Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej ewelkacha88 ! ;:7
Miło mi to słyszeć ! Jeszcze masa pracy mnie czeka. Te ogromne choinki czekają na wycięcie lub chociaż podcięcie. Jeśli mam być szczery to za iglakami ogółem nie przepadam :D

Zachęcony w wątku Black Rose Kanami postanowiłem dzisiaj kupić nasiona. Wybrałem się więc do sklepu w ich poszukiwaniu. Niestety, nie znalazłem. Ale wróciłem z 2 kolejnymi gatunkami Dalii ;:306 ;:306
Gdzie ja je wszystkie posadzę? :shock:

Obrazek

A tymczasem zabieram się za wysiewanie. Na pierwszy ogień idzie Kobea :heja
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piękna działka ;:oj Czy mi się zdaje czy ona nie jest ogrodzona?
Jak na luty to poważne zakupy już poczyniłeś. Powojniki potrzebują 2-3 lat by dobrze się prezentowały. Wyjątkiem są powojniki włoskie. Te już w pierwszym roku mogą zaskoczyć bujnym wzrostem. Ciekawe odmiany kupiłeś. Mimo, że mam ich sporo to żadnej z Twoich nie posiadam.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj u mnie tu.ja !
Dziękuję bardzo. W dużym stopniu dobrze zauważyłaś. Działka jest ogrodzona w zasadzie tylko od jednej sąsiadki i na kawałku od drugich sąsiadów. Od frontu po jednej stronie jest ok 2.5 metrowy żywopłot więc aby było ładnie to i po drugiej stronie też go dosadziłem. Tył działki graniczy z działką nieużytkowaną więc ogrodzenia tam też nie ma(kiedyś to też była działka poprzednich właścicieli). Planuję na części w tym roku zrobić trejaż z jednorocznymi pnączami. Trochę masz racji, ale ze względu że posiadam w miarę ciepłą szklarnię to mam zamiar trochę poeksperymentować i część roślin podpędzić w donicach przed wysadzeniem do gruntu(np Dalie, Floksy czy Gunnerę)zobaczymy co z tego wyjdzie.
Co do powojników i ich wzrostu to mam taką świadomość. Jestem ich wielkim fanem i miałem ich kilka u siebie na balkonie także liczę się z tym że poczekam kilka lat zanim zobaczę wymarzony efekt. Mam nadzieję że masz w swoim wątku zdjęcia cudeniek z własnego ogrodu bo właśnie pędzę go przeczytać ! :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj :wit . Ja też za iglakami nie przepadałam na początku i uważałam, że szkoda na nie miejsca ale z czasem się do nich przekonałam. Zimozielone rośliny są potrzebne a bukszpany czy różaneczniki nie zawsze chcą ładnie rosnąć. Kilka choinek tu i tam wygląda bardzo fajnie, moim zdaniem oczywiście ;:108 . Powojniki są urocze ale lubią grymasić dlatego ja w większości mam włoskie bo są niezawodne. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ależ ładne dalie :)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piękna działka się Tobie trafiła. Jak mogłeś pomyśleć o usunięciu takiej super szklarni??? :D, to skarb.
Podoba mi się sposób w jaki urządzasz ogród po swojemu. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

ewelkacha88 To fakt ! Chociaż te 3 ogromne świerki które mam na granicy działki muszę usunąć definitywnie ! Są za duże :D

