Zdrowsza woda

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
cola09
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 wrz 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Zdrowsza woda

Post »

Witam serdecznie interesuje mnie jonizator do wody.Chodzi mi o wytwarzanie w domu zdowszej wody alkaicznej.Polecacie coś?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zdrowsza woda

Post »

Z pierwszymi wzmiankami o "żywej wodzie" zetknąłem się w latach '80 w radzieckim piśmie dla elektroników. Był tam artykuł opisujący jak zrobić domowe urządzenie do jonizacji wody. Pomysł ten został wcześniej opisany w czasopiśmie ????????????? ? ???????????????, 1981, ?02. (Wynalazca i racjonalizator) . Można ściągnąć w/w artykuły na ten temat. https://uberipuzo.livejournal.com/94389.html i poczytać. Jak na razie nie ma chyba miarodajnych badań potwierdzających lub zaprzeczających właściwościom takiej wody.
Vadim Piradov
7 lipca 2008 o 03:21
Przez wiele lat używał prostego urządzenia do odbierania wody żywej i martwej, która nie wymaga półprzepuszczalnych membran i naczyń. My bierzemy 2 półlitrowe słoiki, wlewamy każdą wodę do cylindrycznej części, umieszczamy je w pobliżu i podłączamy wodę do puszek za pomocą knota z lampy naftowej. Możesz po prostu zszyć tkaninę bawełnianą złożoną kilka razy na całej powierzchni, otrzymasz ten sam knot. Więc obniżamy jeden koniec knota do jednego słoika, a drugi koniec do następnego. Przewód zasilający z wtyczki jest połączony z mostkiem diodowym KC402 lub dioda jest wlutowana w szczelinę jednego przewodu (można nawet po prostu ją wkręcić), tak jak w tym artykule. Zamiast metalowych pasków, elektrod użyłem 2 prętów węglowych z baterii. Końce drutów są przylutowane do końcówek miedzianych prętów. Pręty węglowe są zanurzone w każdym słoju tak, że miedziana końcówka znajduje się nad wodą i na przykład jest przyklejona do nagiego słoika. kawałek kartonu lub clothespin. Podczas przepływu prądu woda gwałtownie podnosi się przez knot, w jego środku spotyka się woda z drugiej puszki, obydwie wyparowują, a na brzegach pozostają objętości wzbogacone w odpowiednie jony, tj. Gatunki "żywe" i "martwe". Otrzymuje się bardzo mocną i skuteczną wodę.
Ostrzeżenie: jeśli zamierzasz używać martwej wody do leczenia ran, czyraków, zębów itp. , węglowe pręty muszą być kalcynowane przed użyciem.
Picie żywej wody nie może być! I martwy - jest niepożądany. Możliwe jest zniszczenie mikroflory jelitowej i zorganizowanie biegunki w najlepszym wypadku ... .. Możesz przepłukać jamę ustną i inne ubytki przed stanem zapalnym - bardzo skutecznie, możesz nałożyć wilgotne tampony na rany ...
Używanie wody żywej jest tylko w ogrodzie!
Nawiasem mówiąc, aluminium nie jest nieszkodliwym materiałem dla ludzkiej biologii, proszę zauważyć. Węgiel jest neutralny.
http://domovenok.kz/2008/06/24/zhivaya-voda-i-mertvaya/
Nie ze wszystkim można się zgodzić , bo wg. ostatnich badań za chorobę Alzheimera jest odpowiedzialne aluminium https://portal.abczdrowie.pl/zwiazek-al ... alzheimera

Moim skromnym zdaniem w 90% to pic na wodę i marketing + 10% mieszanki wiary i naiwności u kupujących.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zdrowsza woda

Post »

Oczywiście, że to wierutna bzdura. Miałem nadzieję, że wynikało to z poprzedniej mojej wypowiedzi. Jeżeli w żołądku mamy ok. 1% kwas solny o odczynie pH 1,5% to co da szklanka "alkalicznej", żywej wody??? Natychmiast zostanie zobojętniona. W organizmie jest coś takiego jak "bufor" utrzymujący pH krwi 7,35-7,45 na stałym poziomie. Jeżeli jest powyżej lub poniżej, świadczy to o jakiejś poważnej chorobie a nie o zjedzeniu np.kilograma kiszonej kapusty.
Wysokie lub podwyższone pH krwi w wynikach badania może być wynikiem:
zasadowicy spowodowanej przewlekłymi wymiotami, długotrwałym stosowaniem glikokortykosteroidów czy diuretyków, a także pod wpływem niektórych toksyn;
hipokaliemii;
aktywacji glikolizy beztlenowej.
Obniżone (za niskie) pH krwi świadczy natomiast o:
kwasicy spowodowanej zatruciem alkoholem, niedotlenienieniem organizmu, cukrzycą, przewlekłą biegunką, niewydolnością nerek, chorobami płuc lub serca;
hiperkaliemii;
zaburzeniach metabolizmu;
przewlekłym zmęczeniu.
https://wylecz.to/badania-laboratoryjne ... organizmu/

Sorki, ale trzeba być albo bardzo bogatym albo kompletnie hmm..., nieobeznanym z realiami, żeby kupić za taką kasę coś, co po prostu nic nie daje.
To lepiej za te 1,5 tysia kup pierścionek albo kolczyki. Koleżankom żółć zaleje oczy a Ty będziesz miała świetne samopoczucie, co z pewnością polepszy stan Twojego zdrowia. :wit
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Zdrowsza woda

Post »

Za przeproszeniem :) , zwariować można producenci filtrów do wody biją na alarm woda ma za dużo soli min. wapnia , magnezu itd. z drugiej strony jonizatory wapnia samo zdrowie ;:219 ;:219 ;:219 ;:219 ;:306 .
Dla zadowolenia wszystkich producentów należy zakupić wszystkie maszyny , filtry , jonizatory itp. i te wszystkie wody uzyskane z procesów chemicznych zmieszać i wyjdzie nam woda tradycyjna kranówka lub butelkowana mineralna ale ile przy tym złotówek przepłynie . Taka sytuacja przypomina mi historie sokowirówek bo sprzedawcy szybko obrotowych reklamowali że " zdrowe soki itd." ci sami sprzedawcy zachwalali też sokowirówki " wyciskarki " wolno obrotowe że " nie nagrzewają soku" a te wysoko obrotowe to prawie gotują sok . ;:306 Chodzi o to żeby kupić dwa rodzaje sokowirówek i strumień zdrowego podwójnie soku nas uzdrowi ale żeby tak było trzeba zmieszać dwa soki z sokowirówek o odmiennym sposobie działania ;:124 .
Morał : Bez zdrowych owoców /warzyw nie będzie zdrowego soku .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”