Papryka w doniczce, na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Moi drodzy! Muszę Wam o tym napisać... znalazłam stare nasiona filius blue z informacją, że należy je wysiać do grudnia 2013. Hmmm... coż wyłożyłam je - sztuk 8 na ligninę i czekałam.
Po dwóch tygodniach jedno nasionko wykiełkowało. Nie macie pojęcia, jak mnie to cieszy. :heja
Wsadziłam je do ziemi i już się pokazały liścienie.
Mam jeszcze stare habanero i poinsettie... Tak w ogóle jakie macie doświadczenie z żywotnością nasion papryczek?
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

limonkaa pisze:Ta papryka rubin duże ma owoce czy małe ?
Ja szukam do doniczek odmian papryk słodkich
Papryka Rubin ma małe, słodkie, ciekościenne owocki, jest uprawiana na mieloną przyprawę. Świeżą można jeść, jest aromatyczna, bardzo plenna. Wrzuć nazwę w wyszukiwarkę, opisała ją świetnie Morango. Ja uprawiałam w dużych donicach, w tym roku pójdzie do gruntu.

A z przeznaczeniem do donic wysiałam Trinidad Perfume i chilli NN.
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Posadziłam do donic słodkie papryki: niskie pomidorowe Iga oraz Dell Piquillo. Mają już pączki kwiatowe (te z pierwszego rozwidlenia usunęłam). Nie wiem co powinnam robić z wilkami wyrastającymi przy liściach poniżej pierwszego rozwidlenia - zostawić, czy usuwać?
Pozdrawiam, Małgorzata
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Ja sobie posiałam papryczkę doniczkową Artist.Nie wiem czy jej się uda zaowocować bo rośnie w tempie minimalnym i nadal jest maleńka. nie ma jeszcze pąków. Jeszcze nie wyrosła z kubka po śmietanie i może nie wyrośnie?
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Papryki też się przesadza głebiej ? po same liścienie?
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Papryka mi zaczyna marnieć. Rośnie w doniczkach i jest tylko podlewana wodą. Niczego nie zmieniałam a jej coś szkodzi. Może ktoś wie co to może być?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Talandriel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 lip 2018, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryka - więdnie, pomocy

Post »

Witajcie,

Mam problem z papryka. Hoduje już około 3 miesięcy i ostatnio z dnia na dzień zaczyna opadać. Nie wiem co się dzieje a bardzo chce ja uratować, pomóżcie proszę. Poniżej zdjecie.
Obrazek
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Ciężko powiedzieć - kiedyś też sporo hodowałem w pojemnikach(w butelkach 5l) papryki i pomidorki między innymi, więc przerobiłem sporo problemów... wstaw może większe zdjęcie albo opisz coś dokładniej - kiedy podlewasz, jakie są to pojemniki(pojemność), na moje oko to coś z korzeniami, "duszą się"- a to może być spowodowane np złym drenażem, za bardzo zbitą masą korzeniową ( zbyt ciasne pojemniki co tez prowadzić może do zakwaszenia gleby a to do całej masy problemów) . Z tego co widzę to doniczki są zdecydowanie za małe- 5 litrowe wiaderko/butelka to minimum dla takiej standardowej papryczki a i tak są problemy z nawodnieniem i uzupełnieniem wypłukiwanych składników pokarmowych- gł. wapnia. Jeśli dało by się wyciągnąć bryłę korzeniową- np odwracając jakoś do góry nogami te doniczki to może pokaże się przyczyna o której mówię.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Czy one są w korytku? Jeśli tak, to po prostu za mało miejsca mają.


Mój doniczkowy kundelek całkiem sobie radzi, mimo tego że jest w półcieniu.
Obrazek
Obrazek
Talandriel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 lip 2018, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Hej dzięki wielkie za informację.

Już piszę o szczegółach i dorzucę zdjęcie. Całośc czyli 3 sztuki papryki są w skrzynce balkonowej z systemem nawodniającym. Tzn jest w srodku taka wkladka plastikowa z której w jednym rogu jest wlew wody ze wskaznikiem, ala czerwony ping-pong. Z tego co pamiętam to są 50cm. Na dno wysypałem keramzyt, tylko tak zeby przykryc ten system nawadniajacy i reszte uzupełniłem ziemią.
Z desperacji z chęci ratowania tych roślinek w nocy o 1 dosypałem im do ziemi nawozu do warzyw i podlałem obficie wodą i jakby trochę odżyły.
Mam teraz dwie koncepcję, albo ten nawóz pomógł albo woda. Ogólnie staram się codziennie sprawdzać, czy wskażnik poziomu wody pokazuje że jest pełno, tak żeby miały wodę, aczkolwiek kilka deszczowych dni, nie dolewałem wody no bo właśnie, dużo padało i nie chciałem żeby zgniły od nadmiaru, szczególnie że ten system nie ma odprowadzania nadmiaru wody. Możliwe ze potrzebowaly jednak więcej wody... Ciężko powiedzieć.

Mam obok miejsce w skrzyncę, myślicie, że powinienem jedną przesadzić? Inna sprawa bardzo mocno poszły mi w górę i przy wietrze i ciężarze papryczek boję się że wypadną z ziemi. Macie może pomysł co można z tym zrobic?
Obrazek


Obrazek


Obrazek
dopplerefekt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 lut 2019, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

hej,

Czy w doniczce 5l moge posadzic dwie sadzonki papryki czy tylko jedna? wysialem sporo nasionek i nie wiem czy wyrzucic pozostale. Aktualnie maja okolo 4cm wzrostu, sa w plastikowych pojemnikach po pieczarkach, ulozone mniej wiecej co 1,5cm i mysle ze czas je juz przesadzic. czy moge to zrobic od razu do duzej doniczki?

bardzo dziekuje z gory za odpowiedzi i sorry za brak polskich znakow.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

Czy te siewki mają już wykształcone zaczątki pierwszego liścia właściwego ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
dopplerefekt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 lut 2019, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w doniczce, na balkon

Post »

hej, maja po dwa listki dopiero, ale sa gesto posadzone wiec nie wiem czy ich juz teraz nie rozsadzac. nie wiem dokladnie co to lisc wlasciwy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”