Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Widzę, że byłeś w ogrodzie jeszcze zanim paprocie wszystkie uschły :wink: W tym momencie są już całe brązowe :wink: Nie wiem czy udało się Tobie załapać jeszcze na kwitnienie tej lipy Henry'ego - ona kwitnie w okolicy września dopiero - pachnie mocno i jest wyczuwalna z daleka. Rozważam nawet jej posadzenie w ogrodzie żeby pod koniec lata mieć piękny zapach w ogrodzie :wink:
Polecam zwiedzanie tego ogrodu botanicznego o każdej porze roku - zawsze coś ciekawego można wypatrzeć :wink: Bywam tam średnio raz w tygodniu :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wspaniała fotorelacja, chciałoby się tam pójść natychmiast i zobaczyć wszystko na własne oczy, dla mnie niestety trochę za daleko. Tym bardziej dziękuję za możliwość obejrzenia roślin w Twoim wątku.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku! Nadrobiłam Twój wątek. Zarówno fotorelacje z wyjazdów, jak i Twoje roślinki - wspaniałe!
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu_styk - Marciu - Grażynko - Sauromatum - Basiu - Joasiu

Witam Wszystkich :wit i bardzo dziękuję za odwiedziny w moim wątku,jak również za miłe i bardzo sympatyczne posty ;:180 ;:180 ;:180
Zapraszam do kolejnych odwiedzin a tymczasem serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości.
basia_styk pisze:To tujopodobne bez tabliczki - czy to nie Thujopsis dolabrata?...
B.
Basiu_styk - prawdopodobnie masz rację?,dzięki za podpowiedź ;:196
sauromatum pisze:.....Nie wiem czy udało się Tobie załapać jeszcze na kwitnienie tej lipy Henry'ego - ona kwitnie w okolicy września dopiero - pachnie mocno i jest wyczuwalna z daleka......
Sauromatum - W O.B.w Poznaniu byliśmy z początkiem lipca br.więc na kwitnienie lipy Henry'ego było jeszcze za wcześnie skoro jak piszesz kwitnie ona w okolicy września-a szkoda bo bardzo lubię zapach lipy.Może uda mi się trafić do O.B. w Poznaniu następnym razem we wrześniu?Dzięki za wskazówki ;:180

W świecie moich domowych roślin zawsze coś się dzieje.Aktualnie przekwita grudnik o narodowych barwach-do jednej doniczki kiedyś tam posadziłem dwa-jednego o czerwonych kwiatach,drugiego o białych kwiatach.Nie zakwitły równocześnie w tym samym terminie bo pierwszy czerwony zakwitł 10-tego października,biały 20-tego.Mimo to sprawiły nam trochę przyjemności.Inne co prawda nie wszystkie zakwitły ale rosnąc zdrowo też cieszą oko.


Grudnik - Szlumbergera


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Trzykrotka pasiasta - Tradesciantia zebrina

Tego roku o tej porze nie widać jeszcze na obydwu trzykrotkach schnących liści co dzieje się zazwyczaj zaraz po wakacjach,bynajmniej na moich.Obydwie rosną nadal zdrowo i przybywa im liści i kolejnych segmentów.


Obrazek


Obrazek


Stapelia grandiflora - Stapelia wielokwiatowa

To mój nowy nabytek sukulent "śmierdziuszek",którego dostałem niedawno w prezencie od Przyjaciół.Nazywany jest również zamszycą,
brudnotą albo gwiazdą szeryfa ze względu na kształt kwiatów mających wygląd pięcioramiennej gwiazdy.Zaledwie dwa z wielu gatunków
stapelii mają kwiaty pachnące.
Zdjęcia zrobione u Przyjaciół ad hoc komórką.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Difenbachia - Dieffenbachia Schott

Rośnie jak na drożdżach,liściory coraz większe niczym parasole.Niebawem sięgnie sufitu i trzeba ją będzie z bólem serca skrócić.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Na koniec wspomnienie lata,czyli moje rośliny ogrodowe.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Życzę miłych wrażeń :)
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dawno nie pokazywałeś swoich roślin - a masz co pokazać :wink:
Trzykrotki uwielbiam, mam tę samą co i Ty :wink: Choć mam też sadzonki 2 innych ale zobaczę co z nich będzie :wink:
Masz ładnie wyeksponowane rośliny w domu :D

