Foxowej urosło cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

A to jest tylko część bakłażanów ;:224

Na mojej liście znajdują się jeszcze inne. W sumie wszystko co wysiałam prezentuje się o tak :

Patio
Listada di Gandia
Violetta Lunga
Ping Tung
Long Purple
Apple Green
Pumpkin on The Stick
Golden Egg
NN ala Vernal
NN Skoanna długi

Papryk nie przedstawiam, bo mam całą listę,a część jeszcze nie doszła z Akcji Wymiany.
Pewnie coś jeszcze mi dojdzie, bo się zaangażowałam w akcję Ziarna Dobrej Nadziei,która przywędrowała do mnie z innego portalu.
Bardzo takie akcje mi się podobają , bo wybrana roślina jest symbolem wzajemnego szacunku, tolerancji i dobrych myśli o drugim człowieku poprzez hodowlę warzyw (krótko mówiąc - ktoś wysyła nasionko i staje się ono wyjatkową rośliną,którą hodujemy wraz z ciepłym uczuciem ). Ponieważ założenie jest takie,że darczyńca nie podaje co to za roślina to jest to tym ciekawsze.

Co do warzyw ja uwielbiam. Nie mam jakiegoś pędu do jedzenia tego, ale sama hodowla i dbanie o to sprawia mi wielką frajdę.
Bakłażany wysiane mam jako pierwsze, zastanawiam się co dalej. Moja lista jest dłuuuuuga.
I kto by pomyślał, że w nowy rok wchodziłam bez żadnego nasiona.... ;:224
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Wiele ogrodów działkowych na terenie Krakowa zlikwidowano, pamiętam ogródki na Olszy, dziś tam są bloki, takich miejsc jest dużo, dziś są w tych miejscach osiedla zamknięte.
Długie masz te liście wysiewów. Bakłażanów nigdy nie próbowałam sadzić, nawet nie wiedziałam, że jest tyle odmian ;:185
Najważniejsze, że sianie sprawia Ci przyjemność, nadwyżki owoców rozdasz koleżankom w pracy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dorotko
Jeśli mówisz o terenach przy Lublańskiej to właśnie tam mieliśmy poprzednią działkę, o której napisałam. Dokładnie gdzieś na przełomie tego ogrodzonego osiedla a parku z piękną fontanną gdzies na jej wysokości. Pamiętam jak z poprzednim psiakiem chodziłam tam kiedy wszystko było już zgładzone i zamieniało się w dzikie chaszcze. To było takie smutne, stałam i odtwarzałam sobie pół swojego dzieciństwa, znalazłam krawężnik z moją starą piaskownicą i rozpoznałam ścieżki między naszymi iglakami... W sumie to stało się bardzo szybko,nagle nam powiedzieli że teren już jest sprzedany.
Kiedyś może znajdę zdjęcia tamtej działki. Tam to było urządzone- wzdłuż całego płotu był szpaler piwonii, kilkadziesiąt krzaków, była solidna altana z piwnicą ,kominkiem i pokojami do spania, placyk zabaw, huśtawki, wielka jabłonka z domkiem na drzewie i kilkumetrowa tyka na której w kształcie tipi pięła się zawsze fasola. Tam to był taki ROD z prawdziwego wydarzenia.
Aż łzy napływają do oczu, ale na szczęście mam słabą pamięć i ten obraz mi się z czasem rozmywa.
Btw ta Olsza to chyba już nie Olsza a teraz Prądnik Czerwony po zmianie granic dzielnic.

Z bakłażanami warto spróbować. Mnie od zawsze kręciły ich kwiaty. Są piękne, uwielbiam je.
Lubię też je jeść, kroję w cienkie paski i zawijam dowolne nadzienia, zasmażam, dodaję do tarty, ale jakoś nie kładę nacisku na owocowanie. Darzę je sympatią za fajne ozdobne owocki.

Moja lista wysiewów jest makabryczna. W sumie, a co mi tam, mogę przedstawić :
  • Dyniowate
    Dynia
    Hokkaido
    Muscate de Provence
    Olbrzymia
    Butternut
    Melonowa Żółta
    Makaronowa
    NN moja (Persil)
    Sweet Meat 2x


    Tykwy
    Birthouse
    Legendaria Siceriaria - Butelkowa Ozdobna.

    Cukinia
    Astra Polka (zielona)
    Atena Polka (zółta)

    Ogórek
    Izyd F1
    Kiwano ( kolczasty słodki)
    Bób
    Bizon
    Windsor Biały
    Karmazyn
    Jankiel Biały
    Dragon

    Groszek
    cukrowy Iłłowiecki

    Cebula
    Siedmiolatka

    Marchew
    kolorowa (mix) - biała, kremowa, żółta, fiolet,pomarańcz
    Fasola
    karłowa żółta
    karłowa fioletowa

    Wiosenna zieleninka :

    rzodkiewka
    kolorowa mix4kolory
    Lucyna
    szpinak
    Matador
    Pietruszka
    Moss Curled (karbowana)
    Festival (gładka)
    Koper
    Kozak
    swój zbiór
    Sałata
    dębolistna
    Spicy Mix
    Masłowa Królowa Majowych
    liściowa LOLLO
    masłowa Justyna
    rukola
    rzeżucha
    Bazylia
    czerwona swoja
    cynamonowa

