Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Naprawdę masz tam skarby. Widzę dużo pożytecznych narzędzi. Sama bym tak cchciała żeby mi ktoś takie coś zostawił. To kilka złotych zaoszczędzone szczególnie jak to dobrze ddziała to rarytas.
Już ten domek zaczyna wyglądać lepiej, tylko ten grzyb martwiący. Pewnie trzeba będzie zrobić odgrzybianie. Ale to raczej po osuszania piwnicy.
Wieszak faktycznie uroczy.

Ja do listy znalezisk dopisać mogę wykonaną spod ziemi balię metalową i ...części nagrobków, krzyże, żelazne ppostacie świętych. Podejrzewam, że kradzione na sprzedaż. Prócz tego masa rzeczy codziennego użytku głównie wykopywana spod ziemi spalona.

a z tymi chusteczkami to nie lepiej przejechać cifem domestosem czy czymś w tym stylu?
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Pod ziemią to ja na pewno mam jakieś "skarby", jedną rurę czuję nawet pod stopami, ale jest tak głęboko, że pewnie wyciągnę ją dopiero przy przekopywaniu. :lol:

Jeśli chodzi o chusteczki, to półśrodek. Nie chciałam używać ciężkiej chemii, póki nie mam wody do przemycia potem powierzchni. A niezbyt mi się widzi nosić taki kawał po kilkanaście baniaków. Na zimę woda jest u mnie na działkach odłączona, włączają bodajże pod koniec marca. :)
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Wiktorio przeczytałem cały wątek i będę kibicował. Już teraz widać kobiecą rękę, po uprzątnięciu wnętrze zrobiło się całkiem przytulne.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Nie wiesz jak bardzo Ci zazdroszczę. Taka działka to skarb. Dawaj jak najwięcej zdjęć..
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

A przeterminowane kwiatki wysiej, może coś wzejdzie. Kilka razy siałam przeterminowane, czasami z sukcesem, czasem nie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

:wit Witam wszystkich tego późnego wieczoru. I częstuję świeżo upieczonym, jeszcze ciepłym, przepysznym chlebkiem. :D Mój drugi wypiek chleba w życiu. Zakwasik się spisuje, oj spisuje.
Obrazek
Obrazek

anido, zamierzam je wysiać oczywiście :D Nie wiem, co z tego będzie, ale przecież nic mi nie szkodzi. Może akurat wyrośnie coś pięknego. Zwłaszcza, że te opakowania były nawet nieotwarte.

Zefirko, wiem, wiem. ;:108 Bo sama jeszcze ledwie tydzień temu patrzyłam z zazdrością na posiadaczy własnych kawałków ziemi. Będę dawać zdjęcia każdych zmian, porządków, sukcesów i porażek, o to nie masz się co martwić. :D Uwielbiam patrzeć potem na zdjęciach, jak to wszystko się zmienia.

Seniorze - wolisz, żeby zwracać się po nicku czy po imieniu? :) Dziękuję za zainteresowanie i za kibicowanie, trzymanie kciuków przyda mi się bardzo. W sobotę będę znowu na działce i znów robota pójdzie pełną parą. Mam zamiar do końca marca względnie działeczkę przygotować pod pierwsze roślinki.
Wnętrze jeszcze nie jest całkiem uprzątnięte, ale... przyznam, że sama jestem całkiem zadowolona z tej zmiany. To jedno cyknięte zdjęcie z azaliami napawa mnie optymizmem, że może jeszcze będzie z tego piękna perełka.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Cieszę się bardzo, że założyłaś swój wątek!

Działka ma potencjał, a altanka jest w naprawdę dobrym stanie. Altanka, prąd, woda... czego chcieć więcej :wink:
Jeszcze raz gratuluję wejścia w posiadanie działki!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Wiktorio mnie jest obojętne jak kto się do mnie zwraca. Swoją drogą chlebek wygląda apetycznie.
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

:)
Nie jest tragiczna. A ja dopatrzyłam sie pieknych obrazów.

Hm, ja tylko nie mam pojęcia jak sprawy prawne, bo naprawisz , urządzisz narobisz sie jak wołek i ktoś z pozostalej Rodziny moze sie dopomniec o swoje prawa do działki.

Warto bardzo uregulować te sprawy.

