Kakaowiec (Theobroma Cacao) - uprawa

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kakaowiec (Theobroma Cacao) - uprawa

Post »

Po prostu przytnij go, w ten sposób powinien się rozkrzewić. Mały minus jest taki, że taką operację powinno się robić na wiosnę, kiedy dzień robi się coraz dłuższy. Teraz to trochę niekorzystny okres, choć możesz spróbować jeśli będziesz przez zimę doświetlać.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Robson04
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 wrz 2018, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kakaowiec (Theobroma Cacao) - uprawa

Post »

Dobra, wielkie dzięki! ;:215
Marta1990
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 sie 2019, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kakaowiec (Theobroma Cacao) - uprawa

Post »

Witam Forumowiczów! Mam pytanie odnośnie kakaowca. Zakwitł mój kakaowiec, zasadziłem go z nasionka przywiezionego z Filipin4 lata temu. Czy jest możliwe zapylić go w warunkach domowych? Jak?Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
ogrodnik12
500p
500p
Posty: 530
Od: 17 mar 2014, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie, okolice Koszalina

Re: Kakaowiec (Theobroma Cacao) - uprawa

Post »

Witaj
Jest to możliwe, ale trzeba mieć co najmniej 2 rośliny, gdyż kakaowce wymagają zapylenia krzyżowego. Mogłabyś wrzucić fotkę? Jestem ciekawy twego kakaowca.
Zwycięscy to przegrani, którzy się nie poddali.
Pozdrawiam Jan
STATS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 kwie 2018, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kakaowiec (Theobroma Cacao) - uprawa

Post »

Mojego kakaowca mam od ponad miesiąca. Od tygodnia rośnie zamknięty w mini tunelu (razem z ananasem, który w ciągu dnia stoi na słońcu na parapecie, z papirusem i dzbanecznikiem) co zapewnia mu odpowiednią temperaturę i wilgotność. Oczywiście jest zamontowana żarówka z szerokim spektrum światła. Ananasa (ukorzeniony z owocu) mam drugi rok, przeżył zimę z doświetlaniem (oczywiście chodzi o wydłużenie dnia) zobaczę jak się uda kakaowiec.
Jak się wszystko powiedzie to w przyszłym roku inne odmiany Cacao.
Dodam, że mieszkam w Hiszpanii, więc sezon od wiosny do jesieni jest idealny dla roślin, gorzej zimą, bo jednak dzień jest krótszy mimo wszystko, dlatego doświetlanie jest ważne.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”