Papryka w doniczce, na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Tutaj masz siewki z liścieniami: http://niepodlewam.pl/wp-content/upload ... 24x768.jpg
A tu masz siewkę puszczającą pierwsze listki właściwe: http://images66.fotosik.pl/762/f07df67bb502cad2med.jpg
Poznasz na pewno, bo bardzo się różnią od pierwszych. :) Sądzę, że te dwa listki, o których piszesz, to są jeszcze liścienie. Póki ich nie wykształcą, to poczekaj, bo możesz niechcący zrobić siewkom krzywdę, są bardzo delikatne na tym etapie. Dadzą radę jeszcze trochę czasu w jednym pojemniku. Ale do doniczki 5L raczej nie sadź więcej niż jednej sadzonki, będziesz miał problemy z podlewaniem i nawożeniem latem i dwie sadzonki mogą za bardzo konkurować ze sobą w tak małej doniczce.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

dopplerefekt pisze:hej,

Czy w doniczce 5l moge posadzic dwie sadzonki papryki czy tylko jedna?
To zależy jakie masz odmiany ?
Jeśli mają to być niewielkie krzaki , to "od biedy" w jednej doniczce dadzą radę ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
dopplerefekt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 lut 2019, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Hej, dziękuje kochani za odpowiedzi!

Tak to w takim razie nie są liście właściwe wiec poczekam jeszcze.

A co do pytania jaka to papryka, to ciężko mi się przyznać ale posadziłem zwykła paprykę słodka i paprykę chili tez z nasion które wyciągnąłem z owocu, no i jak z waty przesadzałem do ziemi to mi się pomyliło także pewnie dowiemy się dopiero jak wyrośnie... wszystkie posadzę do takich samych doniczek. Szkoda tylko tych sadzonek bo mam ich dużo a miejsca w domu mało. Gdyby to była wiosna to bym wystawił na balkon lub przesadził do ogródka.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Resztę siewek, o ile masz miejsce, możesz po wykształceniu pierwszych listków popikować np. do kubeczków plastikowych, taki 250 ml powinien starczyć jednej sadzonce. Potem w maju albo dajesz do już właściwych doniczek na balkon, albo do ogródka, skoro masz. :) Te krzaczki mogą Ci porosnąć małe, ale mogą i dość duże, jeśli nie wiesz, co to za papryka.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Po raz pierwszy trafiła mi się siewka papryki z 4 liścieniami ;:oj
Z trzema liścieniami już miałem do czynienia ... ;:333

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Cyklon po przepikowaniu do kubków 0,5l

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Update - trzy tygodnie później

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Papryki uprawiam od kilku sezonów i u mnie zdecydowanie lepiej udają się w donicach niż w gruncie.

Obrazek

W tym roku pogoda dopisała, więc ładnie zdążyły wszystkie dojrzeć. Bardzo smaczna okazała się mała słodka pomarańczowa (nasiona wydłubane ze sklepowej papryki).
Obrazek

Co do urody, to numerem 1. była w tym sezonie Chinese 5 Color.

Obrazek
Franek07
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 cze 2020, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problemy z liśćmi papryki w donicy

Post »

Witam

Na wstępie dodam ze jestem nowym użytkownikiem na tym forum i amatorem w dziedzinie uprawy papryki jest to mój pierwszy raz.
Od jakiegoś czasu zauważyłem że jedna papryka ma problemy z liśćmi, zdjęcia zamieszczam w linku
Papryki są w 12 l donicy przesadzone jakiś czas temu, nawożone Substralem "magiczna siła do pomidorów" raz na 7-10 dni , papryka dzieli doniczkę z inna papryką . (Habanero Orange i Serrano) przy tej drugiej występuje właśnie ten problem . od tygodnia papryki są cały czas na dworze

https://www.fotosik.pl/zdjecie/561d371166ba159b
https://www.fotosik.pl/zdjecie/84ab97a22df0d52a
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4b7545e575916a47
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6784c5b95b69cbeb
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

:wit

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Czy ma sens zimowanie papryki słodkiej, która owocuje po raz drugi (zakończyła ponowne kwitnienie ze trzy tygodnie temu, małych papryczek będzie 4-6).

Papryka to California Wonder, ma się całkiem dobrze, jeśli nie liczyć walki z przędziorkami, ma tym razem nawet więcej owoców niż przy pierwszym kwitnieniu, uprawiana w dużej donicy/skrzyni na dość ciepłej werandzie /ogrodzie zimowym (o ile nie będzie mroźnej zimy, bo dogrzewać raczej nie będę, to z 18 stopni utrzyma się), na którą niestety już za ok. miesiąc słońce, nawet jeśli będzie świecić, przestanie dochodzić (wróci pod koniec stycznia). Pierwsze dojrzewanie owoców trwało wieczność - 3 papryki zjedliśmy parę tygodni temu. Zastanawiam się czy zostawić ją w charakterze kwiatka domowego czy odzyskać połowę donicy (na drugiej połowie rośnie Anaheim, obsypany paprykami, drugie owocowanie, papryki i większe i więcej niż w czerwcu/lipcu :lol: ) i coś posiać - jakąś sałatę może lub rzodkiewki.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Wstawię link do filmu o zimowaniu papryki .https://www.youtube.com/watch?v=9vO-_Wh ... CIspeci%21
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Rany, nawet mi do głowy nie przyszło, że tak się da :lol:
Dzięki!
Potrzymam w takim razie tą moją paprykę do czasu aż słońce już przestanie dochodzić do werandy, zobaczę na jakim etapie są małe papryczki i albo potrzymam aż dojrzeją albo od razu zamienię w wersję do zimowania. To będzie ciekawy eksperyment :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”