodno ok 10-15C a w dzień ciepło ok 20C). W jak niskiej temp można je trzymać aby dojrzewały? Bo mam pomysł na komercyjną uprawę ale troszkę kiepsko z miejscem do dojrzewania właśnie.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

U mnie w kuchni na lodówce-temperatura stała ładnie dojrzały ,ale dopiero teraz ,u kuzynki w domku przy niskich temperaturach w nocy dojrzały dużo wcześniej.Miałem swoje dopiero jeden raz,więc doświadczenia zero.Kuzynka dostała ode mnie.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Ostatnich kilka nasion poszło do doniczek, zobaczymy co z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”