PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

sikora

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Niesamowite zdjęcie w locie ;

Dokarmiacie już?
ja jeszcze czekam z własciwym dokarmianiem,bo dużo jest innego pokarmu kt?re ptaki moga wykorzystać. No i jeszcze jest dostęp do ziemi,trawy. U mnie mn?stwo jabłek leży i a na krzewach sporo drobnych owoc?w.
Przy przycinaniu cis?w zauważyłam kolejne gniazdo. Z tym że puste.
Ciekawa jestem czy na wiosnę ktoś tam wr?ci.
jagusia111

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Jeszcze za wcześnie. Dopiero jak będzie większy śnieg. Teraz jest jeszcze dużo żarełka :wink: w naturze.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Też chciałam zacząć później ale stado bogatek wydziobujących gotowany ryż z kompostownika ;:202 skłoniło mnie do rozpoczęcia dokarmiania. Tymczasem pojawili się nowi goście. Po raz pierwszy zawitały do mnie dzięcioły zielonosiwe ;:138 Niestety nie dysponuję zdjęciem
Pozdrawiam Lucyna
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Ja już powolutku dokarmiam , same się tego domagają :roll: po kilka siadają na futrynie i zaglądają przez okno .
Stado bogatek , ubogie i czarnogłówki , modraszki , parka mazurków i nie wiem skąd samotnik dzwoniec .
Za to mniej mile widziane towarzystwo to sójki , sroki .
Dzięcioły zielone na razie czyszczą trawnik , nie pchają się na gotowiznę
Obrazek

Uboga
Obrazek

Czarnogłówka
Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Z dnia na dzień na dokarmianiu pojawia się coraz więcej czarnogłówek , ubogich, bogatek i modraszek a teraz dołączyły jeszcze sosnówki ;:oj radocha przeogromna ;:167
Obrazek

Modraszka
Obrazek

Bogatki
Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Do znawców ptaków bardzo wielka a nawet ogromna prośba ;:180
Sama próbowałam ale nic nie znalazłam a jak na coś podobnego trafiłam to , nie zimujący :roll:
Zdjęcia brak niestety , nie mam czym sfocić osobnika tak żywotnego i kolorystycznie zlewającego się z pniami drzew .

Od kilku tygodni pojawiają się i znikają
Małe ptaszki , powiedzmy, że wielkością zbliżone do mazurka z tym , że bardziej smuklejsze koloru szarobrązowego z bielutkim brzuszkiem . Nie kremowym czy żółtym , biały aż świeci z daleka .
Nie siadają na gałązkach , za każdym razem kiedy je widzę są dosłownie " przytulone " do pnia drzewa , poruszają się b szybko od dołu do góry , jak myszka , jakby nóżek nie miały ;:oj
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Pytanie do obeznanych, zaczeły się mrozy i zaczynam dokarmiać, jak przy tej pogodzie wykorzystać suchy chleb, taki prawdziwy, nie chłam z marketu, tak by nie zaszkodził ptakom? Wiem że trzeba namoczyć, ale jak to pogodzić z mrozami? Latem wysiałem słoneczniki dla ptaków ale już się kończą, za chwilę dokupie karmy ale też zbieram suchy chleb i mam zagwozdkę.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Chleb jest szkodliwy dla ptaków, nie należy go dawać w ogóle.
Prawdę mówiąc dokarmianie jako takie też nie jest za bardzo wskazane, a na pewno nie w okresach migracji.
Ptaki dokarmiane zaprzestają wędrówek, zostają u nas zimą, zamiast lecieć dalej, a potem giną w zimie.
Jeżeli dokarmiać, to wtedy, kiedy temperatura spada poniżej -10, a stan ten trwa dłużej niż kilka dni.
W czasie mrozu warto tez stawiać poidła i dopilnować, aby przy najmniej przez pewien czas każdego dnia w czasie mrozów woda w nich nie była zamarznięta.
Ptaki karmi się tłuszczem (słonina) i ziarnem, gotowe mieszanki można kupić np. w sklepie dla zwierząt.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
edinio47
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 wrz 2009, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

tija pisze:Do znawców ptaków bardzo wielka a nawet ogromna prośba ;:180
Małe ptaszki , powiedzmy, że wielkością zbliżone do mazurka z tym , że bardziej smuklejsze koloru szarobrązowego z bielutkim brzuszkiem . Nie kremowym czy żółtym , biały aż świeci z daleka .
Nie siadają na gałązkach , za każdym razem kiedy je widzę są dosłownie " przytulone " do pnia drzewa , poruszają się b szybko od dołu do góry , jak myszka , jakby nóżek nie miały ;:oj
Taki sposób poruszania się jest charakterystyczny dla pełzaczy.
Opis wyglądu z grubsza też się zgadza.
pozdrawiam
Edi.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

:wit
Dzisiaj, przy sporym mrozie w dzień, poidełko z wodą cieszyło się nie mniejszym powodzeniem niż zawartość karmnika.
Ewa
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Co roku zaczynam dokarmianie przeważnie w styczniu jak nadejdzie większy mróz i czasem gdy mamy szczęście sypnie trochę śniegiem.Umieszczam karmnik w pobliżu żywopłotu z owocami berberysu, specjalnie nie ciętego, by owoców było dużo.Jednak pomimo tego dość długo trwa zanim ptaki 'odkryją' miejsce dokarmiania, jakby nie tracą w mroźne dni sił na szukanie.Może powinno się jednak nieco wcześniej, by były później lepiej zorientowane?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”