Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Jagoda ma pewnie jesienną chandrę, potem przejdzie :)
Jabłuszka i winogrona pięknie się komponują.
U nas zostało już mało tych pierwszych bo drzewka młode, Stefan zaproponował swoje, co prawda wkurzywszy nas uprzednio bo nazbierał za pozwoleniem sobie dwa wiadra naszych orzechów mając trzy stare drzewa w ogrodzie.
Podziwiam karczochy ,jak z innej strefy klimatycznej. Koniecznie muszę je mieć w nast. sezonie.
Bardzo atrakcyjne są i pyszne pewnie też :D
Piszesz ,ze mróz dwa razy przeleciał po szaliczku.
U nas lajtowo, schlastał z lekka liście dyń i koleusa w beczce, od strony podwórka nic nie zmarzło, dalie i pomidory zawinięte. :)
Mam nadzieję ,że jeszcze babie lato przyjdzie ;:224
Aaa Twoje marcinki śliczne ;:3
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

:wit
Przepiękny ten bukiet z różnych marcinkow. ;:108
Hibiskus nie chce jesieni. I dobrze.
oj to pigwowki będzie a będzie ;:173
Słyszałam , ze weekend ma być ciepły. To podzialamy jeszcze ogrodowo :? :D
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu jaką odmianę gruszki posiadasz? Oblepiona owocami wygląda zjawiskowo :) Lubię Twoje niebiańskie zdjęcia :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Maryś szaliczkowe opowieści ciąg dalszy ;:196 . Dobrze wpadać do Ciebie po kolory i wieści. Ja również rezygnuję w przyszłym roku z cukinii i dyń bo właściwie więcej rozdałam niż zużyłam a na pomidory to już patrzeć nie mogę tak obrodziły :D Ale mają stałe miejsce w ogrodzie.
westerland pięknie kwitnie no i wspominkowe zdjęcie zjawiskowej piwonii/pomarańczowe/ moja żółta nie przeżyła przesadzania niestety.
Pozdrawiam ;:167
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, zdjęcie kwiatków astrów na desce przepiękne :uszy I te jabłuszka z winogronem razem. ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu :wit .W końcu dotarłam ;:138 . Bardzo fajnie rozpoczęłaś nowy wątek ;:138 . Dobrze jest podsumować kończący się powoli sezon. Jesteśmy zawsze trochę mądrzejsi ;:224 . Faktycznie tego roku było co przerabiać i zimą na pewno nie będziemy głodni ;:224 . Jesień w "szaliczku" jak zawsze kolorowa i różnorodna ;:215 . Przepiękny bukiecik z astrów i jaka cudowna gama kolorystyczna ! Moja ulubiona ;:224 . Co prawda sezon jeszcze trwa ale ciekawi mnie zima ;:131 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Bardzo dużo odmian marcinków nazbierałaś. Lubię te kwiaty, maja takie piękne kolorki.
Och te Twoje nieba jak zawsze zachwycające ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam miłych Gości!
Dzisiaj dostałam kopa i pięknie wyrychtowałam sobie kawał grządki na wiosnę i jedną największą skrzynię na czosnek ;:333 Tak niby od niechcenia a robota szła jak ta lala. Oczywiście co innego zaplanowałam, a co innego zrobiłam :;230
Jestem z siebie zadowolona!


Obrazek

Obrazek


Mam nadzieję, że jutro będę się nadawała do dalszych prac, bo pogoda ponoć będzie równie ładna i łaskawa :D

Agnieszko mam nadzieję, że zima poprawi jej humor :D
Ja miałam najwięcej antonówki, ale ona do przechowywania się nie nadaje. Mamy też szarą renetę, tylko jak wejść żeby pozrywać jabłka, bo te co spadają trzeba szybko zużyć ;:131 Pozostałe jabłonki zimowe nie powaliły zbiorami. Będą jeszcze gruszki i na nie się cieszę.
Czytam tu i tam że idzie ocieplenie więc może zdążę z pracami polowymi i w kwiatach co nieco podziałam.
Jak dobrze mieć sąsiada, jak dobrze mieć sąsiada... ;:306
Twoje marcinki jeszcze śliczniejsze ;:168

Aniu przesadziłam jednego z hibiskusów w inne miejsce i pozostałe już zawiązują nasiona, a ten ma mnóstwo pąków i kwitnie od lata.
Pigwowce wywożę na spotkanie ...niech inne nastawiają ;:304 i cieszę się na pogodę w weekend bo jedziemy na spotkanie do Dorotki ;:162

Olu dzięki ;:168 Gruszka to konferencja odziedziczona po poprzednikach więc ma sporo lat i co drugi m.w. rok zasypuje nas pysznymi gruszkami.