Black Rose Dziękuję. Ciekawe tylko co ja z nimi wszystkim zrobię ;:306 Mam nadzieję że niedługo będę mógł pochwalić się daliami zamówionymi przez internet. Powinny zacząć dochodzić na początku marca :D

ed04 Dziękuję bardzo ! Powiem Ci szczerze że w tej chwili to sam nie wiem co mi taki głupi pomysł do głowy strzelił :D
Zapraszam częściej.
Nie mogę się doczekać aż będę mógł pochwalić się wam pierwszymi zdjęciami moich kiełków pomidora ;:167
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba, doczytałam, że rozważałeś pozbycie się szklarni.. Człowieku! Zabiłabym za taką szklarnię ;:224
Działka prezentuje się bardzo fajnie, pierwszy rok i twoja intensywna praca wyszły jej na dobre. Ciekawa jestem kolejnych zmian i sukcesywnego zapełniania miejsca :uszy Miłego weekendu
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Mijamy się u Black Rose w wątku więc zaciekawiona Twoim zapałem nie mogłam nie wpaść :) Wiadomo, że każdy robi po swojemu, ale Twoja działeczka to taki na pół gotowiec, piekny stan , elegancki domeczek, a w szklarni to jej rozmiar (moze złudzenie optyczne) najbardziej do pozazdroszczenia. Fantastycznie , że jej nie rozebrałaś na dzień dobry. na razie można sie cieszyć pomidorkami i innymi ciepłolubnymi roślinkami. Jeśli sie nie da wyremontować to z czasem dorobisz sie z pewnością lepszej. Tymczasem to chyba Twoje jedyne miejsce na warzywa ? Trzymam kciuki za wysiewy. Ależ będziesz miał pieknie i daliowo. Trochę są kłopotliwe, ale i tak wszyscy nie możemy sobie ich odmówić :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

max1232 pisze:ewelkacha88 To fakt ! Chociaż te 3 ogromne świerki które mam na granicy działki muszę usunąć definitywnie ! Są za duże :D ;:167
Nie chciałem nic mówić, ale to pierwsza rzecz jaką ja bym zrobił. :twisted:
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

ewaidc1198
Cieszę się że wpadłaś ! :wit
Domeczek niestety w środku potrzebuje trochę remontu. Trochę ściany i sufit się sypią(na szczęście jak już sprawdziliśmy ze znajomym który się zna na budowlance, to nic poważnego. Tylko jakiś "fachowiec" "profesjonalnie" go wykończył od środka) :D
Szklarnia ma wymiary 5x3 więc faktycznie jest spora. Dużym jej plusem są półki na których niedługo mam zamiar zająć się rozsadą jednorocznych kwiatów. Szczerze to z każdym dniem cieszę się coraz bardziej że jej nie rozebrałem. Dopiero w takich dniach jak dzisiaj ją doceniam(widząc -5 na zewnątrz a +6 w środku rozumiem że dzięki niej mogę wcześniej zacząć sezon) Dobrze zauważyłaś, to jedyne miejsce na warzywa. Być może za rok pokuszę się o jakieś dodatkowe grządki ale póki co to te 15m2 w zupełności wystarcza na potrzeby mojej rodziny a i czasami zostanie trochę warzyw które mogę do knajpy zabrać :D
Dalie bardzo mi sie kojarzą z ogrodem prababci dzięki której tak uwielbiam kwiaty. Zawsze latem przynosiła nam do domu ogromne kwiaty między innymi właśnie dalii z ogrodu i już wtedy się w nich zakochałem. Teraz kiedy mam na nie przestrzeń to zaszaleje z nimi :tan :tan

ed04 Gdyby nie fakt że sam za bardzo nie dam rady ich wyciąć to zapewne dawno już bym to zrobił :D No i ich jedynym atutem jest chyba naturalne odgrodzenie od wścibskiej sąsiadki :D

Swoją drogą może ktoś z was się orientuje jak z punktu prawnego wygląda wycięcie takich choinek na działce? Dodam że nie rosną regulaminowo bo są na granicy działki a nie 5 metrów od niej :D
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Jeżeli na wys 5cm ma mniej niż 50cm obwodu nie trzeba się nikogo pytać.
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... gminy.html
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Super ! Dzięki, zaraz poczytam artykuł :D
Muszę doczytać w takim razie czy trzeba to najpierw gdzieś jeszcze zgłosić :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”