Wysokość podnoszenia słupa wody

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

No masz racje, o tym nie pomyślałam że pozaginany może być :P Dzięki.
Ola
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

player_ruda pisze:Jeszcze dopytam o jedna rzecz. Wspominaliście o oporach podczas tłoczenia tejże wody, jak dotąd widziałam węże do pomp takie karbowane ale czy nie lepszy byłby zwykły gładki wąż ogrodowy? Tam pewnie mniejsze opory niż w karbowanym :?
Zwykły zamieniłam na karbowany, który jest dużo lepszy. O obręczach zaciskowych pamiętaj:-)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Przy małych prędkościach przepływu, to może można zastosować. Ale jeśli potrzeba przesłać na większą odległość i przy pompie o wyższym ciśnieniu, oraz wydajności może się nie sprawdzić. W tym temacie jest dobry Senior, oraz dziad_Jag.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Te węże mają karby na zewnątrz, wewnątrz są gładkie.
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

A jaka pompa lepsza? Zwykła czy z regulacją przepływu wody? Bo zastanawiam się nad tą z regulacją tylko nie wiem czy taka regulacja ma sens.
Ola
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Lepsza z regulacją przepływu, bo jak będzie zima taka jak ta, to filtrację zostawiasz. Ale zmniejszasz pompę żeby nie wychładzała wody
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Podczas zimy niepotrzebna jest filtracja wody, ważne żeby był dopływ powietrza, czyli sztuczny przerębel i napowietrzanie wody za pomocą pompki powietrznej.
Z reguły pompy do filtracji mamy umieszczone głęboko w oczku i w zimie przy ujemnych temperaturach wychłodzą oczko. Nawet jeżeli podniesiemy pompę to i tak błyskawicznie woda będzie się schładzać. Chyba że cały układ hydrauliczny oczka nie ma styku z powietrzem na zewnątrz.
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Ja mam obecnie 7 C, na zewnątrz, serio uważasz, że schładzam wodę? Z osobistego doświadczenia uważam, że lepsza jest z regulowaną mocą. Teraz taką kupię, bo przy obecnej musiałam zdławiać moc. Moje ryby pobierają pokarm w zimie, nie wyob rażam sobie jak możńa powiedzieć, że filtracja jest niepotrzebna :shock:
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

A co będzie jeżeli temperatura będzie ujemna??? Ja mam jeszcze oczko całkowicie zamarznięte, lecz mam sztuczny przerębel i napowietrzam wodę. To wystarczy, aby ryby przeżyły. Sama filtracja wody w minimalnym stopniu ją napowietrza i ryby mogą się udusić.
Jeżeli dokarmiasz teraz ryby, to temperatura wody w twoim oczku musi być wysoka. Ryby w temperaturze wody poniżej +10 stopni przestają pobierać pokarm.
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Nieprawda, że ryby przestają pobierać pokarm poniżej 10C. Koi jedzą też pod lodem. Oczywiście specjalny zimowy. Jak spada temp, to wyłączam pompę i zostawiam samo napowietrzanie, z przeręblem.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Czyli tak jak pisałem powyżej, gdy temperatura w zimie spada poniżej +4 stopni to filtr nie powinien być załączony. Wszędzie piszą, że ryby w temperaturze wody poniżej +10 stopni przestają pobierać pokarm poczytaj sobie https://mojafirma.infor.pl/nieruchomosc ... odnym.html
Zgadza się to z moimi obserwacjami. Karmienie ich podczas zimy jest ryzykowne (na wiosnę mogą być chore i słabe). W zimie największa temperatura wody panuje na dnie zbiornika i wynosi zawsze +4 stopnie. W tej temperaturze ryby zapadają w letarg i nie pobierają pokarmu.
Awatar użytkownika
Ensata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 sty 2019, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Czytaj sobie, moje ryby przeżyły 5 zim w doskonałym zdrowiu. Twoje pierwszą, nie do końca. Jak ja znam coś tylko z teorii, to się nie wypowiadam. Ja czym opracowania ichtilogów i hodowców. A nie forum Castoramy
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Wysokość podnoszenia słupa wody

Post »

Pisać sobie mogą a ryby swój rozum mają i zapotrzebowanie na pokarm też.


W okresie zimowym chodzę na ryby.
Biorą całkiem nieźle zarówno drapieżniki jak i białoryb.

Oczywiście oczka wodne to nie są naturalne zbiorniki i z ilością i rodzajem pokarmu trzeba uważać przez cały rok.
W okresie zimowym ich metabolizm zwalnia więc i zapotrzebowanie na pokarm spada.
Ale istnieje i wrzucenie do przerębla raz na miesiąc opakowania robali im nic nie zrobi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”