Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 219
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Tylko żeby te odmiany z nasion holenderskich były przystosowane do polskiego klimatu bo w Holandii jest dużo cieplej jest klimat morski więc między temperaturą w dzień i w nocy jest niewielka różnica i wyższa wilgotność powietrza. Jak mieszkasz na zachodzie Polski gdzie jest cieplej i wilgotniej to może by ci rosły holenderskie odmiany ale jak mieszkasz tak jak ja na Podkarpaciu gdzie jest kontynentalny suchy klimat to holenderskie odmiany umarzną w nocy a w dzień się spalą i lepiej sadzić polskie, ukraińskie i hiszpańskie odmiany one będą lepiej rosły niż holenderskie

Proszę o poprawną pisownię w języku polskim z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych.
Proszę nie tworzyć "słowotoku".
jokaer
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Jestem z pomorskiego, z samego serca Kaszub.
Mam dać sobie spokój??? Spadki temperatur w nocy są ale aż tak drastyczne to nie. Przymrozki występują, ale to chyba tak jak wszędzie. Zdaje sobie sprawę ze zróżnicowania klimatu w obrębie województwa, a co dopiero kraju, ale chyba mimo wszystko się na nie skusze. A ma ktoś doświadczenia własne z holendrami? Holendrzy niedaleko nas mają pola z ziemniakami ale czy to jeszcze coś z rolnictwem ma wspólnego.....różnica jest to sam mogę stwierdzić ale co oni się napryszczą i nasypią nawozów to się w głowie nie mieści. O takie coś mi nie chodzi. Chętnie poczytam takie zestawienie polskie-krajowe vs. holendry.

§ 3.2 a) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego...
Marconi_exe
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

EPNOS czy Legutko? Skuteczność wschodu gdzieś lepsza? Czy bez znaczenia? A jeśli chodzi o jakość? Jeśli chodzi o przesyłkę to w Legutko trzeba zrobić zakupy za min 30 zł żeby udało się zatwierdzić zamówienie. A jak jest w PNOS?
Mam tę moc - Sylwek
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

w PNOS jest normalnie.Bierzesz ile chcesz bez górnych limitów.Ja polecałbym bardziej PNOS niż Legutko.

Czy te nasiona octopus z syngenta w srebrzystym opakowaniu są z Holandii czy tylko odmiana o tej nazwie pochodzi z Holandii a produkowane są gdzie indziej?A skąd tak w ogóle pochodzi firma syngenta?
Ostatnio zmieniony 6 lut 2019, o 09:24 przez jokaer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

reglas23 pisze:Jestem z pomorskiego,z samego serca Kaszub.
Mam dać sobie spokój???Spadki temperatur w nocy są ale aż tak drastyczne to nie.Przymrozki występują,ale to chyba tak jak wszędzie.Zdaje sobie sprawę ze zróżnicowania klimatu w obrębie województwa a co dopiero kraju,ale chyba mimo wszystko się na nie skusze.A ma ktoś doświadczenia własne z holendrami?Holendrzy niedaleko nas mają pola z ziemniakami ale czy to jeszcze coś z rolnictwem ma wspólnego.....różnica jest to sam mogę stwierdzić ale co oni się napryszczą i nasypią nawozów to się w głowie nie mieści.O takie coś mi nie chodzi.Chętnie poczytam takie zestawienie polskie-krajowe vs. holendry.
Zanim firma nasienna wypuści na rynek danego kraju odmianę to są przez kilka lat testowane w kraju u kilkunastu producentów. Nie przejmuj się krajem pochodzenia. Miałem kilka lat temu pomidory czerwone karbowane a były zakupione malinowe (pomieszane nasiona). Od tamtego czasu mam tylko "holenderskie" z firm: hazera, clause, yuksel (wybieram o bardzo dobrym smaku). Pierwszymi pomidorami zagranicznymi to była odmiana tamaris i VP1 ( VP1 uprawiana do minionego sezonu w tym roku w jej miejsce będzie cassarosa i goumandia)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Nasiona holenderskie są lepszej jakości ale nie są "magiczne". Jeżeli rośliny nie dostaną wszystkiego co potrzeba i w odpowiedniej ilosci to plon nie będzie wiele lepszy niż z krajowych.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

odpowiesz mi na kolejne pytania z drugiego postu?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Syngenta to firma globalna i niby szwajcarska a "nasiona holenderskie" mogą równie dobrze pochodzić z Afryki albo od nowego właściciela czyli z Chin. :lol:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8509
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

W ubiegłym sezonie miałam holenderskie nasiona pomidorów z firmy Alseed garden ,
opakowania małe . Np. pomidor Lianne , smak dobry , duża plenność ,
dobra jakość . Na ten rok dokupiłam inne nasiona z tej firmy np. bardzo wczesną ,
cało sezonową rzodkiewkę .
hans_1986
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 sty 2016, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebula dymka, wiosenna i ozima.

Post »

Witam, znacie jakieś dobre namiary na sklep w którym kupie dymkę czerwona, biała i żółta w ilości po 10 kg za rozsądne pieniądze ? Coś mało ofert w tym roku jest a tu zaraz pasuje sadzić. Pozdrawiam.
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Cebula dymka, wiosenna i ozima.

Post »

Przypadkiem ktoś już uprawiał odmianę Supra? Czy gdzieś można ją kupić jako dymkę? Wiem, że to jest import.
Mam tę moc - Sylwek
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cebula dymka, wiosenna i ozima.

Post »

Chętnie kupię cebule dymkę odmiany holenderskiej. Może ktoś ma, wie gdzie kupić lub sam kupuje?
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

.../ jokaer
Wie ktoś gdzie można kupić mniejsze ilości cebuli dymki??

Ostatni raz zwracam uwagę na niedopuszczalne tutaj zamieszczanie postów tyczących prywatnej wymiany czy też sprzedaży.
Od tego jest konkretny dział. Proszę zapoznać się Regulaminem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”