Ewciu nie nie! ja nie rezygnuję z uprawy tylko z siania w domu cukinii, bo już drugi rok ani siane do gruntu ani wsadzane moje sadzonki nic nie dają a kupione na targu owocują jak szalone. Ja bardzo lubię młode cukinie a takich nie kupię! Większe owoce zjadają kurki. Dynie owocują co jakiś czas ;:202 Pomidory jem tylko swoje więc i sadzonki i rośliny będę miała dopóki mi sił starczy. Westerland po przesadzeniu w obecne miejsce po prostu zachwyca...a jak pachnie! Pozdrawiam ;:196

Małgosiu dziękuję ;:196 Jak te winogrona pachną....po raz pierwszy dojrzały do końca, a mam je też po poprzednikach. Zielone wyglądają nieciekawie ale smak niepowtarzalny, słodki i cudny zapach ;:224

Ewelinko fajnie że jesteś, że znalazłaś trochę czasu ;:168 Wiesz jak jest z tymi doświadczeniami? każdy rok jest inny i przynajmniej ja nie wiem dlaczego raz mi się coś udaje, a innym razem nie ;:202
Sezon w zasadzie dogorywa, bo dla mnie teraz już tylko porządki i przebarwiające się krzewy ...no i marcinki które kocham! Pozdrawiam Cię również ;:7

Dorotko już kiedyś pisałam, że Lola wykopała mi moje marcinki przy ogrodzeniu...kilka kolorów poszło w pył. Napisałam o tym o odzewem było kilka przesyłek od moich kochanych forumków z asterkami różnej maści ;:333 Dzięki lubię patrzeć w niebo ...przynajmniej nie widzę chwastów ;:306

Liliowiec w paźdznierniku to ewenement!
Obrazek

jeszcze jeden floks kwitnie!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pod takim niebem przyjemnie się pracowało!
Obrazek

a to wczorajszy spacer do lasu


Obrazek


Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Floksy dslue6 marcinki jeszcze piękne.
Tak liliowiec kwitnących w październiku to niespodzianka bardzo miła.
Zachwycam się tym pięknym niebem z linią samolotu na tle słońca. Fsntastyczne ujęcie ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Podziwiam Cię za to ,że tyle pary masz ;:196
Ja bym nie dała rady tyle ziemi przerzucić moimi rączętami gałązkowymi :;230
Chyba a wiosnę więcej ''pałeru '' mamy.
Tych białych chryzantemek stokrotkowatych nie widziałam wcześniej, to złocień arktyczny :?:
Kwitną i ciemierniki i pierwiosnek :shock:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

A mnie sie podobają te zawieszone chmury, tak nisko... Masz talent do zdjęć! Tak samo jak Anabuko!
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e7c987e6ac595061
Kwiatki cudne. U mnie tylko marcinki kwitna i róże rozwijają pąki... oby zdążyły i jeden niebieski mieczyk. Floksy skonczyły, tak samo rudbekie.
Ja mam przerwe na kawkę, pogoda cudna 20C i porządkuje warzywnik. Zostały do wykopania marchewki,pietruszki, rzepki. Wszystkiego nie wykopię bo za dużo, a zużywamy sukcesywnie więc niedługo nie będzie juz nic.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu,możesz przywieźć mi trochę pigwy ,bo ja mam jeden piękny owoc na krzaczku ;:306 skrzynia pięknie przygotowana na nowe nasadzenia ,ja nigdy nie sadziłam czosnku ,bo nie wyrabiałam czasowo ,ale teraz to coraz więcej u mnie wszystkiego ,a ja czasem fruwam ,czy to normalne ,ale kiedyś sie dowiedziałam ,ze czosnek na plantacjach pryskają Randapem ,żeby szybciej i lepiej sie wysuszył to teraz mam zagwozdkę ,czy nie mieć swojego,a może to jakieś bujdy ,przecież ja się zakopię po same uszy ;:306 ,Twój wstążeczkowy ogród ,ślicznie wygląda, moje -Twoje marcinki u mnie pięknie się rozrosły,czy w lesie były jakieś grzybki?,pozdrawiam i do zobaczenia ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu kawał roboty odwaliłaś ;:306 ja właśnie dzisiaj czosnek posadziłam.
Pogoda nam dopisała, więc chce się pracować w ogrodzie.
A ja myślałam, ze to tylko mój pies kopiąc robi szkody. Jak przyjedziesz zobaczysz moje marcinki, może znajdziesz jakąś odmianę, której nie masz, to ukopiemy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”