Stapelie są bardzo interesującymi roślinami ale ten zapach może przeszkadzać :wink: Miałem stapelię o małych kwiatach ale w całym pokoju było ją czuć :wink:

Różowa hortensja przepiękna :D
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

I domowe, i ogrodowe roślinki są wspaniałe. Widzę, że nie tylko mój grudnik się pospieszył z kwiatkami. :)
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku. Mnie się podobają difenbachie, dawno nie pokazywałeś ;) Pozdrawiam.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

A ja dzisiaj najdłużej przyglądałam się hortensjom, uwielbiam te rośliny. Twoje dorodne i piękne ;:138 .
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku
Jak zawsze zdjęcia profesjonalne. :)
Śledzę Twój wątek na bieżąco choć nie zawsze piszę.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Byłam ciekawa Bożodrzewu i
Drzewo bez tabliczki z nazwą gatunku.
to właśnie on.
ps. miłorząb ma inne liście.
Dzięki za fotorelację :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Olu dzięki za podanie nazwy nieoznakowanego drzewa-Bożodrzew oraz za uwagę odnośnie niewłaściwych liści Ginko biloba-prawdopodobnie
ktoś dla kawału zamienił tabliczkę z nazwą gatunku ;:180
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Sauromatum - Joasiu - Justynko - Basiu - Nusiu - Olu

Miło,że odwiedziliście i tym razem mój wątek i za to stokrotne dzięki ;:180 ;:180 ;:180 jak i za pozostawiony przez Was ślad po odwiedzinach w postaci przemiłych postów ;:180
Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości :wit i :!: zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:138

[quote="sauromatum"]Dawno nie pokazywałeś swoich roślin - a masz co pokazać :wink:..........
.
Skoro tak,to dzisiaj ciąg dalszy moich zielonych.


Smaczliwka - Avokado

Urosło mi już spore drzewko wyhodowane z pestki-to moje oczko w głowie.
Jednakże już po powrocie z wakacji przysporzyło mi nieco zmartwień bo na prawej odnodze zobaczyłem schnące liście.
Po dokładnym przyjrzeniu się drzewku zauważyłem na liściach mnóstwo pasożytujących tarczników.
Nie pomogły przemywania wodą ze spirytusem i płynem do naczyń ;:185 i pozostało mi ręczne usuwanie tarczników.
Skąd się wzięły,trudno zgadnąć prawdopodobnie przywlokłem je z marketu z jakąś rośliną.


Obrazek

go
Obrazek


Obrazek


Fikus Robusta - Ficus Robusta

Kilkuletni fikus kupiony w markecie po jakimś czasie zaczął gubić liście.Nie mogąc sobie z tym poradzić poświęciłem do otrzymywania z niego młodych pędów i ukorzeniania ich w wodzie w celu uzyskania młodych roślin poprzez odcięcie wierzchołka wzrostu.
Jedna z nich to już młody dorodny fikus cieszący oko pokazany na zdjęciach.
Kilkuletni ogołocony nieco z liści fikus wypuścił w czasie wakacji trzy młode pędy czym pozytywnie mnie zaskoczył.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kilkuletni fikus-roślina mateczna z trzema młodymi pędami.


Obrazek


Obrazek


Krzesło kwietnikiem.Sąsiedzi chcieli się pozbyć starego metalowego krzesła i taboretu,odwiodłem ich od tego zamiaru i przeznaczyłem je na zrobienie z nich kwietnika ustawiając taboret na krześle a na nich dwie roślinki-do czego to zmusza człowieka sytuacja kiedy na parapetach brak jest już dawno miejsca na roślinki :D


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Nolina wygięta - Beukarnea


Trzy młode nolinki w jednej doniczce kupione w markecie dwa lata temu mają się dobrze i ładnie rozrastają.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Moja pięcioletnia nolina również ma się dobrze i wypuszcza nowe młode liście.


Obrazek


Obrazek


Pieprzówka kędzierzawa - Peperomia caperata Rosso

Jest u mnie od roku i kwitnie niemal przez cały czas ciesząc oko swymi ciekawymi kolorowymi liśćmi.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Dziękuję za uwagę :wit
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Peperomia wygląda jak wyposażona w komplet naturalnych świeczek :) A jak się nakłania nolinę do wypuszczenia kilku odrostów naraz? Chciałabym, żeby moja się rozgałęziła.

B.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”