Trzymam kciuki za Ciebie i Mamcię,
A szkoła?
Sylwia
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Oznajmiam, że dla stworzenia przyjaźniejszej atmosfery będę zwracać się po imionach, jeśli są podane. Jeśli ktoś sobie nie życzy, nie ma problemu, tylko proszę napisać. :wit

Ula, no z tym prądem i wodą to naprawdę trafiłam, na mało której działce jest. :D A tu chyba podłączone było głównie dlatego, że bardzo blisko do skrzynki - jest tuż naprzeciwko działki.
Dziękuję za gratulacje :) I proszę o trzymanie kciuków, żeby wyszło tak sprawnie i dobrze jak u Ciebie.

Sylwio, sprawy prawne uregulowane :) Mam w teczce w domu papier własności, w zarządzie ROD wszystko dogadane i załatwione dokumenty, udało się nawet w ten sam dzień złapać notariusza, żeby przed nim sporządzić umowę. Z całością wyrobiłam się z tatą w niecałe... 2 godziny ;:306 Od otrzymania dokumentów z zarządu ROD do powrotu z nimi od notariusza. Gdyby potrwało to choćby pół godziny dłużej, musiałabym czekać ponad miesiąc na zebranie zarządu, żeby mi zatwierdzili papiery. Więc to niesamowite szczęście :D

Do szkoły dopiero wczoraj wróciłam po feriach :) Póki co jest ok, choć cisną nas niemiłosiernie i prawa ucznia to były tylko w tym roku przekraczane tyle razy, że... no cóż, po dwusetnym przestałam liczyć. ;:306
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Dzień dobry, Wiktorio! Super, że założyłaś wątek!
Powiem Ci tak: działka wcale nie wygląda najgorzej, a że jest bałagan, bo nie była używana, to normalne. Koleżanka na swoim ugorze trzy dni przedzierała się z sekatorem, żeby w ogóle dojść do altanki (całą działkę miała porośniętą dziką różą i pnącą Super Dorothy ukorzenioną w milionie miejsc ;:202 My z kolei przejęliśmy gospodarstwo po moich dziadkach, do którego przez lata wujkowie i ciocia zwozili to, co im w mieście nie potrzebne. Wyobraź sobie, ile mieliśmy śmieci z pomieszczeń gospodarczych o powierzchni ok. 300m2 ;:130 Samych szmat i ciuchów wywieźliśmy 21 worów 120l ;:202 U siebie powoli wszystko doprowadzisz do ładu. Najgorsza będzie woda w piwnicy... Najlepiej porozmawiaj z gospodarzem i sąsiadami, jak wyglądają wody gruntowe, czy są drenaże, czy są rowy odprowadzające itd. Bo jeśli nie ma żadnego odprowadzenia, a piwnica nie ma porządnych fundamentów i wylewki od spodu, to albo fachowe osuszanie i uszczelnianie (a to nie jest tanie), albo wyprowadzić drenaż na zewnątrz i zasypać. Widzę, że masz sporo narzędzi, w tym podkaszarkę (super sprawa), więc jest czym pracować. Te deski, o których piszesz, to te złożone pod ścianą z zaokrąglonym końcem? Jeśli tak, to są to sztachety na płot :) Jeśli leżały ładnie ułożone i się nie wypaczyły, to masz gotowy materiał na ogrodzenie. Super, że mama chce Ci pomagać, a tatą się nie martw - jak będzie mógł sobie w spokoju pomajsterkować, a jeszcze będzie widział Twoją radość z jego pomocy, to i on się przekona :wink: To bardzo ważne, że znalazłaś swoje miejsce na ziemi i sposób na "odlot" od spraw codziennych. Wielu z nas traktuje grzebanie w ziemi jak terapię :wink: żeby nie zwariować. Życzę Ci, żeby zapał Cię nie opuszczał, bo już widzę, że to będzie piękne miejsce!
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Pizza, serduszko ureguluj w jakikolwiek prawnie, cokolwiek na papierze. Bo tak na tzw. gębę..... jak ktoś zobaczy mozliwości działki po opracowaniu jej.... uważałabym na ludzi......
Sylwia
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Pizza pisze:sprawy prawne uregulowane
Czytać proszę dokładniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”