Krzaczki Kani (2)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Aniu, nie znam żadnej z Twoich nowych róż. Wiem, że stawiasz na róże-pewniaki i te odmiany, jak czytam w opisach, wyglądają właśnie na takie ?pancerniki? :D . Ja też zamówiłam trochę róż ale jeszcze uzupełniam zamówienie i dostawa będzie na wiosnę. Wszystkie będą mocno pachnące, bo tym razem tylko takie brałam pod uwagę.
Joanno, ja mam głowę tylko do nazw róż i innych roślin już jakoś nie pamiętam 8-) . Są tu takie asiorki, które znają nie tylko róże ale i liliowce, piwonie, ostróżki a nawet tulipany i każdy inny nawet mały kwiatuszek. To są dopiero mistrzynie ogrodowej pamięci. Ja to tam taki poziom ?początkujący? w forumowym towarzystwie.
Lucynko, no wróciła! :D Wygląda na to, że wody przybywa w zwykłym tempie. Być może teoria M, że woda została wypompowana, jest prawdziwa. Zapytam sąsiadów przy najbliższej okazji.
Adka, Eden Rose jest różą ciepłolubną. Dobrze rośnie i kwitnie jak ma pełne słońce i wysoką temperaturę. Wbrew pozorom zimuje całkiem nieźle. U mnie dostaje kopiec i okrywam jej pędy. Tak zabezpieczona ostatnią zimę przetrwała bez strat. Na mojej działce rośnie na pełnym wygwizdowie, więc zimy są dla niej trudne.

Pogoda w weekend sprzyjała pracom na działce. Skorzystałam z tej możliwości, bo synek wyjechał na turniej piłkarski. Miałam więc czas na wygrabianie liści spod róż. Grabię, skubię i leczę pokłute dłonie. Końca nie widać :roll: . Czy ja naprawdę potrzebuję dodatkowych róż? :shock: :lol: Teraz już za późno, róże zamówione, opłacone, czekają na dostawę wiosenną.

Coś tam jeszcze kwitło we mgle.

Cardinal Hume

Obrazek

Obrazek

Westerland

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Abraham Darby nie chce spać. Tak samo Schloss Eutin i Chippendale. Te róże mają jeszcze masę pąków i zupełnie zielone liście. Zdążyłam poobrywać im wszystkie pąki, może to przyspieszy ich zimowy sen.

Obrazek

Jesienne begonie.

Obrazek

I jesienne tawułki.

Obrazek

Z hortensją ogrodową przeprowadzam eksperyment. Poprzedniej zimy ucierpiała w wyższych partiach powyżej 80 cm, w tym roku więc przygięłam ją do ziemi mniej więcej na tę wysokość. Pędy powiązałam sznurkiem w pęczki i dogięłam prętami. Zdziwiłam się jak elastyczna jest hortensja o tej porze. Gdybym chciała, udałoby mi się nawet położyć ją na ziemi. Od północnej strony osłoniłam ją plandeką. Kiedy przyjdą mrozy, będzie cała okryta plandeką (zimową agrowłókninę mogę sobie darować, w ogóle się u mnie nie sprawdza).

