Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Śliczne roślinki , widać że dopieszczone i zadowolone z Twojej opieki. Sansevieria bardzo mi sie podobają ;:333 I często zaglądam i czytam Twoje relacje z różnych wycieczek ale nie zawsze mam czas napisać:) Ale podziwiam i proszę o więcej ;)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Bardzo podobają mi się Sansewiery. Mam w domu 3 szt i gdyby nie storczyki to pewnie bym miała dla nich więcej miejsca ;:306 na marginesie są to super prozdrowotne rośliny, więc nawet jak nie ma miejsca to i tak trzeba gdzieś je upchnąć w domu ;:108
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Danusiu - Basiu - Moniko - Natalko - Dalisbeo - Marciu


I tym razem miło było Was gościć ;:108 Za odwiedziny i bardzo miłe i sympatyczne posty bardzo dziękuję ;:180 ;:180 ;:180
Zapraszam do kolejnych a tymczasem serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

Przegląd roślin ciąg dalszy ;:108


Dracena/Lucky bamboo/ - Dracaena sanderiana

Przesadzona dwa lata temu z wody do doniczki z ziemią rośnie jak na drożdżach i aktualnie wymaga cięcia i ukorzeniania młodych pędów.


Obrazek


W doniczce z draceną rosną również wszędobylskie żyworódki.


Obrazek


Obrazek


Fikus Retusa - Ficus Retusa

Drzewko,które urosło z przyciętych a następnie ukorzenionych pędów fikusa bonsai.Rośnie zdrowo i wymaga okresowego cięcia.

Na zdjęciu drzewko przed cięciem.


Obrazek


Drzewko już po przycięciu.


Obrazek


Obrazek


Fatsja japońska - Fatsia japonica

W trakcie wakacji była nieco podsuszana ale po powrocie po odpowiednim podlewaniu i nawożeniu wypuściła trzy młode liście.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Oplątwy - Tilandsie

Tak jak pozostałe rośliny w trakcie tegorocznych wakacji nie były przelewane a wręcz przesuszane.Tilandsje na szczęście przeżyły ale były już bliskie agonii.Po regularnym zraszaniu i nawożeniu odżyły i rosną zdrowo.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zachwyciłam się Twoimi oplątwami ;:173 , a jeszcze do tego takie chętne do współpracy, nie stroją fochów, że nie zostały zabrane na wakacje, tylko grzecznie " poprawiają" swój wygląd, a wyglądają bosko.
Pochwalę też fikusowe drzewko. I ja kiedyś ukorzeniałam takie przycinane pędy, ale moje nie były takie ładne ;:204 .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wszystkie piękne, dobrze że roślinki ładnie się zregenerowały po letnim przesuszeniu ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Jestem pod wrażeniem kompozycji z Oplątwami ;:oj

To co sprzedają jako pseudo bonsai te fikusy, tj. korzenie spichrzowe z pojedynczymi gałązkami - te gałązki odcinałeś do ukorzenienia, tak? Niesamowicie podoba mi się faktura kory u Ficus Retusa :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Agnieszko :wit
Zgadza się,gałązki czyli szczytowe pędy z retusa bonsai odcinałem i ukorzeniałem w wodzie ;:108
Wyszło z nich kilka drzewek,które porozdawałem znajomym a jedno z nich zostawiłem sobie.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Doniczkowe bardzo rozmaite, błyszczące fatsje i ciekawa dracena :) Miałam kiedyś podobnego bonsai jednak go niechcący wykończyłam.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Jak zawsze podziwiam Twoją kompozycje Oplątw, bardzo ładnie wyglądają.
Czy one w takim warunkach przyrosły Ci do tego konara? Bo moje przy wilgotności 80% i codziennym zraszaniu wypuściły korzenie i jestem ciekawa czy uprawa parapetowa też im tak służy?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Marciu :wit
Dzięki za odwiedziny i podziw nad moją kompozycją oplątw ;:196
Moje oplątwy nie przyrosły do konara,one są do niego po prostu przyklejone klejem syntetycznym-na kleju roślinnym też się trzymają ;:108
Od powrotu z tegorocznych wakacji nie zraszam ich codziennie ale co kilka dni ponieważ zauważyłem,że codzienne zraszanie za bardzo im nie służy ;:185 powód - nie wskazane jest aby po zroszeniu ich woda pozostawała na ich liściach i w rozecie liści,gdyż może dojść do procesu gnilnego oplątw.Lepszym sposobem na nawadnianie ich jest zanurzanie ich "głową w dół" w wodzie na kilka minut a następnie strząśnięcie jej z liści po odwróceniu rośliny.
Liście mojej oplątwy brachycaulos-tej bardziej rozłożystej są koloru srebrzystego a po zanurzeniu ich w wodzie przybierają kolor zielony co świadczy o nasyceniu ich wodą w ilości wystarczającej na kilak dni.Podobnie jest z drugą-ionanthą ale ze względu na cylindryczną budowę liści efekt jest nieco mniej widoczny jak u brachycaulos.
Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hmmm a to ciekawe o czym piszesz. Ja moje zlewam totalnie codziennie i woda w nich stoi i nic się nie dzieje. Czyżby mikroklimat w orchidarium to powoduje ;:219
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Najprawdopodobniej bo moje stoją w zimnym nieogrzewanym pokoju ;:108
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No to faktycznie może chodzić o temperaturę, bo u mnie w dzień to nawet jest 28 stopni i w nocy ok 21, więc bardzo ciepło. Chyba na czas zimy się przeniosę do mojego orchidarium ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”