Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Wspomnienia sezonu różanego 2018

Post »

Witaj.
Przyszłam z rewizytą i nacieszyłam oczy pięknymi różami.
Całkiem sporą kolekcję już zgromadziłaś. Trzeba trzymać kciuki za łagodną zimę i w tym roku będą jeszcze piękniejsze.
Zwróciłam też uwagę na piękną magnolie :D Czasami żałuję że to takie wielkie drzewa i nie można ich posadzić dużo :lol:
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wspomnienia sezonu różanego 2018

Post »

Witaj Tulipanko
Dziękuję za miłe słowa, magnolię mam tylko jedną, choć kiedyś kupiłam mężowi na urodziny żółtą magnolię , wsadziłam do gruntu i mężowi zachciało się podwyższyć teren , trochę ją wyżej podsypał i to był jego błąd. Niestety obumarła i musiałam w następnym roku usunąć tego umarlaka.
No cóż człowiek uczy się na błędach.
Od tej pory mąż zajmuje się ogrodem ale tylko pod moim nadzorem , pomału idzie mu coraz lepiej.
Podzieliliśmy się pracami w ogrodzie, on ma warzywa i drzewa owocowe a ja kwiaty.
W tym roku planuję wydłużyć rabatę wzdłuż ogrodzenia, czeka masa pracy , przekopanie ziemi i usunięcie chwastów, nadanie kształtu rabatkom i wpasowanie istniejących 4 drzew owocowych , których obecnie nie można usunąć.
Zastanawiam się jakie posadzić rośliny, które wytrzymałyby pod drzewkami.
Pooglądam Wasze ogrody może coś mi zaświta w głowie.
Dla Ciebie moja róża nn
Obrazek
Dziękuję za odwiedziny.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wspomnienia sezonu różanego 2018

Post »

:wit Witaj Ewciu. Róże piękne,ale te yuki :shock:. Powodzenia w nowym sezonie.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wspomnienia sezonu różanego 2018

Post »

Witaj Kasiu :wit
Fajnie ,że odwiedziłaś mój młody ogródek .
Yukki faktycznie w zeszłym roku były okazałe, nawet sąsiadki mi troszkę pozazdrościły ich.
Na jesień obdarowałam je po jednym wielkim krzaczku (jedna z nich rozdzieliła go sobie i posadziła przy wejściu na posesję).
Już nie mogę doczekać się wiosny ;:65 ,żeby już wyjść do ogródka.
Choć znając życie potem może mi brakować czasu na prace ogrodnicze z uwagi na moje plany z nim związane.
Bo człowiekowi co rusz coś do głowy przychodzi a pracować zawodowo też trzeba.
Pozdrawiam bo pora ;:19
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witam :wit
Nadchodzi nowy sezon, na nowe rabaty kupiłam 2x serduszka , irysy i lilie, choć w marketach ciągle mało roślinek.
Czekam na bogatszą ofertę.
A co Wy zakupiliście?
Piszcie może i ja skorzystam z Waszych podpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Dzisiaj byłam w markecie i zobaczyłam już w sprzedaży róże oczywiście nie mogłam się powstrzymać i kupiłam
Obrazek
różową:L a ,Minuette, Tom Tom,
czerwone: Dame de Coeur,Mr Lincoln,Queen of Bermuda,
białą: Virgo , żółtą Golden Perfume i Kronenburg .
Czekam na dalsze oferty sklepów.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Hej Ewa ! Jakie Ty masz niesamowite róże ! ;:oj Widać że bardzo o nie dbasz ! ;:303
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Dzięki SEBA
Nie jestem jeszcze ogrodnikiem z dużym doświadczeniem ale staram się i też popełniam niestety błędy, choć jak niektórzy mówią człowiek uczy się na błędach. Tylko czemu cierpią na tym roślinki. ;:134 ;:145
Dzisiaj wsadziłam kupione różyczki do doniczek i dałam do chłodnego pomieszczenia,jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłam maleńkie kwiatuszki wcześniej tam umieszczonych 2 doniczek z serduszkami kupionymi (kłącza) w Obi .
Mam w planach założenia rabatek wzdłuż ogrodzenia (półkole), jedną już przygotowałam pod roślinki gdy pogoda była słoneczna, obecnie jest zimno, pada i wieje tak więc muszę się wstrzymać od prac w ogródku. Ale czekam cierpliwie ;:224
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Niesamowita ilość róż w Twoim ogrodzie! I kolejnych przybyło :) Ja dopiero zarażam się "różyczką", idzie mi to dość powoli. Juki mają imponujące rozmiary :)
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Widzę, że mamy na forum nową różomaniaczkę :D Ładnie Ci kwitlły, a w tym roku urosną i będą jeszcze piękniejsze.
Moja NN to chyba orient express - teraz jestem już prawie pewna!
I kolejne zakupy różane już poczynione :wink:

