Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola_rud
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lilie FOTO -SEZON 2016, 2017, 2018

Post »

Dzień dobry,
Wszyscy macie przepiękne okazy lilii.Zachwycające kolory.
Proszę o poradę, niektóre moje lilie rosną ładne do czasu, potem wypuszczą pąki i one zaczynają usychać, i odpadają. Co z nimi nie tak?
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Moje lilie wystawiły już pędy z ziemi . Nie wiem co jest grane . Szachownica też, jak na złość. Czy mam już się bać, że wiosną nic nie będzie kwitło ? Proszę o podtrzymanie mnie na duchu ;:145 .
le1in
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 sie 2016, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Mam ten sam problem. Moje lilie posadzone na początku września mają po 40 cm wzrostu.Co z nimi począć?
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dołączam z liliowym problemem, chociaż nieco odwróconym... Niektóre do tej pory nie raczyły zaschnąć, liście zielone jak w środku lata... I co z nimi? Obciąć po prostu?

Prawdę mówiąc zaczynam się obawiać, że zmiany klimatyczne nieco namieszały w kalendarzu sadzenia. Za długo jest ciepło, i dlatego cebulowe wychodzą za wcześnie. Tak myślę. W ubiegłym roku lilie sadziłam w październiku, a tulipany w ogóle w listopadzie - wiosną wyszły ładnie i o czasie.. Ale zawsze jest ryzyko, że zima przyjdzie wcześniej.
Takie długaśne pędy chyba nie dadzą się zabezpieczyć przed mrozem... A nie masz możliwości wykopania ich, posadzenia do donic i przetrzymania w jakimś chłodnym miejscu? Jak zaczną pokazywać pąki, no, to będziesz mieć lato w środku zimy.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
le1in
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 sie 2016, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Zeszłej zimy w działkowej willi pomarzły mi wszystkie sukulenty, dlatego ten pomysł odpada.Myślę o tipi z fizeliny. Może pomoże
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Spróbować nie zaszkodzi, jeśli nie będzie silnych mrozów,to może gruba warstwa zabezpieczy wystarczająco.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja swoje wykopię(te z zielonymi łodygami i dam do piwnicy-sucho,ciemno-szybko powinny uschnąć.Wtedy cebule wkopię do ogrodu. :roll:
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ale to wykopać chcesz lilie jeszcze nie zaschnięte co kwitły w lecie? Jeśli o to chodzi- to wg. mnie szkoda twojej pracy. Skoro myślisz je znowu wkopać do ziemi jak zaschną, to lepiej zostaw je na rabatach a one sobie same poradzą. Ja swoje wykopałam nawet z takimi zielonymi badylami ale tylko te, które zamierzam przechowywać aż do wiosny w doniczkach w chłodnym miejscu w piwnicy, czyli np. lilie orientalne albo lilie LO.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

wykopałam...
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Moja uparta lilia wreszcie zaczęła żółknąć. Uff. Nie mam pomysłu, jak się dopasować do tej zwariowanej pogody, postanowiłam, że po prostu wszystkie lilie (ależ to zabrzmiało, jak poetko co najmniej, a to zaledwie kilka donic...) zostawię tak, jak są. Niech sobie radzą.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Poradźcie co zrobić z liliami które bratowa dostała na święta od znajomych .Mają za ciepło w piwnicy i zaczynają pleśnieć.Poradzilam żeby je wsadziła do doniczek.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Wykąpać w czymś przeciwgrzybicznym - np. nadmanganianie potasu. I chyba faktycznie do ziemi. Chociaż nie wiem czy to pomoże, bo z ciepła to one nie pleśnieją - obawiam sie, ze mogły być podmarźnięte i dlatego pleśnieją.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Marzena lilii sie nie przechowuje w piwnicy, bo one nie mają łusek i albo pleśnieją albo wyschną. Dobrze Vimen radzi, wykąpać nawet w wodzie utlenionej, wysuszyć i do donicy, bo inaczej nic z tych lilii nie będzie
Pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”