Środek na mszyce

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaska921
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 mar 2014, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Środek na mszyce

Post »

Ja niestety nie mam warunków na robienie własnych mikstur jak moi przedmówcy ale od zawsze wybieram środki ochrony roślin naturalne (a tyle na ile mi pomagają). Bardzo dobrą serię ma marka Target, ze składu wynika, że to rzeczywiście same naturalne składniki. Porównywałam z Agrecolem, Brosem, Substralem i innymi i pod względem cenowym jak i jakościowym uważam są bardzo dobrze to wypada. Wiadomo, to środki naturalne, więc nie mogę liczyć na 100% ochronę ale jestem zadowolona. Możecie zobaczyć tę serię na stronie producenta https://www.target.com.pl/produkty/ochr ... naturalne/
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Środek na mszyce

Post »

W tym roku aż się zdziwiłam, najskuteczniejszym środkiem na mszyce okazał się.. ptak :lol: , a mianowicie sikorki przy ogródku (zero mszyc na węgierce, a co roku był deszcz spadzi).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Środek na mszyce

Post »

Dobry środek to mospilan
ezechiel

Re: Środek na mszyce

Post »

Ekologiczny oprysk o szybkim działaniu na zielone mszyce to Coca-Cola. Na wszelkie inne szkodniki olej Neem.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Środek na mszyce

Post »

marcinek123 pisze:Dobry środek to mospilan
Bardzo dobry, także na inne robaki, nawet te pożyteczne. Co prawda nie zabija bezpośrednio biedronek czy pszczół, ale są jednak ma na nie zły wpływ.

A czy słyszał ktoś o oprysku z siarczanu potasu na mszyce ?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Środek na mszyce

Post »

Nie chcę zakładać nowego tematu więc przytulę się tutaj a więc, czy ktoś ma doświadczenia ze środkiem Siltac EC ???? Wydaje się jakąś alternatywą dla środków zwalczających mszyce, przędziorki i inne szkodniki opartych na substancji typowo szkodliwej tgzw." Chemii " .
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Środek na mszyce

Post »

Mospilan przestał zimę w pojemniku i teraz po otwarciu cuchnie zgniłym jajem. To normalne?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Środek na mszyce

Post »

Że cuchnie czy że stał przez zimę ? :;230
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Środek na mszyce

Post »

Najlepsza na mszyce okazała się jednak gnojówka z pokrzywy.
W tym roku mogę stwierdzić że nie potrzeba mi nic lepszego. Działa na każdy rodzaj mszycy. Jedyne co to na niektóre rodzaje mszyc trzeba rozrobić "mocniejszą".
Standardowo rozcieńczałem 1 szklankę gnojówki w 19 szklankach wody.
Ostatnio natomiast próbowałem 1 szklankę na 4 szklanki (tak mniej więcej). Żeby było śmiesznie sąsiedzi z działek narzekają że jest masakra z mszycą w tym roku, a u mnie nie ma nic. Wszystko udało mi się wytępić. Pryskałem tylko czubki, tam gdzie były skupiska mszycy (nie spryskiwałem całych roślin), jedyne co zauważyłem że na niektóre rośliny to trochę za mocny środek, bo niektóre listki zostały trochę "przypalone" ale i tak wszystko wygląda o wiele lepiej niż z mszycą.
Także jakby ktoś chciał próbować to śmiało polecam. Jedyne co to lepiej na początek robić słabszą miksturę, a jak nie pomoże to zwiększyć jej moc :)
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Środek na mszyce

Post »

A ja z mszycami przegrałem , napatrzyłem się na jołtuba i naszło mnie na zbieranie i suszenie do wiosny dużej ilości wrotycza , wg tych speców jułtubowych wrotycz jest najsilniejszym środkiem na mszyce ,mrówki ,kleszcze i inne paskudztwa , robi się z tego wrotycza gnojówki lub wywary ,ile w tym prawdy ? hm .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Środek na mszyce

Post »

berthold61 pisze:A ja z mszycami przegrałem
Przegrałeś uzywając wrotycza? Czy czegoś innego, a wrotycza chcesz użyć w przyszłym roku? Jeśli używałaś czegoś innego to napisz czego.
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
Etieu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 wrz 2019, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Środek na mszyce

Post »

Cześć,
zaczynam swoją przygodę z byciem małym domowym ogrodnikiem i jest to mój pierwszy post ;) Jako że mój problem dotyczy mszyc, przyklejam się do tematu, bo nigdzie do tej pory nie udało mi się znaleźć/wydedukować co zrobić:
w zeszłym tygodniu, w ramach zmasowanego ataku mszyc potraktowałam moją dracenę polysectem (oprysk+podlanie roztworem). Robiłam to wszystko na balkonie, a że dziadostwo śmierdziało, to zostawiłam ją tam na kilka dni, jednak zapach cały czas się utrzymuje. Teraz przeniosłam doniczkę z powrotem na jej stare miejsce, ale pech chciał że znajduje się ono tuż przy wejściu do sypialni, więc wchodząc od razu uderza mnie ten specyficzny zapach...
Po pierwsze,czy to na 100% nie jest szkodliwe,zwłaszcza w pomieszczeniu jakim jest sypialnia? Możliwe też, że troche przesadzilam z ilością, bo na jedną dracenę (ok40cm) zużyłam całe 25ml... Po drugie, wiem że środek jest "długodziałający", ale zastanawiam sie czy w takim razie chcąc pozbyć się zapachu dobrym pomysłem będzie ponowne spłukanie draceny czystą wodą?? Czy to bardziej pomoże/zaszkodzi??
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Środek na mszyce

Post »

A w jakim stężeniu go użyłaś? Może zrobiłaś roztwór o zbyt dużym stężeniu?
W sumie to ciekawe, bo używam Mospilanu (to jest to samo co Polysect, ale bardziej wydajny) i nie czuję zapachu po oprysku.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”