Pod drzewami to zależy ile tam jest cienia - jeśli są blisko siebie, to tylko rośliny cieniolubne.
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

:wit
Witaj. Kwieciście u Ciebie! Ile nowych róż! Super. Oby wszystkie okazały się właściwe co do opisanej odmiany.
Będę do Ciebie zaglądać - choć z ostrożnością i czujnością, bo nie chcę pozwolić sobie na "różane choróbsko", a widzę, że u Ciebie króluje przysłowiową pełną gębą. ;:306 Cuda masz w ogrodzie.
Z przedstawionych na początku najbardziej podoba mi się "Anna Purna", niezwykle lubię takie śnieżnobiałe kwiaty. Czy ona pachnie?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

O jejku, ale dużo różyczek już zakupiłaś :lol:
Ciekawa jestem jak będzie ze zgodnością, bo z tymi 'kartonikowymi' różnie bywa.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witajcie
FRATE
Niedawno sama doświadczyłam różyczkomanii tak więc Cię mogę uprzedzić, że jest to choroba nieuleczalna i nasilająca się.
Róże są wsadzone do doniczek i odstawione w chłodne miejsce , czekają aż im zrobię rabatki (jedną już zrobiłam)
Juki zasilane były pokrzywami i miały zmienione miejsce na bardziej gliniaste + dobre warunki klimatyczne w zeszłym roku dały fajne efekty.
Życzę aby spełniły Ci się ogrodowe marzenia i powodzenia w" zwalczaniu " tej choroby ;:306
MINNIE
Odstęp między drzewami jest ok 4-5m i trochę słońca tam dochodzi, myślę że powinny sobie poradzić , jeśli nie to przeprowadzka będzie czekać i gałęzie drzewa trochę zostaną podcięte.
PIZZA
Anna Purna to moja miłość , pachnie przecudnie, trzyma się prosto , jest śnieżnobiała, w miarę trzyma się na deszczu choć jak cały czas pada też trochę przebarwia się. Jak będę miała okazję to dokupię ją w maju na giełdzie kwiatowej u nas.
Choróbsko to jest postępujące i uzależnia :;230 ale kiedyś skończy się z uwagi na brak miejsca w ogrodzie (choć nie mam pewności)
Planuję jeszcze dokupić parę białych róż (do towarzystwa bordowym) ale muszę poszukać w necie odpowiednich odmian.
Podoba mi się Elfe lecz nie jest ona śnieżnobiała no i pnie się ona w górę a w moim przypadku nie jest to wskazane.
TULIPANKO
Sama jestem ciekawa zgodności odmianowej bo jeszcze w tesco nie kupowałam róż i nie wiem jak to będzie, trzeba pewnie poczekać i okaże się. W zeszłym roku biedronkowe w większości mi się zgodziły, w aldi nawet kolory się nie zgadzały i w auchan workowane kolory tak odmiany niekoniecznie no ale cóż , jak się ma trochę mniej kasy w portfelu to trzeba się z tym liczyć.
Choć i niespodzianki bywają miłe, tak było z moją Rapsody in blue, gdzie nawet trafiły mi się 2 szt. w woreczku i kolor sprawił mi radość (bo w opisie miała być różowa).
Dalej będę polować na roślinki, mój M to nawet nie zwraca już mi uwagi bo wie ,że jak idę na zakupy to i tak muszę z czymś przyjechać.
Pozdrawiam wszystkich na forum i będę Was podpatrywać a nuż jakaś wena twórcza się pojawi.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”