Obrazek
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu :wit
Czy te moje nowe róże będą pewniaki, to zobaczymy :wink:
Cardinal Hume śliczny kolorek.
A i inne róże pięknie jeszcze jak na listopad ci kwitną.I cieszą :)
Tawulki jeszcze nawet fajnie wyglądają ;:215
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu eden rose rośnie na pełnym słońcu i na dość wietrznym miejscu przy tarasie na takiej wyniesionej rabacie.,a czy mogę ja agrowłókniną owinąć, czy jakaś mata słomiana jest lepsza?
Odnośnie hortensji ogrodowej to ja dodatkowo obkładam ja gałązkami z sosny ,ale może być świerk na to daje zwykła biała agrowłókninę ,ale dopiero wtedy jak przychodzą jakieś mroźniejsze dni ,potem spinam zszywaczem takim zwykłym .Mam ich sporo i tym sposobem zawsze wszystkie przetrwały. Dziękuję Ci za odpowiedz ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Jesienny ogród jeszcze bardzo ładnie wygląda. Ja tawuły zawsze po kwitnieniu ścinam, teraz widzę jaki błąd robię, przecież pięknie się prezentują ich zasuszone kwiatostany.
Twoje różyczki zdrowe, moim muszę na wiosnę zastosować odpowiednie opryski.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu, czy te wszystkie różyczki z ostatnich fotek to jeszcze tak ładnie kwitną? ;:111
Ciekawa sprawa z wiotkością łodyg Twojej ogrodowej hortensji. :shock:
Próbowałam przygiąć do ziemi dwie łodyżki swojej ogrodówki (w listopadzie) w celu ukorzenienia jej, niestety złamałam obie ;:222 i dałam sobie spokój. Wiosną udała mi się ta sztuka bez problemu. ;:333
Zaczekam więc znowu do wiosny...
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Dobry wieczór Kasiu
Jestem :wit w Twoim wątku i przyznam się szczerze, że jestem zachwycona Twoim niemałym rajem. Śliczna działka, zadbana i uporządkowana. Róże masz niesamowite. I zdrowe, dorodne krzewy, po prostu królowe Twojego ogrodu ;:167

Ja w szklarni posadziłam arbuza, ale nie wyrósł mi taki duży, jak twoja siewka. Za to też słodki i pyszny.

Pozwolę sobie jeszcze Ciebie odwiedzić.
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu ależ szaleje ten Cardinal i Abraham mój też jeszcze ma jakieś tam pąki jednak nie tyle co u Ciebie.Piękny koniec jesieni i ciekawe z tą hortensją moja ma zdrewniałe łodygi i przygięcie jej graniczyłoby z cudem .Koniec sezonu zatacza coraz większe kręgi u mnie lodowaty wiatr potęguje zimno
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Aniu, poczytałam o różach, które wybrałaś i wygląda na to, że to same pewniak ;:215 i. Grunt to dobrać rośliny do warunków. Uczymy się tych naszych ogrodów cały czas.
Adrianno, według mnie mata słomiana jest lepsza a już na pewno wygląda lepiej niż włóknina. U mnie takie wygwizdowo, że ja osłaniam róże bardzo konkretnie a włóknina to zaledwie pierwsza warstwa osłony, taka jakby bielizna dla róż. No ale u mnie warunki jak w terenach podgórskich, a niby nad morzem :? .
Dorotko, tawułki były długo ładne w tym roku, bo nie było deszczu, który by je ?zbrzydził?. Pierwszy raz były tak ładnie przebarwione i trzymały suche kwiatostany w górze. Każdy sezon inny. Ja również planuję miedzian na wiosnę dla róż.
Lucynko, no ja też zdziwiłam się jak giętką mam hortensję :shock: . Jak toto się trzymało w pionie, skoro tak łatwo można było przygiąć?. To chyba taka wiotka odmiana, bo niektóre jej pędy same kładą się na ziemi i tworzą odrosty.
Agnieszko, tyle miłych słów na temat mojej działeczki. Dziękuję :D .
Jadziu, moja hortensja jakaś mało zdrewniała. Mam nadzieję, że nie zdrewnieje przez zimę z tymi przygiętymi gałązkami i nie zostanie mi taka horyzontalna. To by dopiero było, gdybym na wiosnę odkryła, że mam hortensję płożącą :lol: .

Co roku inaczej okrywam róże. W tym roku zastosowałam metodę dość łatwą do wykonania, okaże się czy skuteczną 8-) . Podwójna warstwa włókniny, do środka suche liście, na to dwie warstwy polietylanowej plandeki. Tak samo okryłam hortensję. Nigdzie nie widziałam, żeby taki sposób był opisywany. Według reguł wyczytanych w internetach, jest to okrycie zbyt szczelne, szkodzące roślinom. Ryzykuję, że spleśnieją mi pod takim okryciem. Niestety, lekkie okrycia z włókniny u mnie w ogóle się nie sprawdziły. Równie dobrze róże mogły zostać całkiem odkryte. Przed okryciem dostały kopce z kompostu, który był niczym puch i łatwo przesypywał się między pędami. Bajka. M był zachwycony tym kompostem, bo do tej pory obsypywał róże ziemią, która jest o wiele cięższa, zwarta i przez to trudniejsza w ?obróbce?. Wyższe róże i te, które się dały, zostały przygięte na jakieś 50-80 cm nad ziemią.