    Kukurydza ozdobna
    truskawkowa czerwona
    truskawkowa czarna AWN
    mix bordowa AWN
    żółta własna

    Rodzynek brazylijski
    niski AWN
    kupny
Oczywiście brakuje pomidorów i papryk, uzupełnię jak dojdą.
No i kwiaty, a tych jak się okazało wcale nie mam mało ;:224
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Matko jedyna.. :shock: to Ty z hektar potrzebujesz i jeszcze mnóstwo pracowników.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Powiem szczerze, że poprawia mi humor świadomość, że nie jestem jedyną osobą, którą ponosi z nasionkami. Ale na pewno świetnie dasz radę. :) Na wiosnę w końcu każdy skrawek ziemi się poszerza i mnoży, prawda? ;:306
Na pewno jeszcze będą w sezonie piękne widoki tych wszystkich roślinek. ;:108
Tylko kiwano nie sadź nigdzie, gdzie Ci może zagłuszyć inne rośliny! To jest chwaaaścior straszny, nieupilnowany polezie wszędzie. A co do jego owoców, mi nie smakują (choć zapach mają super) i dlatego mocno się zastanawiam, czy siać, ale może też w donicę wsadzę jeden krzaczek - ot, żeby nie musieć za bardzo się przejmować, że wylezie. No i jest bardzo przyjemny dla oka.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Ej dziewczyny dziewczyny, no co Wy? To okrojona wersja jest :;230
Serio. Kusilo mnie jeszcze trochę innych roślin ale dałam sobie spokój.
No i nie ma w tym papryki i pomidorów.

Z ogórkami to mój debiut. Zobaczymy jak mi wyjdzie. Dla kiwano mam pewne propozycje jako pnącza, nawet zastanawiałam się czy nie wstawić młodej na tipi ale tu chyba prędzej się odnajdą tykwy.

Jeśli chodzi o pracę to bardziej jak pomagiera mi potrzeba czasu. Tak to pomału dam radę. Wszystko czego będzie za dużo może zabierać koleżanka (i jest chetna) albo mogę zawozić na wieś.
Nic się nie zmarnuje. A ja staram się zachować rozsądek i siać po tyle ile mi potrzeba czyli po 1-2 szt. Tak mi to idzie...średnio.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Maju właśnie te działki pamiętam może dlatego, że mieszkałam niedaleko, może dlatego że na tych działkach była świetlica i moja siostra miała tam wesele, pamiętam też, że bardzo szybko zniknęły, zostały zrównane. Moi rodzice mieli działkę przy ul. Gdańskiej, dzierżawili kawałek pola przy domku jednorodzinnym, pamiętam że ich stamtąd wysiedlili, dziś chyba i tam jest osiedle, ale tego nie jestem pewna. Masz rację po drugiej stronie ulicy to już jest Prądnik Czerwony, wtedy dopiero powstawały tam pierwsze bloki, odległa przeszłość. Okolica bardzo szybko się zmieniała, dziś dla mnie nie do poznania.
Szkoda, że mojej kuchni nie robię tarty, trzeba chyba zmienić menu na zdrowsze z talerzem pełnym warzyw.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Wprawdzie mieliśmy działkę od drugiej bramy (tej od parku) ale doskonale pamiętam ten teren, świetlica była i był też fajny plac zabaw, na którym spędziłam pół dzieciństwa.
Z tym Prądnikiem to namieszali totalnie -teraz się chyba zaczyna już na wiadukcie przy Rakowicach. Ja sama się w tym gubię. A niech mnie ktoś zapyta gdzie jakaś ulica.... ;:224

Tarty są super. Pomagają mi w sezonie przerobić te wszystkie plony i są swietnym szybkim daniemw stylu 'coś z niczego'. Polecam. Szczefólnie jak masz swoje pory.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majka twój temat czytam od dawna, od czasu jak dostałaś działkę i robiłaś prace porządkowe.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Ooo to bardzo miłe :)
Aż nie mogę uwierzyć, że dopiero teraz się ujawniłeś. Zapraszam częściej do aktywności w wątku, bardzo lubię jak jest nas dużo i tworzy się ta niezwykła rodzinna atmosfera :)


A co do naszych poczynań działkowych to wracamy chyba do obiegu. Młoda zdrowa, wróciła do przedszkola.
We czwartek wolne, wiec pewnie popędzę na działeczkę. Mam ochotę coś poprzycinac.

W wysiewać coraz większy ruch.
Przed pracą szybko zerknęłam w torebki i są nowe skierowane nasiona. Tym razem papryka Explosive Ember i 2 baklażany : Golden egg i mój z nasion Patio.
No to już nie ucieknę. ..
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

No to widzę otwierasz już u siebie sezon :) Super!
A ode mnie dzisiaj rano wyszedł Specjalny List dla Ciebie. Wiesz, z czym. Uprzedzę tylko, że lista z nasionami chyba Ci się wydłuży jeszcze o kilka pozycji. ;:306
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majka przeczytałem od deski do deski, lecz nie chciałem pisać nie mając własnego tematu, który założę już niedługo :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Maju i ja się wreszcie melduję w nowym wątku ;:131 :wit
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”