Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jestem ciekawa jak ta cudna Grace będzie u mnie rosła czy tak jak inne angielki OTO JEST PYTANIE ;:224 Teraz jednak juz wiem jak je przywrócić do porządku i kto wie może zamiast ogórków i pomidorów znów zagoszczą tylko róże :;230 Achhh gdyby moje chciały tak kwitnąć
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, jesienne fotki bardzo klimatyczne. Szczególnie do serca przypadła mi rabata z czerwonymi olbrzymimi krzakami ;:215 Co prawda nie mam pojęcia co to jest :oops: , ale wyglądają niezwykle efektownie.
U mnie pada już drugi dzień i to bardzo obficie. Mam nadzieję, że i do Ciebie dotarły wreszcie opady i zasilą nieco rośliny w wodę. Ma być jeszcze dość ciepło, więc miejmy nadzieję, że nasze panny zdążą rozwinąć jeszcze trochę kwiatów i końcówka sezonu okaże się łaskawa ;:224
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam :wit

Lato nadal nie odpuszcza, dzisiaj naprawdę piękna pogoda ;:173 .
Od rana słońce, wiatru ani krzty. Można byłoby powiedzieć chwilo trwaj, złota polska jesień niech trwa i czaruje oczy pięknymi barwami jak najdłużej.


Dorotko bardzo lubię takie barwy, jesień ma swoje walory, zresztą jak każda pora roku. Im jestem starsza tym bardziej doceniam zalety każdej z pór roku.
Krzew, który wpadł Ci w oko to berberys, ozdobny przez cały rok. U mnie też ostatnio popadało, deszczy spokojny dobrze nasączył ziemie z czego cieszę się ja i moje roślinki. Od wczoraj wróciło lato, temperatury powyżej 20 stopni a w nocy nawet 13 się zdarzyło.
Oj naprawdę bardzo brakowało opadów w tym roku, rośliny bardzo źle zniosły suszę. Ja również ;:131

Jadziu z ogórków i pomidorów nie zrezygnuję, nawet dla róż. Takich świeżutkich nie dostanę na żadnym rynku, nawet Lidla :;230 Moja Grace marketowa, ale daje sobie radę, tylko wybrałam dla niej nieciekawą miejscówkę i teraz czeka na przeprowadzkę.
W tym roku nie powinnam się nawet wypowiadać na temat kwitnienia, bo i nie ma o czym pisać. Mam porównanie z poprzednimi latami i zaręczam to było ;:222

Kasiu
Rhapsody in Blue, bo o niej piszesz, każdego zauroczy. W tym roku nie zachwyciła kwitnieniem, ale zmieniła miejscówkę i trochę to odchorowała, za to teraz sprzyja jej pogoda i chyba miejsce lepsze od poprzedniego.

ed04, no cóż jakoś nie potrafię się cieszyć drugim kwitnieniem, ale pierwsze było całkiem niezłe i wolę mieć w pamięci to czerwcowe. Niedługo powspominam troszkę, to będzie na czym oko zatrzymać. Bardzo jednak dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.

Irenko też bym chciała zapomnieć o tym lecie jak najszybciej, umęczyło mnie niesamowicie, o roślinach nie wspomnę. Żal patrzeć na zasuszone kwiaty hortensji, a kwitły w tym roku r e w e l a c y j n i e, teraz straszą suszkami. To chyba one najbardziej ucierpiały. Róże jakoś sobie radziły jedne lepiej inne gorzej, tym razem te w półcieniu były w zdecydowanie lepszej sytuacji.
Też mam nadzieje, że wszystkie te apokaliptyczne przepowiednie się nie sprawdzą ;:224


yteiterV
szkoda, że nie znam Twojego imienia, ale bardzo dziękuję za ciepłe słowa w imieniu moich róż. Staram się ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

No przepiękne jesienne róże.
Mają raj u ciebie. ;:215
Może kiedyś ja doczekam się ladnuehszych.
Funkie w tym roku ładnie się zzolcily.
Berberysy piękne. Mam ochotę kupić sobie jakieś 2 czerwone.
Twój jesienny ogród jest bardzo malowniczy . Śliczny. ;:180
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy też nie chciałabym rezygnować z warzyw na razie widzę sporo wolnych miejscówek, ale to nie na długo, bo wiosną wszystko znów zarośnie szczególnie liczę na kwiaty rutewek, bo dostały nowe miejscówki chyba bardziej odpowiadające im zapotrzebowaniom szczególnie cudna Delavaya była wiecznie tłamszona przez dalie i nie umiała złapać oddechu .Teraz będzie rosnąć w miejscu Elin, a ta poszła w liliowce niech sie tam poplątają :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Nareszcie szersze plany.
Nadal nie wiem, dlaczego tak narzekasz na nie
Uważam, że jest super.
U mnie większość róż z zielonymi listkami. I u mnie pełno pączków kwiatowych
Ciekawe czy zdążą
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ja też mam swoje pomidorki. Kilka lat temu namówiłam męża na szklarnię. W tym roku mieliśmy swoje pomidory od początku czerwca i jeszcze dzisiaj przyniosłam 2 czerwone do domu. A w szklarni jeszcze cała masa zielonych. Jak dojrzeją to dobrze , a jak nie to trudno. I tak długo były. Uwielbiam je . Szkoda,że nie można ich hodować samemu przez cały okrągły rok.
Różyczki jeszcze kwitną pojedynczymi kwiatami, chociaż w większości na gołych badylach. ;:306 :;230 U Ciebie mają jeszcze mnóstwo zielonych liści. I jak ładnie jeszcze kwitną. ;:224
Dobrze ,że deszcz pada, ale jak taka pogoda na dworze, to nic mi się nie chce. Najlepiej kocyk, książka i dobra herbata. ;:40
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Och jaka piękna zakręcona ścieżka. ;:oj
Cudnie ją ujęłaś Daysy... no i w ogóle pięknie u Ciebie. Te czerwone klony robią piękne tło i można spacerować do woli. Na pracę w ogrodzie nie pozostanie czasu. :wink:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

deysy witaj przyszłam z rewiytą ,masz piękny ogród , najbardziej zauroczyły mnie Twoje róże i żółta piwonia .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Masz rację Daysy, w tym roku zbyt długi był ten sezon różany... U mnie niektóre jeszcze w połowie listopada kwitły. Nie wiem co będzie się działo wiosną. Dzisiaj spojrzałam na pędy i mają noski. A powinny spać twardo! :roll:
Planujesz jakieś wiosenne, różane zakupy?
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku przede wszystkim dużo zdrówka i wielu sukcesów ogrodowych.

Kolekcja godna pozazdroszczenia i nie ukrywam chciałabym chociaż cząstkę twojego ogrodu. ;:65
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy pozdrawiam Cię noworocznie i gdzie sie podziewasz U mnie zimno jak diabli a na dzisiejszą noc zapowiada się fajny mróz ,bo już szyby na korytarzu są już oszronione brrrrrrr
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cieszę się ,że już jesteś Daysy ;:196
Wszystkiego dobrego w tym 2019 roku!
Już nie długo i mamy wiosnę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”