Ponieważ mało mi roboty z różami, które mam :wink: , zamówiłam kolejne :tan . Przy wyborze kierowałam się tym, żeby róża była pachnąca ;:170 . Różyczki już opłacone i czekam tylko na wiosnę, żeby przyjechały ;:65 :
Papa Meilland
Soul
Clair Reneissance
Wellbeing
Johann Wolfgang von Goethe
Chandos Beauty
Munstead Wood
Zephirine Drouhin
Gipsy Boy
Laguna

Grudzień przywitał nas dość konkretnym mrozem. U nas -7 st. C. Bezśnieżnie. Bezwietrznie. W przyszłym tygodniu zapowiadają z dziesięć stopni na plusie :shock: . Co za szalona pogoda! :wink:

W oczekiwaniu na letnie słońce, róża o odpowiedniej nazwie ? Sommersonne ;:167

Obrazek
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Cudna ta różyczka Kasiu, jak wiele innych w Twoim ogrodzie ;:173
Jak dobrze, że jest tu dużo zdjęć do oglądania, w tym "nieogrodowym :wink: " okresie żeby czas umilić :tan
Oj muszę i ja dokupić ze 2 sztuki chociaż krzaczków różanych :)
:wit ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu u nas też mroźno i bezśnieżnie Sommerosonne cudna prawdziwa dama podziwiam ją zawsze u Joli w ogrodzie viewtopic.php?f=2&t=103547&start=154 Kurcze u niej róże rosną jak szalone tak jak u Ciebie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Ależ ta różyczka jest śliczna! ;:138 ;:138
Zresztą wszystkie Twoje róże zachwycają urodą, Kasiu. ;:215
Ogromnie lubię takie zwarte krzaczki obsypane dużą ilością kwiecia. ;:215 U mnie tak nie chcą rosnąć. ;:174 A może to ja nie umiem się nimi odpowiednio zajmować... ;:223 Co mi tam...Ważne że są i kwitną. ;:303
Ciekawy sposób zabezpieczenia róż przed mrozami wymyśliłaś, ;:108 będę czekała na sprawozdanie z efektu. ;:204
Zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Niestety taniego kompostu nie znalazłam. Kupiłam 3 worki w ogrodniczym po 14 zł za szt. :evil: Masakra. Dobrałam się też do swojego kompostownika i to musi starczyć. Kupny kompost był niestety trochę mokry. Czekałam aż wyschnie, a on wziął i zamarzł :evil: Dalej czekam... zapowiadają ocieplenie więc wciąż mam nadzieję, że zdążę z niego skorzystać. Moje różyczki nie mogą liczyć na nic więcej nić nieduży kopczyk. Twoje mają jak w raju. Jestem pod wrażeniem! ;:180
Sporo róż zamówiłaś. Nie wszystkie znam. Jestem mocno ich ciekawa, bo widzę że większość jest w mocnym kolorze. Laguna
też mi "chodziła" po głowie, ale potrzebuję więcej białych lub bladych. Chociaż ta Sommersonne prezentuje się pięknie ;:224
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu :wit aż się usmiechnelam czytając twoje słowa, że mało ci pracy z różami. A z tego co wiem to dużo różnych zabiegów przy nich wykonujesz.
I dbasz o nie wyjątkowo troskliwie. A one ci się odwdzięczają , bo masz je prześliczne ;:108 ;:108
Ale nowe też cieszyć będą. ;:108
Z tej listy mam tylko Munstead Wood. I to marna u mnie. :roll:
Sommersonne piękna. To jeden krzaczek ?
Pozdrowki zostawiam ;:130
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”